Jump to content

Kingston 4 Gb Flash Belleği 8 Mb Görüyor !

Mr.Star
 Share

Recommended Posts

Merhaba arakdaşlar öncelikli kolay qelsin elimde kinqston 4 gb flash bellek vaR bilgisayarım a sağ tıklayıp yönetten disk yönetimine baktığımda 8 mb görüyor ve biçimlendiremiyorum haliyle... Format ekranında da 8 mb görüyoru nedeni ne olabilir ??? Kendim Bİlgisayarcıyım bi çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum...

selam arkadasım ben uydum akıllı elımdekı 8 gb sandısk usb bellegımı u3 ozellık kazandırmaya calısırken bu sekılde bır olay basıma gelmıştı

sorunu sandıskın u3 ozellıgı kazandıran format programı ıle cozmustum bır hp usb tool ıle format atmay ıdene

bunun tersi benim başıma geldi ve hala geliyor

bende 16gb kıngston flash dısk var.işte budt101y16gbenucuzkingsto.jpg

herneyse flash diski 750 tb olarak görüyor yani benimde elimden bişey gelmedi gittim biçimlendirdim hp usb format tools ile düzeldi

bazen yine oluyor 150-200 gb olarak gözüküyor yani tek çözüm biçimlendirmek..

• 8 ay sonra...

arkadaşlar bende de aynı sorun var olay şu bugun bilgisayarcı arkadaşa gittim gösterdim de derse begenirsiniz lazımsa öyle flash bellekler bedavaya 10 15 tane var vereyim adam yıllardır bu işi yapıyor cözümünü bulamamış ben bundan eminim benim de ikici kez oluyor bu olay şimdi bu şöyle oluyor arkadaşlar usb ye flash hı taktıgınız da cıkarılabilir disk bölümünde bir harf adında yada isimlendirmişseniz isim adında cıkıyor ve sonrasında özellikler bölümünde ( burası önemli ) baktıgımızda 8 mb olarak mı gözüküyor eger böyle gözüküyor ise bu zaten biçimlendirilir amma flash ı takdıgınızda size uyarı gelipte biçimlendir der ise sizde buna onay veripte acılan bicimlendirme sayfasında 8 mb gösteriyorsa ozaman sorun var demek benim kiler bu şekilde

format1.jpg

arkadaşlar bende de aynı sorun var olay şu bugun bilgisayarcı arkadaşa gittim gösterdim de derse begenirsiniz lazımsa öyle flash bellekler bedavaya 10 15 tane var vereyim adam yıllardır bu işi yapıyor cözümünü bulamamış ben bundan eminim benim de ikici kez oluyor bu olay şimdi bu şöyle oluyor arkadaşlar usb ye flash hı taktıgınız da cıkarılabilir disk bölümünde bir harf adında yada isimlendirmişseniz isim adında cıkıyor ve sonrasında özellikler bölümünde ( burası önemli ) baktıgımızda 8 mb olarak mı gözüküyor eger böyle gözüküyor ise bu zaten biçimlendirilir amma flash ı takdıgınızda size uyarı gelipte biçimlendir der ise sizde buna onay veripte acılan bicimlendirme sayfasında 8 mb gösteriyorsa ozaman sorun var demek benim kiler bu şekilde

benim bahsettigim orjinal yada sahta olmasından bahsetmiyorum ben o pc ci arkadaşta var dedimde hepsi kingston degil tabiki başka markalarda var ama böyle bir soruna hic bir flash firması bir cozüm bulamamış ben bu konuları 1 yıldan beri takip ediyorum yok böyle gir soruna cözün varsa olan yazsın belki bizde yararlanırız bende ki flash daha biçimlendirmedim bu olaydan sonra muhtemelende bicimlendirmeyecegim belki kendisi düzelir bir şekilde yada yarın bugun bir yazilim cıkarda belki biçimlendirdigim için gec kalmış olabilirim

• 1 yıl yıl...

Benim başıma buna benzer bir durum geldi flash disk mac te formatlanmıştı windowsa taktığımda asıl boyutu 16 gb olmasına rağmen 200 mb olarak görünüyordu hp format tools kullanarak formatladım düzeldi. ( KİNGSTON DATA TRAVELER G3 16GB )

Biçimlendirme yapmışta olmamıştır,ancak windows Xp ortamında değil partition magic ile boot ekranında açıp yapabilirsiniz ben 32 GB flash diskimi bu şekilde düzelttim.

Edited by CaNCaN