Jump to content

Aygıt Yöneticisi Çalışmıyor

TuTaMixx

Recommended Posts

Sistemi geri yükleyebilirsiniz. Hatayı aldıgınız günden önceki bir gün seçin. Ama bence önce combofix le bir virüs taratın

sistem geri yükleme kapalıydı geri yükleyemiyorum vede combofixle tarattım gene sorun çözülmedi ..

MMC.exe(Aygıt Yöneticisinin exesi) bozukta olabilir.

Bu dosyayı indirin:

Please register to see this content.

RAR arşivinden çıkatıp;

C:\Windows\System32 dizinine atın ve bilgisayarı yeniden başlatıp Aygıt Yöneticisini açmayı deneyin sonuçları buraya yazın.

Başlat/Çalıştır'a cmd yazdıktan sonra gelen diyalog kutusuna regsvr32 C:\Windows\system32\msxml3.dll yazın. Sorun devam ediyorsa virüs taraması yap

işe yaramadı 2 defa tarattım ama virüs bulmadı farklı anti virüsle

Sınıf kaydedilmemiş demek ihtiyaç duyulan dll register edilmemiş demektir. Bu durum, Aygıt Yöneticisi program kütüphanesi kayıtlarının bozulması veya Tak-Çalıştır hizmetinin kapatılması sonucunda ortaya çıkar. Çözüme kavuşturmak için ilk olarak Aygıt Yöneticisi’nin Kayıt Defteri bilgilerini güncellemelisiniz. Bunun için Başlat menüsündeki Çalıştır komutu ile ekrana gelen penceredeki Aç kutusuna aşağıdaki satırı yazdıktan sonra Tamam düğmesine tıklayın:

Başlat > Çalıştır

regsvr32 devmgr.dll yazıp enterlayın.

Şimdi gerekli olan hizmetin ayarlarını kontrol edin. Bunun için Denetim Masası’ndaki Yönetimsel Araçlar altındaki Hizmetler simgesine çift tıklayın. Takip eden penceredeki listeden Tak ve Kullan öğesini arayın ve üzerine sağ tuşla tıkladıktan sonra açılan kısayol menüsündeki Özellikler komutunu çalıştırın. Şimdi Genel sekmesindeki Başlangıç Türü açılır listesinden Otomatik öğesini seçin. Yaptığınız değişiklikleri sırasıyla Uygula ve Tamam düğmelerine tıklayarak onaylayın. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra bu hizmet tekrar etkinleşecek ve Aygıt Yöneticisi de çalışmaya başlayacaktır.

Sınıf kaydedilmemiş demek ihtiyaç duyulan dll register edilmemiş demektir. Bu durum, Aygıt Yöneticisi program kütüphanesi kayıtlarının bozulması veya Tak-Çalıştır hizmetinin kapatılması sonucunda ortaya çıkar. Çözüme kavuşturmak için ilk olarak Aygıt Yöneticisi’nin Kayıt Defteri bilgilerini güncellemelisiniz. Bunun için Başlat menüsündeki Çalıştır komutu ile ekrana gelen penceredeki Aç kutusuna aşağıdaki satırı yazdıktan sonra Tamam düğmesine tıklayın:

Başlat > Çalıştır

Şimdi gerekli olan hizmetin ayarlarını kontrol edin. Bunun için Denetim Masası’ndaki Yönetimsel Araçlar altındaki Hizmetler simgesine çift tıklayın. Takip eden penceredeki listeden Tak ve Kullan öğesini arayın ve üzerine sağ tuşla tıkladıktan sonra açılan kısayol menüsündeki Özellikler komutunu çalıştırın. Şimdi Genel sekmesindeki Başlangıç Türü açılır listesinden Otomatik öğesini seçin. Yaptığınız değişiklikleri sırasıyla Uygula ve Tamam düğmelerine tıklayarak onaylayın. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra bu hizmet tekrar etkinleşecek ve Aygıt Yöneticisi de çalışmaya başlayacaktır.

saol şu işlemleri yaptıktan sonra aygıt yöneticisi çalıştı...

Başlat > Çalıştır

saoll...

ARKadaş BENİMDE ÖYLE EN İYİSİ SEN Bİ FORMAT AT HALLAR BENİMDE SORUNUM VAR BENİM ctrl+alt+del TIKLIYORUM HATA VERİUOR format atıyorum yinede hata veriyor

ne hatası verior

• 7 ay sonra...

Başlat > Çalıştır

Söylediklerinizi denedim ama hiç bi olumlu sonuç alamadım. Tabi windows 7 kullanıyorum.

Sadece aygıt yöneticisi olsa 'MMC' devre dışı. Arkadaşlar lütfen acil yardım istiyorum sizden. Ben dün bilgisayara biraz bakım yapmak istedim. Bi kaç program yükledim. Sistem bakım programı falan. Neyse bilgisayar hızlandıda epeği yani herşey yolundayken ne arada olduysa bilmiyorum ama ses çalmadı baktım denetim masasından baktım etkinleştiriniz diyor ama bastığım halde etkinleştirmiyor. Aygıt yöneticisinden yaparım dedim bu defa aygıt yöneticisi ''sınıf kaydedilmedi'' hatası veriyor nedenini anlamış değilim acaba farkında olmadan ben bi bi haltlar çevirdim neyse MMC dosyasını açtım bu defa o da aynı hatayı veriyo lütfen yardım edin. İntel, 32 bit, Windows 7.

İyide yanımda format cd si yok yapabilecek başka hiç bi şey yok format en son yapacağım şey olmalı lütfen.

windows 7 kurulum dvdsi yokmu o zaman işin zor ve format cd si elinde olsa formatsız kurtulabilirdin

ama sfc /scannowu win 7 dvdsi bulursan dene ama pc de iso imajı varsa da olur ultraisoya yükle onu hedef göster olur

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...