Jump to content

Linux Ubuntu Kuramıyorum

matahari218534

Recommended Posts

harddiskim yandı ve 2.el bir harddisk satın aldım harddiske xp yükledim ve ubuntu kurmak istediğim zaman bölümleme alanında harddiskin tamamını görüyor yani xp yi göremiyorum kura geçtiği zaman harddiskin tamamını kullanıyor daha önceleri böyle bir sorun olmuyordu harddiski 3 e böldüm ve bölüm alanlarını görüyor nereye yüklemek istediğimi soruyordu bir bilgisi olan varmı acaba bu konuyla ilgili

harddiskin kurmak istediğin bölümünü disk yöneticisinden silerseniz formatlamayın sadece silmeniz yeterlidir o şekilde sadece o bölümü görmesi lazım arıca ubuntuda kurarken gelişmiş disk yönetimi gibi bit bölüm vardı o bölümde tamamı gözükmeli..ama siz ilk dediğimi denersiniz disk yönetiminden kurmak istediğiniz alanı silin o şekilde olması gerekir...

exitly size ne kadar teşekkür etsem azdır internette saatlerce araştırma yaptım ve bir sonuca varamamıştım hatta vazgeçicektim dediğiniz gibi yaptım disk yönetiminden yüklüceğim bölümü silldim ve o zaman harddiskin bütün bölümlerini gördüm hatta xp yi bile şuan ubuntudan yazıyorum sizin sayenizde ubuntuma geri kavuştum çok çok teşekkür ederim.. exitly

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...