Jump to content

1.5 Tb Seagate Harddisk Sorunu

Adem47

Recommended Posts

arkadaşlar aygıt yöneticisinden donanım ara dediğimde harddisk devreden çıkıyor bilgisayarı yeniden başlatmayana kadar görmüyor garantiye yolladım sağlam çıktı 2 tane hdd kullanıyorum 1.5 tb arşiv olarak kullanıyorum 320 gb windows için sadece 1.5 tb lık olan bu hatayı veriyor bunuda söyliyeyim 1.5 tb herhangi bişey çalıştırdığımda bu hatayı veriyor çalışmadığında devreden çıkmıyor yardımcı olursanız çok sevinirim

sacma sapan cvplar vermeyin virüsle ne alakası var virüs olsa ana hdd görmez senin sata baglantın yanlış

+ anakartınada kactane sata girişi var ankart modeli ne bios hdd automu yoksa compintymi ecnabed die 4 tane secenek var bunu auto yapman gerekir

+senin sata girişin 4 tane ise sata1 sata2 sata 3 sata4 cıkıslarn varsa

her zman ikinci hdd 3 4 bglıyacan

sata 1de ana hdd olacak ..bunları yap

yada 2 tane varsa sata 1 ana hdd

sata 2 senin 2 hdd olcak

sata kablonu deqiştir bunlar olmassa hadi koaly gelisn haber ver bana msj at ilgilenirim.. :)

Bende de 1.5 TB Seagate Marka harddisk var.Doğrudan ankarta bağlı.Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım.4 sata girişim var.4 nüne debağladım.Hepsinde sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Size tavsiyem başka bir bilgisayara bağlayıp deneme yapın.Aynı hatayı alacak mısnız?

Eğer almıyorsanız böyle bir hata

1.Ya power suppy yetersiz geliyordur.

2.Bios ayarlarınız dan hata veriyordur.

Saygılarımla

Bende de 1.5 TB Seagate Marka harddisk var.Doğrudan ankarta bağlı.Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım.4 sata girişim var.4 nüne debağladım.Hepsinde sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Size tavsiyem başka bir bilgisayara bağlayıp deneme yapın.Aynı hatayı alacak mısnız?

Saygılarımla

YAGMURADAMa katılıyorum.

Saygılarımla

başka bilgisayarda denedim herhangi bir sorun vermedi onun poweri 250w benim 350w anakartımda onunkinin üstü asus p5kpl-cm biostansada bütün ayarları denedim ama yine olmadı acaba yeni bios güncellemesinimi bekliyeyim

Adem47 bilgisayarını kapat.Fişten çek.Kesinlikle elektirkle bağlantısı olmasın.Yedek seagate 1.5 tb lık hardiskin anakartın başka bir sata girişine bağla.

Sonra bios pilini çıkar.10 dakika filan bekle.Ardından bios pilini tak.Sonra bilgisayarını aç ve biostan tarihini ve saatini ayarla.Başka bir ayara dokunma.İşlem bittikten sonra kaydet ve çık.Sistem yeniden başlasın.Eğer windows görürse ne ala.Görmezse haber et.Saygılarımla

Bunun bios güncellemesiyle ilgisi olacağını sanmıyorum.Bios pilini çıkarmadan evvel şunu dene.Bilgisyaraını açar açmaz.anakart logosu gelir gelmez F8 tuşuna bas.Bu tuş hızlı başlatmadır.Burada senin seagate hardiski görüyor mu bir bak.Eğer görüyorsa sistem açılınca aygıt yöneticisine git ve Disk sürücülerine git ve oradan seagate hardiskine sağ tıklayıp kaldır de.Ve sonra işlemi tamamlayıp sistemi yeniden başlat.

Buraya kadar saydıklarımın hiçbirisi sisteminize zara vermez.İçin rahat olsun.Saygılarımla

adem47 dostum senin bahsettiğin olay seagate disklerin yüksek kapasiteli olan disklerinde var ztn kendi sitesindede buna bi açıklık getirmiş seagate'in kendi sitesinde teknoloji kısmına grersn orda sna hdd kontrol diye bi prgram vericek onu kullandığında eğer 1.5tb diskinin üstünde kırm ızı yazı çıkarsa bios sürümünü değiştirmen gerkio çnkü hatalı bios yapılı diskinde eğer bunu yapmazsan içindeki bilgilerin güwende değil seni uyaraym benden tavsiye kendi sitesine girip bi kontrol et diskin bios versionunu...kolay gelsin

üye01 dediğn güncellemeyi yaptım zaten evet doğru sorun vardı seagate yeni güncelleme çıkardı ve bende yükledim kendi bilgisayarımda başka bir hdd denedin yine aynı sorunu verdi anakartı sata girişlerindendir garantiye yolladım bilgilerin için sağol kardeşim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...