Jump to content

Usb Wifi Adaptörü Tavsiye

Share

Recommended Posts

34ero, 56 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

Evet baya iyi duruyor bu

adam4, 5 dakika önce yazdı:

Evet baya iyi duruyor bu

Acaba direk kasa içi montajını alsam.Usb girişli değilde

AdnanGumus, 6 saat önce yazdı:

bu nasıl 

Hocam güzel üründe bütçe yok hocam o kadar bende

cashe, 35 dakika önce yazdı:

TP-LİNK TL-WN725N Mini Wifi Dongle Alıcı

Tadından yenmez :D 

Hocam ürün güzelde 150mbit verebiliyor en fazla. 1000mbit internet var bende.Yazık olmasın nete

adam4, 6 saat önce yazdı:

malesef 1000Mbit internetin hakkını vermek istiyorsan ucuz bir çözüm yok

1. şeçenek: ethernet hattı çekmek

2. şeçenek: mesh sistem bir router + wifi kartı almak, teknolojisi wifi 6 dan aşağı olmasın

diğer şeçenekler: powerline (ethernet kablosu çekmenin alternatifi olsa da bağlantı kopması gibi kronik sorunları mevcut),

menzil artırıcı (mesh sistemlerin alternatifi olsa da hız ve sinyal gücü kaybı gibi kronik sorunları mevcut)

gibi çözüm(süzlük)ler uzun vadede harcadığın para ve emeği hesaba katarsak,

pahalı çözümleri maliyet olarak geçecektir 

masa üstünde wifi kullanmak istiyorsan, bir wifi adaptörden ziyade wifi kartı takman gerek sebebi şu:

[teoride wifi 5(ac) 3,5Gbps hız vaad etsede; pratikte 867Mbps şansımızı zorlarsak anten ilavesiyle 1167Mbps görüyoruz,

1000Mbps internetin olduğuna göre wifi 6(ax) geçmen gerek]

sonuç olarak toparlarsak 1000Mbps interneti verimli kullanabilmen için

en az wifi 6 standardın da bir router ve bir de wifi kartına ihtiyacın var

ya da 2 tane router alıp birini verici(router) diğerini alıcı(wifi kartı) gibi kullanabilirsin 

2-3 sene önce bu konudan çok çektim, en sonunda duvara ethernet hattı döşedim, 

sonra modemi değiştim wifi 6 ya geçtim, en son olarak bilgisayarı da değiştim şimdi kafam rahat,

tabi benim senaryom da değişiklik zamanı gelmişti kullandığım cihazlarım 10 yılın üzerindeydi

bende hepsini peyder pey yenileme tarafına gittim, bir 10 yıl daha rahatım şimdi

Edited by sercaniz
  • Like 1

mesh sistem, iyi ama pahalı olanlar

maliyet açısından önerebileceğim en basit çözüm, bundan alıp birini alıcı diğerini verici olarak kullanmak

bunlar da olabilir

wifi 6 (802.11ax) 1800Mbps giriş seviyesi işinizi görecektir, ben en azından wifi 6 (802.11ax) 3000Mbps tavsiye ederim

Edited by sercaniz
  • Like 1

adam4, 5 saat önce yazdı:

sen bilirsin benim fiber internetim olsa idi wifi 7 modem alırdım bütce bendede yok aldığım modem şu anlık çok güzel 3 beşe bakarsan bir şey elde edemezsin gün gelişiyor ve değişiyor 35.000 tl param olsa ssd gömeceğim masa üstünü toplarken 3 anakarta uygun baktım ilerde bir sorun yaşamıyayım diye kasanın önündeki 3.0 kullanamıyorum 19 pin girişi unuttum anakarta yok şimdilik yeğenler kullanıyor kasayı 2 tb hdd yi 150 tlye  alırken çok diyordum bende her şey  zamanında alırsan her zaman iyi oluyor kolay gelsin iyi bayramlar.

Merhabalar benimde bu konu da sorunlarım vardı şimdi rahatım. 1. katta annemlerin oturduğu evden yukarı 3. kata kendi evime 15metre cat6 kablo  çekerek kendime güzel bir sistem kurdum. Ekipmanlar bunlar,

Modem ax1500 e kadar destekliyor huawei sistem 2 adet mesh yaptım biri evimin salonunda diğeri odamda masaüstü pc  ye ethernet ile bağladım.

Not: Modem bir arkadaşımdan takas yöntemiyle sıfır aldım. Huawei wi-fi Ax3 2 adet geçen sene 1400₺ verdim. Tanesi bugün 3500 ₺ olmuş yuhhhh

Spoiler

image.png.41268ceabf46122829acd0d17ba4dd2c.png

Spoiler

image.png.8342c4af9d61f16e2cce8093db4c99b9.png

• Like 1