Jump to content

Windows Bu Sürücüye Yüklenemiyor Hatası.

Recommended Posts

arkadaşlar format atamıyorum sürekli hata alıyorum rufus ile hazırladığım flash ı görüyor ama aşağıdaki görsellerdeki hataları veriyor yine internetten bir kaç video izledim shift + F10 ile cmd ekranı açılıp disk seçtiriyor falan ama o da olmadı acaba kesin çözüm bulabileceğim bir yol var mı

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Sisteminiz önceden ne ise onu yapın.mbr ise flaşı mbr olarak Windows atınız.uefi ise flash i uefi yapınız..tam tersi oldumu kurulum olmaz..

İkincisi SSD harddisk ise onu önceden biçimlendirme yapın ondan sonra sisteminize göre kurulum yapın 

• Like 2
  • Thanks 1

AdnanGumus, 15 dakika önce yazdı:

biraz daha detay hariciden diskten dvd rom mu dedin anlamadım

yukarıdaki gibi usb den bağlı dvd player ile cd den yükleme yapıyorum reis

bozart, 2 dakika önce yazdı:

Sistem uefi ise CD rom mbr olarak kurulum yapıyor..bunun için flash bellek ile kurulum yapmanız lazım 

anladım onla da çok denedim reis defalarca denedim bi donanım arızası olabilir mi acaba

• Like 1

MylvlDifferent, 12 dakika önce yazdı:

eyw çok denedim olmamıştı demekki çöp eyw.

her bir şeyi denememişsin galiba anlaşılan disk çöp galiba yenisine devam donanımla alakası olmaz format atmanın diskpart da işe yaramıyor diski başla bir cihazda dene aynı hatayı alırsan sorunun kaynağı belli olur kolay gelsin iyi forumlar.

AdnanGumus, 20 dakika önce yazdı:

her bir şeyi denememişsin galiba anlaşılan disk çöp galiba yenisine devam donanımla alakası olmaz format atmanın diskpart da işe yaramıyor diski başla bir cihazda dene aynı hatayı alırsan sorunun kaynağı belli olur kolay gelsin iyi forumlar.

teşekkür ederim reis evet çok denemedim şu an iş yerindeyim eve gidince ssd yi çıkarıp başka pc ye bağlayıp biçimlendirmeyi deneyeceğim umarım olur teşekkür ederim ilgilinize

MylvlDifferent, 1 saat önce yazdı:

yok hocam ssd yi biçimlendiremedim olmuyor malesef onun yerine hdd taktım sorunum kalmadı ama ssd boşa çıktı nasıl biçimlendirebilirim acaba

ssd ölmüş at çöpe boşa uğraşma.

• Like 1
  • Confused 1

AdnanGumus, 6 saat önce yazdı:

ssd ölmüş at çöpe boşa uğraşma.

SSD ölmüş falan degil 🙂daha önceki kurulumda disk GPT olarak biçimledirilmiş o yüzden. Kurulum için usb sini ona göre düzenleyip deneyin (Rufus ile )

• Thanks 1

avis, 6 saat önce yazdı:

SSD ölmüş falan degil 🙂daha önceki kurulumda disk GPT olarak biçimledirilmiş o yüzden. Kurulum için usb sini ona göre düzenleyip deneyin (Rufus ile )

Her bir şeyi denedim diyor başka bir söz kalmıyor 

• Confused 1

avis, 16 saat önce yazdı:

Çözüm budur. Disk mbr olarak formatlayın sorun çözülür

MylvlDifferent, 16.08.2023 - 09:18 yazdı:

shift + F10

diskpart yazın ve enter tuşuna basın.
list disk yazın enter 
select disk yazıp windows kurulacak diskin numarası yazın enter
clean yazın enter
convert mbr yazın enter
exit yazın enter 

• Thanks 1