Jump to content

Metin2 Knayt Gibi Oyunları Modemden Yasaklamak?

kukla76
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar 4 5 arkadaş aynı hattan nete giriyoruz malesef 2 arkadaş metin2 ve knayt oynuyo buda hattın hızını oldukca düşürüyor öyleki facede kısa filimleri bile duraklayarak izler olduk. :angry2:

Bide gece gündüz acık makinaları fişlerini cekmek zorunda kalıyorum zaman zaman .

elimde AİRTİES211 İNCA ve PHİLİPS 6500 modemler var .

AİRTİES te link yasaklama yeri mevcut ama ne yazdıysam engel olmuyor oyunlarına .

bunun icin bildiğiniz bir formül yada modem varmı ?

eğer bi sonuc bulursam buraya yazarım

bu oyunların tam server link lerini bulmak lazım heralde benim bulduğum yanlış link adresleri.

Başka yaakladığım linklere girilmiyor ama bu oyununkileri bualmadım . Bulamazsam zaten oyuna başlıcam artık icinden cökertecez mecburen :angry2:

airties icin url filtrelemeye metin2 yaziniz ve firewalli aciniz(erisim kontrolu gibi birsey yazmasi lazim orada yeni deyip bir isim giriniz ve o alandaki url filtreleri gibi bir checkbox var isaretleyip kayit ediniz

knight online engellemek için şu portları kapat modemin güvenlik duvarından :

8888 | UDP/UDP | UDP Backport

10020 | TCP/UDP | Karus Connections

10030 | TCP/UDP | Elmorad Connections

10040 | TCP/UDP | Battlefield Connections

15000 | TCP/UDP | Listening Port

15001 | TCP/UDP | Login Server

15100 | TCP/UDP | Game Server

metin2 için kapatman gereken portlar:

11001 TCP/UDP

11002 TCP/UDP

13000 TCP/UDP

13001 TCP/UDP

13002 TCP/UDP

13003 TCP/UDP

13004 TCP/UDP

13061 TCP/UDP

13099 TCP/UDP

Edited by Mev

• 4 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

arkadaşlar site içersinde gezerken konuyu gördüm baska birsey sormak için gelmişdim ama konuyu gördüm eğer hala bu konuyu çözemeyen varsa yardımcı olabilirim modemler kısmı olarak değişir bazılarında port kapatarak engelleye bilirsiniz bazılarında ise server adreslerini modem içersine yazarak daha açık olursam eğer modemin içersinde port açma ve kapatma bölümü vardır aşşağıda da arkadaşımın belirtmiş olduğu portları kapatarak engelleyebilirsiniz yada bir baska tercih airties tarzı modemlerde site yasaklama yöntemi kolaydr internet aracılığıyla online oyunların server adreslerini bulup yasaklayabilirsiniz fakat şöle bir durumda var online oyun srverleri sürekli kendilerini yenilerler siz bunun önüne geçmek için oyunu takip etmeniz gerekmektedir ben internet kafe sahibiyim knght yasaklandığı zmn bu durumuları yapdım ama serverlar kendilerini yenileği zmn müşterilerin yeniden girebildiklerini gördüm yani kısacası online oyunları yasaklamak biraz zordur...

Port ayarlarından olmadıysa eğer, launcherin bağlı olduğu örneğin: login.knightonlineworld.com iplerini engellemeyi dene.