Jump to content

Pc Cıldırdı Acaba Neden?

serkan_bayram

Recommended Posts

arkadaşlar sistem deki sıkıntı şu ilk önce ekrankartını değiştirdim 256mb 128 bit ekran kartı taktım daha sonrada hdd 160 gb lıkla değiştirdim sistemim ise p4 2,8 - 1,5 gb ram değişimleri yaptıkdan sonra format attım bir süre çalıştıktan sonra antivirüs programını kaldırdım ve başka bir antivirüs kurdum işte ondan sonra pc bi tuhaf çalışmaya başladı açılışı 5 dakikayı buluyordu işlem yaparken uzun süre bekletiyordu yalnız oyun oynarken en ufak takılma olmıyor. dedimki eniyisi bir format daha atayım format atacam boot ekranına giremiyom f8 f9 f3 f5 delete gibi hangi tuşları demem gerekiyorsa denedim ama nafile son çözüm olarak anakartın pilini çıkartıp taktım ondan sonra boot ekranına girdim ve format attım başarılı bir formattı format sonrası resetledikden sonra int girdim oyun oynadım falan ertesi sabah pc açmaya çalıştığımda beceremedim :) yani açılmadı sebebi ne olabilir donanım uyuşmazlıgından başka bişey aklıma gelmiyor.

1.işletim sistemınde bir bozulma olabılır

2.powersuply arızası olabılır

3.işletim sistemını yenıden kurmayı deneyın

4.en önemlısı (ramlerını cıkar cıplak elle ramin bakır olan kısmını yani anakarta taktıgın kısmını tut diger elinde duvar yada yere değdir ramlerdeki statiği gidermiş olursun bu şekilde çözüme gidebilirsin.)

5.en son taktıgın parcaları sağlamlık kontrolu yap bunuda ya eskı parcalarını gerı tak kont rol et taktıgın parcalar uyumsuz olabılır.

sorun %99 bunlardan biridir bunları deneyerek cozume ulasabılırısin .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...