Jump to content

(video) Localhost Ftp Server Kurulumu & Port Açma

Revenge

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar..

Bende bir video çekerek TNCTR ailesine ufakta olsa bir elimden geldiğince dilim döndüğünce katkım olsun istedim..

Çektiğim Video ; CerberusFTP Programı ile Localhost ta FTP server çalıştırma ve bunu port açarak internette paylaşma sunma.

Bende Konuyu Tam anlamıyla Yeni öğrendim bilgiler taze iken sıcağı sıcağına Sizlerle paylaşmak istedim..

bu Konuyla İlgilenen Arkadaşlar var ise işlerine yarayacağını düşünüyorum.

Öncelikle Neden Cerberus Programını kullandım?

Cerberus programını ; Çok detaylı ve aynı zamanda basit bir işleve sahip olduğu için seçtim. Programın Arayüzüde kullanıcılara görsel bakımdan kolaylık sağlıyor..

Bu programı internette araştırım hiç kimse program hakkında Görsel bir eğitim sunmamış.Bende Öğrenerek Sizlerle paylaşmak istedim.

Umarım İşinize Yarar.

Yeni Başlayan arkadaşlar için detaylı bir anlatım yaptım.Beğeneceklerine eminim.

Video + Kullandığım program = 5.9Mb

Video Süresi = +- 9Dk.

Video + Program Link : http://hotfile.com/dl/20609551/380ed71/FTP_Server_Kurulumu.rar.html

** Not : Moderator Arkadaşlar Konuyu Yanlış Yere açmışsam Özür Diliyorum.Lütfen gerekli Yere Taşırsanız Sevinirim.

Çok süper olmuş eline emeğine sağlık

şimdi bunda dosya upload ve download hızı ne olur

buna web sitesi kurup yayınlayabilirmiyim yani X klasörünü httpdocs olarak kullanabilirmiyim gibi

birde mesela bizim işyerinde toplu ağ var ve arkadaşımızın biri şöyle bişey yapmış

ıp yi yazıyorum aynı burdaki gibi modemden port açmış heralde oda,karşıma asp form sayfası geliyor

gayet de güzel olmuş internet ortamında çalışır gibi çalışıyor ama sadece iş yeri içinde nasıl yaptı bilgin var mı

buna web sitesi kurup yayınlayabilirmiyim yani X klasörünü httpdocs olarak kullanabilirmiyim gibi

birde mesela bizim işyerinde toplu ağ var ve arkadaşımızın biri şöyle bişey yapmış

ıp yi yazıyorum aynı burdaki gibi modemden port açmış heralde oda,karşıma asp form sayfası geliyor

gayet de güzel olmuş internet ortamında çalışır gibi çalışıyor ama sadece iş yeri içinde nasıl yaptı bilgin var mı

Web Sitesi olarak yayınlayabilirsin fakat bunun için sadece bu yeterli olmaz..kendine web server için gerekli birkaç program var onları da kurdugun zaman yayınlayabilirsin. Bağlantı hızına gelince ;

Bağlanma da güçlük yaşanabilir.Rahat bir dolaşım için iyi bir int. hızınızın olması şart..Örnek olarak benim arkadaşımın ip mi yazarak benim ftp serverime bağlanması yaklaşık olarak 1.5 dakka falan sürüyor.anca bağlanabiliyor. bazı zamanlar hiçte bağlanamama gibi birşey söz konusu olabilir..int hızınızın büyüklüğüne göre değişebilir.

Arakdaşlar birkaç gün içinde sabit ip alma videosunu da ekleyeceğim sabit ip almak kolay birşey.o çok uzun birşey tutmaz.Beklettiğim için özür diliyorum çok yoğunum 1-2 gün e ekliyorum. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

onunkisi localhost. siz onun internet ip si ile değil büyük ihtimalle ordaki makinalar birbirine bağlı olduğu için hepsinin kendi ağ ip si var. eğer arada ağ kurulu ise daha önce denememekle beraber sanırım böyle bişey mümkün olabilir.siz o makinanın local ip sini girdiğiniz karşınıza böyle birşey çıkması mümkün.yani kısacası o arkadaşınız kendi makinasının localhost una web sayfası kurmus.Size bunun da anlatımın videolu olarak yapabilirim ama bu biraz zaman alan bir video olur bunun için maalesef hafta sonu yardımcı olabilirim size..Yinede işim falan çıkabilir tam olarak söz vermiyorum ama ilgilenmeye çalışacağım.

ya kanki ben modem 21 port açtim kaydettim ama internet üzerinden benim pc yani ftp'ye bağlanmior güenlik ayarlarınıda yaptim bu neyden kaynaklanir:S benim modem

airties rt-111 adsl 2 4 port modem

İnternet security yada firewall programlarınız var ise onlardan dolayı kaynaklanıyor olabilir.birde onları kapatarak deneyiniz.Birde port açma işleminin tekrar kontrol ediniz..belki bişiler atlamış yada yanlış bir bölüme yazmış olabilirsiniz.

Dostum Asp server hakkında pek bi bilgim yok ama php calıstırmak isterseniz yardımcı olabiliirm. Sizin için biraz araştırdım kolay bir işlemi var gibi ama uzun ve yorucu gibi geldi bana.Eğer isterseniz localhostta php çalıştırma hakkında yardımcı olabilirim.

• 6 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...