Jump to content

Windows 7 ülti 64 Bit 4000 Rami Görmüyor

peace_

Recommended Posts

ekranalntsdy.jpg

arkadaşlar win ülti kuruyorum 4000 ram tanı yor crak yaptıyım da 3.25 indiriyor galiba crak den oluyor kulandıyım crak 7loader.1.5.Ultimatefe bu 64 bit kulanıpda 400 rami kulanan varmı ve crak hangisini yapmalıyım ...

Ekran kartına paylaştırılmıştır belki 64 bitin 4 gb görmesi lazım. Belki crack yüzündendir ben deneme sürümünü kullanıyorum şu anda bir sorun yaşamadım.

yok yaw kardeş 1000 lik ekran kartı var deneme sürümü kulandıyım da 4000 crak yaptıyım da 3.25 iniyor 3 crak denedim ayni

Valla arkadaşım ben şöyle bir sorun yaşadım bendede seninkinin bir benzeri oldu crack felan yapıyordum 1gb rami 512 görüyordu arada bir geri 1 gb oluyor meğersem sorun fanlardaymış fanı temizlediğim gibi sorun ortadan kalktı belki seninkide denk gelmiş olabilir ama ben böyle çözdüm belkide arkadaşlarında dediği gibi altında başka etkenler yatıyor olabilir...

Valla arkadaşım ben şöyle bir sorun yaşadım bendede seninkinin bir benzeri oldu crack felan yapıyordum 1gb rami 512 görüyordu arada bir geri 1 gb oluyor meğersem sorun fanlardaymış fanı temizlediğim gibi sorun ortadan kalktı belki seninkide denk gelmiş olabilir ama ben böyle çözdüm belkide arkadaşlarında dediği gibi altında başka etkenler yatıyor olabilir...

6 ayda bi temizleme yapıyorum işlemçinin sağutuçunun arasına tos gidiyor işlemçi ısını yor onun için ofanlarda sorun yok gibi temizzzz

bendede ayni sorun var leptop kullaniyorum ilk yüklemede hersey yolunda 4 gb olarak görüyordu.. bazi driverler eksikti bende yüklemeye basladim tüm driverleri yükledikten sonra hangi driverden kaynaklandiysa bilmiyorum

3gb görmeye basladi... yani saniyorum bu driverlerin birinden kaynaklaniyor...

bendede ayni sorun var leptop kullaniyorum ilk yüklemede hersey yolunda 4 gb olarak görüyordu.. bazi driverler eksikti bende yüklemeye basladim tüm driverleri yükledikten sonra hangi driverden kaynaklandiysa bilmiyorum

3gb görmeye basladi... yani saniyorum bu driverlerin birinden kaynaklaniyor...

driver yüklemiyorum kendi tanı yor her şeyi açaba işlemçi de 32 bit olarakmı kulanıyo kulandıyı ram 32 bit ile ayni neden se 64 bit ile 32 arasın da farkda göremiyorum ne olaçak sonumuz yaw..

Crack yaparken İntel işlemcilerin resimlerinden kendi işlemcin için olanını seçmelisin 64 bit olanı yani.Yanlış crack seçiyorsun büyük ihtimalle.

32 bit sistemin crackını uygularsan böyle bir sorun olabilir.

7Loader 1.5 için konuşuyorum.

Crack yaparken İntel işlemcilerin resimlerinden kendi işlemcin için olanını seçmelisin 64 bit olanı yani.Yanlış crack seçiyorsun büyük ihtimalle.

32 bit sistemin crackını uygularsan böyle bir sorun olabilir.

7Loader 1.5 için konuşuyorum.

core 2 seçiyorm doyru yani

Kendi pc m de 4gb ram var 32 bit kullandıgımda şekildeki gibi oluyor normal olarak sende bu ekrandan bilgi alabilirsin.

ramp.jpg

Fotodada goruldugu gibi 1Gb ım donanıma ayrılmış o yuzden 3gb ı kullanbiliyorum 32 bit için

64bit i yuklediğimde herhangi bir sorun yok 4gb ı sorunsuz kullanıyorum bios modlama cragi kullanıyorum.

4Gb lık notebook a 7loader kullanrak 64 bit yukledim herhangi bir sorun yok 4gb kullanbiliyorum.

artık ram den geçdim işlemçide açaba 32 bit olarakmı çalısıyor diyorum oyrene bilirmiyim açaba 64 bit 32bit arasında ben de fark yokk çoğu kez vistama döneyim diyorum vistada 30 sn yede pc açıyor bende win 7 55 sn ye ????*

• 2 ay sonra...

slm arkadaşlar bende daha konu açacakdım. bende ay sorunu yaşıyorum yardım lütfen 6 gb ram 4 gb görüyor

sistem özellikleri

x58 ud7 gigabyte anakart

ocz ram 6 gb 1600 mhz gold serisi

core i 7 işlmeci 920

5870 vtx ati ekran kartı 1 gb 256 bit

Please register to see this content.

• 6 ay sonra...

Arkadaşlar bitlerle alakası yok aslında 32bit işletim sistemleride 4GB kullanabilir yapamadğımız bir ayarı var sadece ve sadece vista SP paketiyle gelen bir ayar bu durumu düzeltiyor vista 32 bit kurulduğunda üstünde sp yoksa kullanılabilir bellek miktarını 3.25 olarak görüyor ve sp1 paketini yükleyince kullanılabilir miktar kalkıyor ram 4GB görüyor bence windows7 de sp paketi çıkarırsa bu sorun düzelecektir bende de 4gb ram var ve hiç tam olarak göremedim vista sp1 hariç ama vista da kullanılmıyor çok hantal

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...