Jump to content

Ntlite Ile Update Yaparken...// Açık Sistemde Tekrar çıkmaz.

va7eyla
 Share

Recommended Posts

Önemli Not= Eskiden başka bir konuda NtLite ile güncelleme entegre ettiğimizde ve açık sistemde update denetlediğimizde, entegre edilen updatenin sistemde tekrar çıkmasından bahsetmiştim...

/// Aşağıda anlattığım şekilde yapılırsa update kısmında tekrar çıkmaz...     

MSDN değilde, windows 10 veya 11 aracı kullanılarak install.esd şeklinde indirip.

Dism++ ile açıp (Kalıp Dosyası aç diyerek), gereklli olan sürüm; örnek win10 Pro yu seçtikten sonra dışarı aktar diyerek install.wim oluşturmak.

ve oluşturulan install.wim dosyasını NTlite ile açarak; hiç bir işlem yapmadan Uygula deyip, orjinal install.wim boyutuna getirilerek.

Sonrasında dosya adını değiştirip, NTlite ile tekrar açarak, güncelleme kısmında çıkan en son güncellemeyi seçip; dism uyumlu + chech ve optimize apx seçiliyken;

Yine hiçbir işlem yapmadan, uygula diyerek.

Sonrasında yine dosya adı değiştirip; install.wim dosyasını Ntlite ile açıp; Güncelleme seçili değilken bile dism resetbase + chech  ve optimize apx seçilerek.

Son olarak uygula dediğimizde.

Cillop gibi tertemiz güncellenmiş ve hatasız sistem oluşturmaktayız. Orijinal ve hatasız.

Yani gerekli gereksiz dosyaları çıkarmayıda sonra yazarım başka bir konuya :) :)         

Not = Düzenleme yapacaklar, bu işlemlerden sonra düzenleme yapsın, ama bu kez, hiçbir şekilde update kısmını ellemeyiniz. //// 

Saygılarımla...

Edited by va7eyla
  • Like 5

Ntlite ile imaj düzenlemeden önce netframework 3.5 önceden yüklü olması gerekir. Yoksa eklenen güncellemeler tekrar karşınıza çıkar. Bu durum hala böyle mi onu tam bilmiyorum. Uzun süredir imaj düzenlemedim. Deneyip görmek lazım.

• Like 1

MrRush, 4 dakika önce yazdı:

Ntlite ile imaj düzenlemeden önce netframework 3.5 önceden yüklü olması gerekir. Yoksa eklenen güncellemeler tekrar karşınıza çıkar. Bu durum hala böyle mi onu tam bilmiyorum. Uzun süredir imaj düzenlemedim. Deneyip görmek lazım.

Ben deneyimledim. Bu şekilde yapınca tekrar karşıma çıkmıyor güncellemeler. Sadece gereksiz yere, her düzenlemede update kısmını ellememek lazım onu anladım zor olsada...

MrRush, 6 dakika önce yazdı:

4-5 sistemde aynı işlemi uyguladım, güncelleme karşıma çıkmadı.

• Like 2

MrRush, 12 dakika önce yazdı:

Sizin görüşleriniz, eleştirileriniz ve uyarılarınız her zaman önemlidir benim için. En az forjest üstadın kadar. Ama sizden ve diğerlerinden aldığım bilgiler ışığında, kendime yeni yöntem ve yeni bilgiler eklemeyi (Deneyimleyerek) seviyorum. Bu nebzede, söylediğiniz doğru olabilir belki eski ntlite sürümlerinde mümkün değildir ama artık böyle oluyor. Söylediğimi denediğinizde siz de göreceksiniz. Bi de ayrı bir şey söyleyeyim. Ntlitenin özellikler kısmından Net.3.5 eklemek mümkün değildi ( Tik atıp uyguladığınza hata veriyordu)  ya da ben yapamıyordum ama artık ntlitenin son versiyonlarında bu da mümkün hale geldi. Belki dediğiniz gibi, küçük bir düzenleme yapılmıştır ntlite de. 

• Like 2