Jump to content

Ekran Kartı..

91tolga91

Recommended Posts

Merhabalar.. Benım pc yı actıgımda logon ekranına gelınce pc reset atıyor. Mavı ekran hatası alıorum tbı bu ekran kartımdan, ati2mtag dosyası yusunden pc reset atıp duruoo, drıverımı guncelledım yıne aynı, eskı surumunu de kurdum yınede aynı arkadaslar... Fakat komple drıverı kaldırınca pc acılııo we goruntude gelıooo tbı ekran kartı drıverını ıstıoo? Kurunca tekrar aynı seyler oluo.. Ne yapacagıma yardım edersenız sewınırım. Şimdıden tesekkurler..

arkadasım guncelini bıle ındırdım kurdum olmuyorr... ben ekran kartım yanık dıorum ama bakalım.. grafık ıslemcı bellegı yanık olabılırmı acaba ? drıversız calısıoo ... ama kuruoorum pc yı yenıden baslattıgımda logon ekranından reset atıoo.. benım dusuncem drıverı kurunca pc ekran kartına cok yuklenıo we grafık bellegı yanık oldugu ıcınde cabuk ısınıoo we atıoo, sence ? :download1:

kardeşim senin hata işletim sisitemi

ile ekran kartı arasında hata var gidermenin tek yolu saf bir windows kurup güncel driverini indirip yanlız ati yi kurarken ati casalatyı kurma problem gidecektir sadece yazılım olarak hat :))

mavi civciv kardesım benım onuda yaptım merak etme :download1:

yok belleklerde problem olsa masa ustu geldıgında ekranka cizgi cizgi degısık renkte cızgıler olusur :download1:

ama samet kardesım o cızgıler post ekranında fln oluoo.. ztn drıverı kurunca pc acılmıoo ddm yha reset atıoo we post ekranı gelınce mavı gıbı cızgıler cıkıoo.. ama sıstemı tekrar formatladıgım zaman pc acılıoo we yıne baslarken o cızgıler cıkıoodu.. sonra drıverı kurduktan sonra bır dahakı acılısta tak dıe reset atıoo kardesımm..

abicim ekran kartını 2 adet kasada denedım we bu dedıgım butun ıslemlerıde ıkısınde de yaptım.. anakartta problem dusunmuorum..

we de elımde saglam olan bı ekran kartı war onu da denedım dgr kasada we sorunsuz.. yanı anakart zannetmıorum abııcım

we de elımde saglam olan bı ekran kartı war onu da denedım dgr kasada we sorunsuz.. yanı anakart zannetmıorum abııcım

peki tmm.. ekran kartım : ati radeon x1300 , ram : 1x1 kingston ddr2 667mhz

bana ram ekran kartı ve anakart markasını söylermisin ? mümkünse kardeşim.

anakartımda asus p5pl2

onemlı olan cızgılerın nerde oldugu deıl eger bu sekıl cızgıler cıkıorsaa senın ekran kartındakı bellekler arıza yapmaya baslamıs demekıtr :download1: yanı mıladını dolduruoor gibi bişi :

kardesım bende zarar gormeye baslamıs degıl.. bence komada :)

Aynı sizin sisteminize benzer bir sistemim var 1 hafta önce aynı sorunu yasadım. Yaptıgım şey ramlerin yerini degiştirmek oldu. Sorun kökten çözüldü. Yani ramler 2 tane ise yer degiştirin ya da tek tek deneyin.

Aynı sizin sisteminize benzer bir sistemim var 1 hafta önce aynı sorunu yasadım. Yaptıgım şey ramlerin yerini degiştirmek oldu. Sorun kökten çözüldü. Yani ramler 2 tane ise yer degiştirin ya da tek tek deneyin.

bende onu anlatmaya çalışıyorum.

eğer bil açılmıyor yada açılırken gidiyorsa yada açıkken kilitliyor yada kapatıyorsa ramla alakalı..

yok ekranda çızgılar varsa ekran kartı ramı arızalı...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...