Jump to content

Oyun Oynayamıyorum

gslikahraman

Recommended Posts

arkadaşlar selam benim bir sıkıntım var pcde oyun oynayamıyorum windows 7 kullanırken durduk yere internette gezerken filan atikmdag.sys mavi ekran hatası veriyordu oyunlarda donup kalıyordu resetlemek zorunda kalıyordum dedim galiba işletim sisteminden diğer partitona xp yükledim şimdi ikisinide kullanıyorum ama yine aynı

Kilitlenen ve donan sorun yaratan oyunlar:

Counter 1.6 (online)

Halflife (online)

18 Wheels of Steel Haulin Tr

Fifa 2004

F1 Challenge 99-02

EuroTruck

Bu oyunlarda sorun yaşıyorum.

Bugün cd den Quake 3 oynadım ilk başta biraz sıkıntı yarattı biraz oynadıım ama sonra boş bir mavi ekran geldi (xp'de)

Bilgisayar özellikleri:

Asus P5VD2-MX Anakart

2 Gb 800 Mhz Kingston Ram (Haziranda 2009 Da Alındı)

320 Gb Samsung Harddisk (Haziranda 2009 Da Alındı)

Ati Radeon X300/X550/X1050 Series Ekran Kartı (Tam Modelini Bilmiyorum)

Phılıps 17' Monitör Çözünürlük 1280x1024

Yeterli Sanırım

Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

Onlara ihtiyacım var :)

kardeşim pc iki noktada hata verir ya donanım yada donanıma bağlı olarak yazılım

yani ya donanımda sorun var yada yazılım da senin ki yazılım gibi görünüyor

şimdi diyosun ki çok güncelleştir me yaptım ama bak hala sonuç,a ulaşmamışsın o yüzden yaptıklarını sayma

bugüne kadar kafayı yiyecek sorunlarım oldu bak mesela msı k9a2 cf anakartm varken bios güncelledim

ve yeniden başlattıktan sonra pc oldugu gibi res atamaya başladı düşün düşün niye yapar böyle bişeyi

donanımları oldugu gibi söktüm çalıştırdım çalışıyor,parçaları monte ettim yine çalıştırdım yine çalışıyor tmm dedim oldu sanırım yerine tekrar kaldırdım kasayı ve tekrar çalıştırdım ve yine aynı hata öyle böyle derken sorunun usb,den kaynaklandığını anladım webcam takılı olunca pc res atmaya başlıyor zaten o bios sürümüde çok kişinin başını ağrıtmış eskisini yükledim bunu anlatmamdan maksat hatanın kaynağını bulmak için çaba göstermelisin

bios güncellemede hata yaparsam sonuçları çok ağır olduğu için cesaret edemiyorumki

oyunda donma yapıyosa rem voltajlarını kontrol et hangi marka rem kullanıyosun yaz netten rem voltajlarını ayarla sorunun hal olcagını düşünüyorum

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...