Jump to content

Windows 10 Yönette çıkan 450 Mb.alanı Silmek.

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,windows 10 da bilgisayarım-yönet yolunu izleyerek karşımıza çıkan disk bölümlerinde C diski(yani işletim sisteminin olduğu disk)nin sağında D bölümü var Sol yanında ise 450 mb lik ve 100 mblik bölüm oluşmuş durumda.Acaba bu 450 mb lik diski bilgisayardan nasıl silebiliriz.Diskim SSD dir.Saygılarımla,

amd_turkey, 5 dakika önce yazdı:

O bölümler boot alanları. Silmemelisiniz

İndirdiğim her sistemde 100 mb lık bölüm çıkıyor,bu normal.Ancak bende hem 100 hemde 450 mb lik bölüm var.450 mb.da sağlam kurtarma bölümü,100 mb lik bölümde ise sağlam efi sistem bölümü yazıyor.

İşin teknik kısmını bilmiyorum ama o bölümleri silerseniz sistem açılmaz. Denemesi bedava. Winpe sistemle açılış yapın, disk yönetim programları ile bölümleri silin, sistem buna rağmen açılıyorsa buradan dönüş yazarsınız :)

kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

İndirdiğim her sistemde 100 mb lık bölüm çıkıyor,bu normal.Ancak bende hem 100 hemde 450 mb lik bölüm var.450 mb.da sağlam kurtarma bölümü,100 mb lik bölümde ise sağlam efi sistem bölümü yazıyor.

Hocam 100mb alan Windows 7 veya Xp den kalma

Sizde üzerine win 10 kurunca öylece kalmış 😄

Komple HDD leri silin tekrardan oluşturun bir daha çıkmaz.. 

Bu arada silmeseniz sizin için iyi olur.  Ön yükleme dosyası oluşturduğu için kendine yer açmış sistem 

• Like 1

bozart, 2 saat önce yazdı:

Hocam 100mb alan Windows 7 veya Xp den kalma

Sizde üzerine win 10 kurunca öylece kalmış 😄

Komple HDD leri silin tekrardan oluşturun bir daha çıkmaz.. 

Bu arada silmeseniz sizin için iyi olur.  Ön yükleme dosyası oluşturduğu için kendine yer açmış sistem 

Bilgisayarıma hiç xp yada win7 yüklemedim.Zaten format atarken hepsini silip temiz format atıyorum.Her iki bölümün oluşmasını anlayamadım.

• Like 1

Formattan sonra o bölümü silemezsiniz.Çünkü boot dosyalarını barındırır. Ama ben MBR olan sistemimde şunu yaparım. Format atacağım diski başka bir bilgisayara bağlarım. O diski bütün bölümlerini silerim. Ardından yeni disk bölümleri oluşturup biçimlendiririm.(C,D ve E gibi).Sonra bunu format atacağım bilgisayara takarım. Ardından format atarım. Bu sırada diski sadece biçimlendir seçeneğini kullanırım. Böylece bu boot dosyaları C diskinin içinde oluşur. Ayrı bir disk bölümünde görülmez. Ama UEFI sistemlerde bu işe yarıyor mu bilmiyorum. Denemedim hiç. Saygılarımla

Edited by YAGMURADAM
  • Like 1