Jump to content

Embesil Insanlar Internet Cafe'lere Gelmesin

striker

Recommended Posts

En Elit Kısımlar Bu Milletin Köylüsüdür.Bu Milletin Köylüsü O Kadar Temizdir ki.Evine Girerken Ayakkabısını Çıkararır.Bu Milletin Köylüsü O kadar Temizdirki Tuvaletten Çıktıkdan Sonra Sifonu Çeker.

Aslan Yattığı Yerden Belli Olur.

O Elit Tabaka Dediğiniz İnsanların Bir kısmı Kültürel Olarak Birşey kazandığını Kendisini Sosyal Sanan Ama Halbuki 5 Para etmez İnsanlardır.Siz Tuvalete Şunu Yazın."Bir Köpek Bile Tuvaletini Yaptıkdan Sonra Üstünü Toprakla Örter" Şeklinde :D

Bazı İnsanlara bu şekilde öğretim göstiriliyor malesef.

Çok iyi !!!

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

ben de internet kafecilerden şikayetçiyim, hazır yeri gelmişken.

Öğretmenim. Çocuklara performans ve proje ödevi verirken o kadar dikkatli davranıyorum ki. 2 sene önce bi öğrencime Atatürk'ün hayatını ingilizce olarak yazmasını istedim. Sen git kafeye, "Atatürk" yaz, çıkan sayfaları yazdır, temize çek getir. İçinde ne küfürler var anlatamam. Kim yaptı oğlum bu ödevi diyorum, internet kafeci yaptı diyor. Döver misin söver misin?

Sonuç olarak, kafeci arkadaşlara ricam, lütfen ödev yapmayın... Bırakın kendileri yapsın... Yapamıyorsa da çıksın gitsin... Okullarda her sınıfta bilgisayar ve internet dersleri var artık. Yapamıyorum diyorsa bilgisayar dersinden kalmıştır. Lütfen, rica ediyorum...

Ben tam 5 yıl işlettim arkadaşın dediklerine kesinlikle katılıyorum.

Başımda geçen olay ...

Öğrenci geldi TC kimlik istiyor ama Adını- Soyadı söylüyor sadece aklı sıra dalga geçecek ...

Sinir oldum bende Nufüs dairesini gösterdim yakındı Allah'tan.....

Daha bir çok şey...

Şimdi de teknik servis işiyle uğraşıyorum. Sadece şirketlere ama o kadar eğitim almış insanlar bile neler neler soruyor bir görseniz....

En azı bir yüksek okul bitirmiş bu adamların ama soruları görecen bir ...

Geçen biri benim bilgisayarımdan ses çıkmıyor diye aradı ve gittim 10 defa sormama rağmen Speaker açık mı diye... Telefonda açık diyordu bir baktım açık değil ben speaker kapalıymış demeye utandım... Gösterdim bakın böyle diye....

Sabır diliyorum kendime ve tüm arkadaşlara...

ben de internet kafecilerden şikayetçiyim, hazır yeri gelmişken.

Öğretmenim. Çocuklara performans ve proje ödevi verirken o kadar dikkatli davranıyorum ki. 2 sene önce bi öğrencime Atatürk'ün hayatını ingilizce olarak yazmasını istedim. Sen git kafeye, "Atatürk" yaz, çıkan sayfaları yazdır, temize çek getir. İçinde ne küfürler var anlatamam. Kim yaptı oğlum bu ödevi diyorum, internet kafeci yaptı diyor. Döver misin söver misin?

Sonuç olarak, kafeci arkadaşlara ricam, lütfen ödev yapmayın... Bırakın kendileri yapsın... Yapamıyorsa da çıksın gitsin... Okullarda her sınıfta bilgisayar ve internet dersleri var artık. Yapamıyorum diyorsa bilgisayar dersinden kalmıştır. Lütfen, rica ediyorum...

Hocam teşekkür ederim. Dövseniz de sövseniz de haklısınız; ama inanın o ödevi İngilizceyi bilmeden kopyalayıp yapıştıran; bilinçsizce yardımcı olduğunu zanneden cafeciye değil, aklınca cin olmadan şeytan çarpmaya kalkan o öğrencinize. Haddime düşmez; siz eğitimcisiniz ama böylesine hileye yatkın, hazıra alışkın çocuk ileride memleketi de soyar.

embesiller gelmezsse dükkanı kapatabilirsin yanlız bu günlerde o kadar çoğaldıki bilerek oturanlar bile tam akıllı sayılmaz...

Ya şimdiki hocalarda ilgisiz kardeşim bizim yeğen 5 e gidiyor okuma yazma bilmiyor daha.

senenin yarısını gitmiyor belki kaçıyor hep ne ikaz ne ihtar ne disiplin ne kalma ringonun ahırı resmen ders: gidin netten çıkarın bu ne ya ne araştırma var ne bişey google a yaz kopyala yapıştır yazıcıdan çıkar hocaya ver öss seviyeside yerlerde sürünüyor resmen geri zekalılaştırılıyoruz kalma olmayan eğitim sistemine ve böyle ders yaptıran zihniyete lanet olsun...

Birde nasıl bulursan bul çalacanmı ölecenmi illa olacak bizim zamanımızda bakarlardı fakir fazla üstüne gidilmezdi şimdikiler rencide aşşağılama herşey dahil sonumuz hayırlı ve öğretmenlerimiz vicdanlı olsun...

Bazı şeyler okulla ve anlatmakla öğrenilmiyor Üniversite,lise,ortaokul,ilkokul mezunu da olsa fark etmez gen ve aile kültürü ile alakalı bir iş emin olun bir çok sektörde bu olaylar yaşanıyor yani olay sadece internet veya bilgisayar teknik servis sektöründe gerçekleşmiyor tüm sektörlerde bu olay mevcut ekmek parası kazanmak düşünülenden ve görülenden daha zordur ALLAH herkese sabır versin akılsız,görgüsüz ve cahil insanlardan hepimizi korusun.

Bende Kütahya'da bazı internet kafelerin teknik servisleriyle ilgilenıyorum ve yasadığım bazı olayları sizle paylasmak istedim...

Cumartesi ve pazar günleri askerler izine çıkarlar ve neredeyse bütün internet kafeler dolar...İşte tam o anlarda seni bana paraylalamı gonderiyolar dediğin tipler gelir...

2 katlı bi internet kafeye gelen ve muhtemelen arkadısnı arayan asker sorar

-Üst kat yukardamı(?!?!)

Bir baska gün elinde telefonu ve sarj aleti olan biri gelir ve

-Acaba telefonumu sarja takabılırmısınız?

-Beyfendi otuırduğunuz yerde musteriler için 1 adet boş priz var orda takabilirsiniz...

-Ama ben burda değil Mardinde oturuyorum(?!?!)

Arka masalardan bir ses yukselir

-Msn ye giremıyorum

-Bir sn geliyorum yardımcı olayım

Müsterinin yanına gidilir ve msn adresi kısmına baktığımda adamın ev adresini adres kısmına posta kutusu numarasınıda şifre kısmına yazmak istediğini görürüm...

Araka taraftan bir ses gelir

-Kulaklık bozuk ses gelmıyo!!!

-Hemen değiiştirelim beyfendi...

yanına gidip baktığımda,hani bazı kulaklıklar vardır tam kulaga gelen kısmı 180 derece doner..İşte bizim arkadasımızda kulaklığın ses veren kısmını dış tarafa getirecek şekilde kulaklığı takmıs bide parmağıyla vurarak -aha bak ses gelmıyor!!!

Daha neler neler şimdilik aklıma gelenler bunlar... İnanın bazen kendıme şu soruyu soruyorum acaba ben bu insanlarla aynı dünyadamı yaşıyorum?

yuh artık yaaa böyleleride mi var?

allah yardımcınız olsun bu ne bee kim dayanır bunlara

o dediklerin benim yaşadıklarımın yarısıdır :D 4numaraya oturup 5 numaranın kulaklığını takıpda bu kulaklık bozuk diyenmi abi bu pc ye avast kur şunu kur bunu kur diyipde yarın kasayla gelip format atarmısın buna diyenmi googleye msn adresi yazıp açmaya çalışlanmı sonra bu pc de msn açılmıyor diyenmi neler neler allah bizlere sabır versin

o dediklerin benim yaşadıklarımın yarısıdır :D 4numaraya oturup 5 numaranın kulaklığını takıpda bu kulaklık bozuk diyenmi abi bu pc ye avast kur şunu kur bunu kur diyipde yarın kasayla gelip format atarmısın buna diyenmi googleye msn adresi yazıp açmaya çalışlanmı sonra bu pc de msn açılmıyor diyenmi neler neler allah bizlere sabır versin

Amiiiin!

valla işiniz zor yaaa

allah yardımcınız olsun

herkes bilgisayardan anlıcak diye birşey yok..sizden çocuğun ödevini isteyebilir yanlız sert ve kaba şekilde istemesi kötü...

Sizde haklısınız , o cahil..o diyecek siz yapacaksınız..Ama işte biraz sert olunca adam , o zaman siz yapmazsınız küfür yersiniz :D

valla ne yapsan bilmiyorum :rofl:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...