Jump to content

Asus A8v

service01
 Share

Recommended Posts

değerli arkadaşlar bir arkadaşımın mkinasına format atacaktım makina amd anakartı asus a8v makina normalde çalışıyor.... format atmaya gelince makina hdd görmüyor tüm biosu kurcalamama rağmen makina kuruluma geçince sabit disk bulamadı hatası veriyor... asus a8v anakartın neresine ne ayar yapmamam lazım yada bunu makinaya tanıtmamın bir yolunu bulmama yardımcı olursanız sevinirim

Edited by service01

öylede abi not detected yazıyor hdd olduğu yerde ama windows açılıyor problem oluşturmuyor windowsta

tamam ya işte kurduğun cd sata entegre olmadığından format esnasında hdd görmez o yüzden dedim sata entegreli bir cd den kur diye. forumda arat barıs7 kardeşimizin paylaşımlarından bulabilirsin.

• 1 yıl yıl...

Bende A8V anakart ve seagate diske Windows Xp kurmayı deniyorum ama windows kurulum sistemi diski bulamıyordu. Araştıra araştıra buldum sonunda. Sata disk sorunu yaşıyorsanız diskin jumper ayarlarına bakın. Buna gire jumper ı takın. Sürücü cd sinden de driverdisk klasörünün içindeki dosyaları diskete kopyalayın. Windows kurulumunu başlatın. F6 tuşuna basın dediği anda basın. Sürücü seçme ekranı gelince S ile aygıtı belirtip kuruluma devam edin. Eksik bir şey yapmadıysanız sistem diskinizi görecektir.

Konu eski ama birilerinin işine yarar diye paylaşmak istedim.

[quote name='service01' date='21 January 2010 - 18:01 ' timestamp='1264089692' post='699307']
konu çözüldü sata driverli cd işi halletti ama bu kadar sorun oluşturacak bir hdd ve anakartı kimseye tavsiye etmem valla iyi günler
[/quote]

Sorunla alakası yok bu Diskin özelliği. Sonuçta XP yada başka bir işletim sistemi tüm disklerin sata sürücülerini barındıramaz. Yanlış bilgi vermeyin.