Jump to content

Aygıt Yöneticisi Çalışmıyor

TuTaMixx

Recommended Posts

ARKadaş BENİMDE ÖYLE EN İYİSİ SEN Bİ FORMAT AT HALLAR BENİMDE SORUNUM VAR BENİM ctrl+alt+del TIKLIYORUM HATA VERİUOR format atıyorum yinede hata veriyor

@ efsanepc sorunun buysa

yntc6zg.jpg

çözümü

Öncelikle;

başlat çalıştırdan regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz.

ardından aşağıdaki adresi buluyoruz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\system

anahtarını açıp disabletaskmgr verisini 0 olarak değiştiriyoruz.

yntc26um.jpg

SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ BU EGER BU SORUNUN TEKRARLANMAMASINI İSTİYORSAN A.V. PROGRAMI KURMANI TAVSİYE EDİYORUM YARARLI OLDUYSAM TEŞEKKÜR ET BUTONUNA Bİ BAKARMISIN ÇALIŞIYORMU :)

iyide tnctrplus kardeşim görev yöneticisi gidince otomatk olarak regedit de gidiyor

ona göre önce combofix kullansın sonra gpedit.msc den görev yöneticisi ve regediti açsın sonra o ayarı çeksin ...

windows 7 kurulum dvdsi yokmu o zaman işin zor ve format cd si elinde olsa formatsız kurtulabilirdin

ama sfc /scannowu win 7 dvdsi bulursan dene ama pc de iso imajı varsa da olur ultraisoya yükle onu hedef göster olur

Yok o değil benim sorunum daha doğrusu programı açtım ama o değil gibi o çünkü çok daha farklı benim MMC exe de sorun var ''sınıf kaydedilemedi'' hatası veriyor.Help Me.

iyide tnctrplus kardeşim görev yöneticisi gidince otomatk olarak regedit de gidiyor

ona göre önce combofix kullansın sonra gpedit.msc den görev yöneticisi ve regediti açsın sonra o ayarı çeksin ...

tamam kardeşim bi an aklımdan çıktı resimli anlatım

baslat calıstıra gpedit.msc yazın daha sonra

Kullanıcı Yapılandırması>Yönetim Şablonları>Sistem

Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle

seçeneği üzerine iki kere tıklayıp yapılandırılmadı secip tamam de

gpeditlv7.jpg

BAŞKA SORUNU OLAN :dribble:

Yok o değil benim sorunum daha doğrusu programı açtım ama o değil gibi o çünkü çok daha farklı benim MMC exe de sorun var ''sınıf kaydedilemedi'' hatası veriyor.Help Me.

I am answer you but you do not understand

şimdi demek istediğim bu şimdi kayıt edilmemiş dediğin dll ve bozuk dosyalar onarılacak o komut ile... formatla uzaktan yakından alakası yok pc restart bile çekmiyor yani tamamen zararsız bişey zaten bunu uygularsan o sınıfı kaydeder orjinal ayarına getirir

ondnan önce bi advanced system care ile bi tara

önce bir sadece c diskinde sistem geri yüklemeyi aç herşeye karşı bi sistem geri yükleme noktası

şimdi dvd yi tak ve bişeye basma setup falan çıkar kapat

cmd.exe yi aç sonra

2327d1231529432-sfc-scannow-command-system-file-checker-command-1.jpg burdaki gibi

yazıcan sfc /scannow

tabi ingilizce çıkmayacak... bu yüksek ihtimal işe yarar ama yarıda kesilirse windows bozulabiliyor o nedenle sistem geri yükleme oluştursağlıcakla kal artık son çare olarak format atmaya karar verirsen öyle dene çünkü xp de çalışıyor ancak win 7 de denemedim ama yüksek ihtimal çözülür bunu son çare olarak düşün

Rsimde görüldüğü gibi windows-system32 değilde C/User/(bilgisayarın adı) geliyor bende tıpkı senin yaptığın gibi yaptım ama bu defada ;

sfc yardımcı programı kullanabilmek için konsol oturumu çalıştıran bir yönetici olmalısınız diyor.

Açmak için bu kodları boş metin belgesine yapıştırıp Farklı kaydetten .vbs uzantılı olarak kaydedin ve çalıştırın.

Görev Yöneticisi İçin

on Error Resume Next

Set geekside=WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set objFileSystem = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set colDrives = objFSO.Drives

nret10=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\ /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
nret11=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\ /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
nret11=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\ /v **del.DisableTaskMgr"=" /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
nret12=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system\ /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
nret13=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\ /v DisableCAD /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)

For Each objDrive in colDrives
If objDrive.IsReady = True Then
For X=0 to UBound(Lista)
Next
End If
Next

WScript.Echo "Görev yöneticisi Etkinleştirildi"

WScript. Quit(0)

Kayıt Defteri Yöneticisi İçin

on Error Resume Next

Set geekside=WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set objFileSystem = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set colDrives = objFSO.Drives

nret63=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\ /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)

For Each objDrive in colDrives
If objDrive.IsReady = True Then
For X=0 to UBound(Lista)
Next
End If
Next

WScript.Echo "Kayıt Defteri Etkinleştildi"

WScript. Quit(0)

Dostum verdiğim kodları kullan.

abi arkadaşın derdi görev yöneticisi deil mesajların hepsini okudum ama görev yöneticim devre dışı diye bi mesaj okumadım

arkadaşın derdi aygıt yöneticisinn kullandığı bileşenler hasar görmüş yanlış anlamadıysam

direkt klasör yoluna git hemde yanlış yazmışsın cmde.exe değil cmd.exe

edit:.. özür dilerim önceki mesajda yanlış yazmışım

Çok rahatsız ettim seni çok teşekkür ederim arkadaşım valla allah senden razı olsun dediğin gibi denedim bu defa sistem taranıyo bakalım bende sonuçu bekliycem inşllah olur.:)

Allah sendende razı olsun en azındna vaktim boşa gemedi

zaten boş boş oturuyorum en azından birkaç sorun çözmüş oluruz rahatsızlık vermedin hatta rahat ettirdin ...birinin sorununu çözünce içim rahatlıyor... birde teşekkür etmek için butonuna basarsan daha iyi olur yoksa ben gibi özel mesajdan bir sözlü uyarı ile sinirin bozulur...

ayrıca bozuk dosya var ise senden windows kurulum dvdsi isteyecek haberin olsun ama başlamadan önce hatta şimdi bir geri yükleme noktası oluştur

SAYGILARIMLA

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...