Jump to content

Windows 7 Kurulum Başlangıçındaki Sorun

oguzcan53
 Share

Recommended Posts

İşletim Sistemim:Windows XP Professional SP3 Türkçe

RAM:1500

Intel Pentium 4 CPU

2x 3.00Ghz Çift Çekirdek

NVİDİA GeForce FX 5500 256 MB 32 BİT

HARD DİSK 150 GB 3'e Böldüm C D E C:Sistem Kurulu D:Film Arşivi E:Program,Müzik,İşletim Sistemleri,Oyunlar Fln Filan Var..

(Hard Disk bu Haldeyken Windows 7 yi kurmaya çalıştım bir sakıncası olmamıştır dimi)

Win7 Ulti Orj. İndirdim. Dvdye Yazdırdım Fakat Format Atmaya Başladıgım Zaman Dil,Ülke ve Klavye Seçimi Yerinde Tıkanıyor ne mouse çalışıyor ne de klavye çalışıyorr. öyle tıkanıp kalıyorr sebebi ne olabilir acaba

(NOT: Mouse ve klavyenin ışıkları yanıyor ama çalışmıyor YANI BİLGİSAYAR DONUYOR GİBİ BİŞE)

bide windows 7 format atarak geçmek için ya da başka yoldan geçmek için yapılacak adımlar var mı varsa bana daha dogrusu herkeze anlatabilirmisiniz Rica Ediyorum.

Bana sakın tekrar başka bir dvdye yazın demeyin lütfen çünkü 3 kere ayrı dvd ye yazdırdım aynısı oldu

Resmi Başka Yerden Alıntı Yaptım..Benim PCemde Mouse Gözükmüyor Yalnız Bilginize...

307ucjn.jpg

Bilgisayarın Dondugu Yer Resimde Belittim.. (Tekrar Diyorum. Mouse Normalde Hİç Gözükmüyor Resmi Alıntı Yaptım)

HERKESE TEŞEKKÜRLER ÖNCEDENDE BU KONUYU AÇTIM AMA HİÇ KİMSE İLGİLENMEDİ MECBUR TEKRAR AÇTIM ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLERİM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM..

Edited by oguzcan53

Sistemin Windows XP ilk win xp cd si ile C Yerel Diskini Sıfırlıyorum.Sonra Win XP yi Çıkartıyorum Win 7 DVD yi Takıyorum ve başlıyorum Format işet dil ülke yeri geldiginde donuyor kalıyor öyle

Yada Sadece Hard Diskin C Bölümünü Sıfırlayan Program Var Mı?

:) öyle bişey olurmu ilk defa senden duyuyorum windows 7 yi kurarken hatırladıgım kadarıyla yedek alma işini manuel ayarlayabiliyorsun istersen c yi sıfırlıyor ve yedek almıyor tekrar dene kuruluma başlarken ilerleme durumunu iyice oku anla sonra seçenekleri işaretle..

Win 7 Takıyom DVD Room'a Başlıyorum Formata.Sonra Windows Loading fln filan doluyor daha sonra da DİL ÜLKE VE KLAVYE SEÇİMİ YERİNDE PCEM DONUYOR.

Demek İstedigimi inş anlarsınız :)

Yani C'yi sıfırlama ve ya yedekleme yerine bile gelmiyorr daha önce dondugu için anladın mı .

Edited by oguzcan53

Usb li klavyve ve mouse yerine PS2 lileri kullan. Ayrıca USB li klavye ve mouse takılıyken ilk kurulum ekranı bayağı geç gelebilir. Bu donma değildir. Mouse işaretçisi hareket ediyor, klavyenin CAPS LOCK, SCROLL LOCK, NUM LOCK tuşlarının ışığı yanıp sönüyorsa bu başlangıcın ve kurulumun bayağı geç olacağının belirtisidir. Ama kurulum tamamlandığında normal XP gibi çalışır. Birde 30 GB boş alan pek yeterli olmayabilir. Mümkünse o alanı biraz arttır. Kurulum sırasında sorun olmaz ama sistem çalışması esnasında nisbi yavaşlamaya sebep olabilir. Aynı sorunu yaşadım Core 2 Quad 6600, 3GB Ram li, 1066MHz FSB li bilgisayarımda kurulum yaklaşık 75 dk. sürdü. Ama çalışmasında bir problem yaşamadım.

Edited by kerim9967

Usb li klavyve ve mouse yerine PS2 lileri kullan. Ayrıca USB li klavye ve mouse takılıyken ilk kurulum ekranı bayağı geç gelebilir. Bu donma değildir. Mouse işaretçisi hareket ediyor, klavyenin CAPS LOCK, SCROLL LOCK, NUM LOCK tuşlarının ışığı yanıp sönüyorsa bu başlangıcın ve kurulumun bayağı geç olacağının belirtisidir. Ama kurulum tamamlandığında normal XP gibi çalışır. Birde 30 GB boş alan pek yeterli olmayabilir. Mümkünse o alanı biraz arttır. Kurulum sırasında sorun olmaz ama sistem çalışması esnasında nisbi yavaşlamaya sebep olabilir. Aynı sorunu yaşadım Core 2 Quad 6600, 3GB Ram li, 1066MHz FSB li bilgisayarımda kurulum yaklaşık 75 dk. sürdü. Ama çalışmasında bir problem yaşamadım.

Numlock veya digerleri Yanıp Sönmüyor işte Sorun Burda .. Mouse da aynı şekilde ışıgı yanıyor ama çalışmıyor... YANI DONUYOR PC HİÇ BİR İŞLEM YAPAMIYORUM... 10 Saat da beklesem gelmaz ÇÜNKÜ DONUYORR

ben pek bu işlerde uzman sayılmam ama sorununu ve yorumların hepsini okuyup mantık yürütebilirim bence senin indirdiğin partlarda bi sorun olmuştur sen bence tekrar indir veya biyerlerden kurulmuş bir windows 7 cd si alıp dene bence eğer kurulum olursa senin indirdiğin partların birinde sorun vardır eğer oda olmuyorsa iyi bilgiye sahip bir servise ver onlar yüklesin genelde bios lar farklı olan sistemlerde bu tür sorunlar yaşanıyor diye duymuştum nasıl yüklediğini rica edip öğrenirsen ence sorun kalmaz,bu saçma gelebilir hepinize ama bu benim fikrim....bilmemek ayıp değil sorup öğğrenmemek ayıp.bunu laf olsun diye yazmadım çünkü sorunun ilginç ve pek rastlanan bi sorun değil kolay gelsin saygılar herkese.

Bu sorun windows 7 ye uyumsuz donanımdan kaynaklanıyor.Yaklaşık 10 dakika o ekranda beklediğinde bir sonraki aşamaya geçebilirsin.DVD ile ilgili bir sorun değil.Kısacası sabırlı ol, bekle kurulum ekranı geliyor.

Kurulduktan sonra sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Bu sorun windows 7 ye uyumsuz donanımdan kaynaklanıyor.Yaklaşık 10 dakika o ekranda beklediğinde bir sonraki aşamaya geçebilirsin.DVD ile ilgili bir sorun değil.Kısacası sabırlı ol, bekle kurulum ekranı geliyor.

Kurulduktan sonra sorunsuzca kullanabilirsiniz.

donanımla alakalı o geçici donmalar benim bildiğim bios ekranında oluyor.kuruluma geçtikten sonra donma yapıyosa ya dvd yazılırken bi sorun oluşmuştur yada kullandığı mouse usb ise biosdan usbleri açması gerekir.benim aklıma başka bişey gelmiyor. :)

• 5 ay sonra...