Jump to content

3.00 Ghz Işlemcim Var Fakat 1.51 Görünüyor ?

sinop

Recommended Posts

Arkadaşlar sorunum başlığımdada belirttiğim üzere 3.00ghz işlemcim var fakat 1.51 gösteriyor resimdede görüldüğü üzere.

Bilgisayar çok yavaş arkadaşlar sadece nette kullanıyorum bilgisayarı başka küçük oyunlar ıynuyorum sizce sebeb nedir arkadaşlar

Bilgisayarın Özellikleri:

Ekran kartı:Ati x1650 Gecube

Anakart:gigabayte 8e serisi ıntel 925/915

Ram:2gb kingston

İşlemci:3.00 ghz işlmeci Pentum 4

Kırmızı ile belirttiğim yer

ilemci.jpg

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler :)

Sanmıyorum Xp den Olacağını Denedim Aynı Belli Bi Zaman Çalışıyor 3.00 ghz ile tekrardan bi kaç saat sonra Yeniden Başlatınca 1.51 ghz Oluyor Bi Kaç Gün sonra Aynısı Tekrarlıyor Cogu Zaman 1.51 ghz Oluyor...

bios dan bak 3 ghz görüyosa o bahsettiğin süre içerisinde normal bi xp kur modifiye olmayan bios da 3 işletim

sistemide 1.5 se işletim sistemindendir donanımsal bi problem olamaz

Zaten Format Atınca Normal Oluyor Sonra Sorunlar Başlıyor.. BİOS Diyorsun Cok güzel diyorsun ama 1.51 ghz Gösteriyor Yani BiOS'Tan Bİle 1.51 ghz Görünüyor Ama Normal Olmadıgı sürece HEr tarafta Hangi Programlarlada Bakarsan düşük O anda Görünüyor Bilmem Anlata Bildimmi...

konuun windowsla alakası yok biosuna bi default ayar yap..ona gore yazarız..

Onuda Yaptım Bios Ayarlarını Defult Da yaptım Ayrlarda sorun yok HEr türlü yolu fazlasıyla Yaptım aynı aynı aynı Sorun çözülmüyor Bi türlü Farklı Sade Orijinal Xp de Kurdum Lisanslı aynı Herşey devam ediyor Ben diyor 1.51 ghz olcam BEni yukarı yani 3.00 ghz yapamıcaksın diyor İnat ediyor Teknmoloji....

Öncelikle denetim masasını aç, performans ve bakıma gir, güç seçeneklerini tıkla, Always on ( yada herzaman açık) seçeneğini işaretle ve tamamlayarak çık. İşlemcin istediğini görecektir. Ancak çift çekirdekli işlemcilerde performans isteyen bir işlem yaptığında uykuda bekleyen işlemci devreye otomatik girerek zaten tam performans sergileyecektir, o nedenle telaşlanma. sadece şimdiki durumunda tepkime süresi 1-2 saniye gecikebilir.

Onuda Yaptım Bios Ayarlarını Defult Da yaptım Ayrlarda sorun yok HEr türlü yolu fazlasıyla Yaptım aynı aynı aynı Sorun çözülmüyor Bi türlü Farklı Sade Orijinal Xp de Kurdum Lisanslı aynı Herşey devam ediyor Ben diyor 1.51 ghz olcam BEni yukarı yani 3.00 ghz yapamıcaksın diyor İnat ediyor Teknmoloji....

onceden 3.0 ghz görüyosa sonrdan olduysa bu olay donanım bozulmasına işaret eder ya anakart yada cpu kısmen arızalanmış olabilir tekniker olarak grş..sorun yazılımsal değil boşuboşuna uğraşma .. anakartı ve işlemciyi temizle çıkar tak...düzelmezse senlik bi olay yok!

onceden 3.0 ghz görüyosa sonrdan olduysa bu olay donanım bozulmasına işaret eder ya anakart yada cpu kısmen arızalanmış olabilir tekniker olarak grş..sorun yazılımsal değil boşuboşuna uğraşma .. anakartı ve işlemciyi temizle çıkar tak...düzelmezse senlik bi olay yok!

farklı Bi işlem yapınca düzeliyor gine düşüyor belli saat yada gün sonra örnek Format at düzeliyor sorun yok ama saat yada gün sonra degişiyor... sorun degişmesinde sabit durmuyor... anlatabildim sanrım bu sefer....

Zaten Format Atınca Normal Oluyor Sonra Sorunlar Başlıyor.. BİOS Diyorsun Cok güzel diyorsun ama 1.51 ghz Gösteriyor Yani BiOS'Tan Bİle 1.51 ghz Görünüyor Ama Normal Olmadıgı sürece HEr tarafta Hangi Programlarlada Bakarsan düşük O anda Görünüyor Bilmem Anlata Bildimmi...

biostan o zaman cpu çarpanlarıyla yani hızını yükselt örnek çarpanı 133 se 140 yap benim aklıma

başka bişi gelmiyo bide bios unu güncelle diyicemde bu kelimeden bende nefret ediyorum

farklı Bi işlem yapınca düzeliyor gine düşüyor belli saat yada gün sonra örnek Format at düzeliyor sorun yok ama saat yada gün sonra degişiyor... sorun degişmesinde sabit durmuyor... anlatabildim sanrım bu sefer....

onceden sabit 3ghz sonradan olduysa bu olay arıza senin yapabilceğin bişey yok söküp takmak ve temizlemek dışınıda okey. donanım bozulmuş yani.

Arkadaşlar kullandığınız cpu intel pentium 4 mobile dır bu cpularda elektrik tasarruf modu vardır ağzında kuş tutsan bi değişiklik yapamazsın :) cpu yu nereden aldıysan ora ile konuş ve cpunu değiştir.

bunu en kolay olarak cpu yu çıkartıp üzerindeki model numarasını google da tarat ne olduğu çıkar ;)

intel kanal ortağı / retail edge türkiye eğitim şampiyonu

Arkadaşlar kullandığınız cpu intel pentium 4 mobile dır bu cpularda elektrik tasarruf modu vardır ağzında kuş tutsan bi değişiklik yapamazsın :) cpu yu nereden aldıysan ora ile konuş ve cpunu değiştir.

bunu en kolay olarak cpu yu çıkartıp üzerindeki model numarasını google da tarat ne olduğu çıkar ;)

intel kanal ortağı / retail edge türkiye eğitim şampiyonu

Cok iyi diyorsun da İŞlemciyi arştırdım normal Sorunsuz Pentum 4 İşlmci Sen dedigin Şekilde degil ama..

DOSTUM BAK AYNI BENİM BAŞIMADA GELDİ FORMAT ATTIGIN CD DEN KAYNAKLI BİRŞEY BİOSLADA BİRAZ ALAKALI AMA KESİNLİKLE YÜKLEDİGİN İŞLETİM SİSTEMINDEN KAYNAKLI İLERDE ÇOK CİDDİ SORUNLARLA KARŞILARSIN BUGÜN GİGABYTE P43-LS3G ALMAK ZORUNDA BIRAKTI..

arkadaşım senin sorunun son zamanlarda işlemcini söküp, tekrar yerini taktınmı? bu sorun anca işlemcinin ayakları tam yerine oturmadığı zaman çıkar. işlemcin şu anda anakarttaki yuvasına tam oturmamış veya işlemci üzerindeki tırnaklardan birisi temas etmiyor. sistemi yenidende kursan. biosu reset atsanda nafile. arkadaşlar güç tasarrufu diyor ama onu ancak everst proğramı ile anlarsın oda zaten senin bilgisayarım ve özelliklerinde görünmez. cpu,nu sök. yerine tam oturt ve kilitle. bu işten anlıyorsan yap. yoksa işlemcine onarılmaz hatalar verdirirsin ona göre.

arkadaşım senin sorunun son zamanlarda işlemcini söküp, tekrar yerini taktınmı? bu sorun anca işlemcinin ayakları tam yerine oturmadığı zaman çıkar. işlemcin şu anda anakarttaki yuvasına tam oturmamış veya işlemci üzerindeki tırnaklardan birisi temas etmiyor. sistemi yenidende kursan. biosu reset atsanda nafile. arkadaşlar güç tasarrufu diyor ama onu ancak everst proğramı ile anlarsın oda zaten senin bilgisayarım ve özelliklerinde görünmez. cpu,nu sök. yerine tam oturt ve kilitle. bu işten anlıyorsan yap. yoksa işlemcine onarılmaz hatalar verdirirsin ona göre.

Eğer tırnakları tam oturmamış olsaydı,pc açılmaz uyarı sesi verirdi,yada kasa duman altı olurdu,öyle bşey olcağını sanmıyorum,sorun ondan değil tam oturmasa işlemci ayakalrı eğilmez kırılırdı....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...