Jump to content

3.00 Ghz Işlemcim Var Fakat 1.51 Görünüyor ?

sinop

Recommended Posts

İşlemcinin pimleri düzgün oturmamışsa hemen kırılmaz,, hepsi aynı sıra halinde yamulabilir de,, başıma geldiği için biliyorum,, pimlerin hepsini düzeltip tekrar çalıştırdım o şekilde işlemciyi hiç bir sorun yok şu an ;)

Intelin speedstep özelliğinden olabilir. Cpu boştayken tassarruf için frekansı düşürür, güç gerektiren bir işlem olduğunda yeniden 3.00 ghz çıkarır. Bende Amd x2 5000+ var aynı şey bendede oluyor. Anormal bir durum yok yani. İşlemci hızının sabit 3.00ghz kalmasını istiyorsan; Denetim masası/Performans ve Bakım/Güç Seçeneklerine git. Açılan pencerede güç düzeninden ''Ev/Ofis Masasını'' seç.

Eğer olmazsa biosdan fsb hızını değiştirmeyi dene. Cpu z nin gösterdiğine göre fsb hızı 133 mhz görünüyor. Normalde onun 200 olması gerek (3 ghz için).

Intelin speedstep özelliğinden olabilir. Cpu boştayken tassarruf için frekansı düşürür, güç gerektiren bir işlem olduğunda yeniden 3.00 ghz çıkarır. Bende Amd x2 5000+ var aynı şey bendede oluyor. Anormal bir durum yok yani. İşlemci hızının sabit 3.00ghz kalmasını istiyorsan; Denetim masası/Performans ve Bakım/Güç Seçeneklerine git. Açılan pencerede güç düzeninden ''Ev/Ofis Masasını'' seç.

Eğer olmazsa biosdan fsb hızını değiştirmeyi dene. Cpu z nin gösterdiğine göre fsb hızı 133 mhz görünüyor. Normalde onun 200 olması gerek (3 ghz için).

Oraya girdim dedigin yere

FSB OverVoltage Control (Normal) Yazıoyr karşılarında

Cpu Voltage Control (Normal)

Hngisini degiştircegiz İşlemciyede Zarar vermiyelim :(

Oraya girdim dedigin yere

FSB OverVoltage Control (Normal) Yazıoyr karşılarında

Cpu Voltage Control (Normal)

Hngisini degiştircegiz İşlemciyede Zarar vermiyelim :D

Senin biosunun nasıl olduğunu bilemeyeceğim o yüzden direk şu seçenektir diyemiyorum, genellikle central control unit seçeneği altında cpu bus, bus speed ya da fsb diye bir seçenek vardır. Orda 133 yazan neresiyse 200 yap. Biosunu biraz kurcalarsan bulabilirsin. Voltaj ayarlarıyla sakın oynama zarar verebilirsin.

İyi şanslar.

kix1 arkadaşın da dediği gibi.Intelin speedstep özelliğinden kaynaklanıyor.işlemcinde yada anakartında sorun yok.performansında bi düşüş olmaz.sadece güç tasarrufu için sistem bekleme modunda yada düşük güç gerektiren bir işlem yaptığında işlemcide belirlenen en düşük seviyeye iner.sende belirtmişsin 1.51 diye.sana tavsiyem.everest ultimate yada cpu-z programlarından herhangi birini aç.işlemci gerektiren bir program çalıştır.işlemcinin frekansının kendiliğinden değişeceğini yükseleceğini göreceksin.anakartında speedstep diye bir bölüm olması lazım.onu bul ve disable yap.sorunun çözülecektir...kolay gelsin...

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar Yaptıgımız İşlemlerin Hiç Biri Olmadı Hepinize Teşekkür Ediyorum İlginizden Dolayı Anakrtı Değiştirdim ASUS Anakart Aldım Canavar Gibi Makine 4x4 Şeklinde Şuan.....Hiç Bir Sorun Yok...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...