Jump to content

Katılımsız Yapma Programı

marowak1002
 Share

Recommended Posts

Smart install maker bazı uygulamalar için güzel fakat katılımsız yaptığım uygulamanın ayarlarını almıyor.
Misal winamp ilk kurulunca tema seçme istiyor. Klavye kısayolları etkin değil vs. bu tür ayarları yaptıktan sonra Smart install maker ile katılımsız yapıyorum fakat ayarların hiçbirini almıyor. Tek artı yanı Next Next demiyorum.
Uygulamaya yaptığım ayarları dahil edebilecek, eklentileri ekli olarak alacak katılımsız yapma programı olarak başka ne kullanabilirim?

Inno Setup Compiler ile bilgisayarımda kurulu olan programın ayarlarını ve eklentilerini ekleyip paketledim. next next deyince ayarlar ve eklentiler kurulu halde yükleme yapıyor. eklentiler appdata roaming içine gdiyor. programın kendisi programfilese.. ben bunu katılımsız hale nasıl çevirebilirim?

Merhaba, 

Diyelimki programın tüm dosyaları programfilesteki klasöre kuruluyor, lakin ayarları regedit üzerinde veya %appdata%, %localappdata%, %programdata% gibi konumlarda da depolanıyor olabiliyor. Ayrıca diyelimki bir eklentisi bu eklentinin dosyalarını bulduk ama ayar dosyası, sisteme özel olarak dizayn edilmiş olabiliyor.

Her uygulamalayı tek tek inceleyip, nereye ne çıkartıyor, hangi regedit değerlerini yazıyor öğrenmeniz gerek.

"Total Uninstaller" ile programın setupunu kurmadan önce izle özelliğini kullanıp sistemin görüntüsünü yedek aldırın kurulum başlatıp bitirin. Sonra tekrar sistem görüntüsü aldırın sizin için otomatik karşılaştıracaktır. Nereye ne çıkartmış, hangi regedit değerleri yazmış vs vs.

Kısacası istediğin şeyi yapabilecek program / programlar şuan için mevcut değil. Çok karmaşık olaylar olabiliyor :)

• Like 1

39 minutes ago, KiNGHaZe said:

Merhaba, 

Diyelimki programın tüm dosyaları programfilesteki klasöre kuruluyor, lakin ayarları regedit üzerinde veya %appdata%, %localappdata%, %programdata% gibi konumlarda da depolanıyor olabiliyor. Ayrıca diyelimki bir eklentisi bu eklentinin dosyalarını bulduk ama ayar dosyası, sisteme özel olarak dizayn edilmiş olabiliyor.

Her uygulamalayı tek tek inceleyip, nereye ne çıkartıyor, hangi regedit değerlerini yazıyor öğrenmeniz gerek.

"Total Uninstaller" ile programın setupunu kurmadan önce izle özelliğini kullanıp sistemin görüntüsünü yedek aldırın kurulum başlatıp bitirin. Sonra tekrar sistem görüntüsü aldırın sizin için otomatik karşılaştıracaktır. Nereye ne çıkartmış, hangi regedit değerleri yazmış vs vs.

Kısacası istediğin şeyi yapabilecek program / programlar şuan için mevcut değil. Çok karmaşık olaylar olabiliyor :)

tek istediğim. yaptığım ayarları eklediğim eklentileriyle programı katılımsız hale getirip windows iso içerisinde oem klasörüne atıp formatta katılımsız programları kendisi kurması. bayagı uzun bi cümle kurmusum :D 
brackets eklentiler, sublime text python input fix,terminus ve snippetler, afterburner fan ayarları vs. formattan daha uzun sürüyor bunları ayarlamak.. 

Edited by marowak1002

KiNGHaZe, 1 saat önce yazdı:

Merhaba, 

Sayenizde bir şey daha öğrendim. Bu dediğiniz Total Uninstaller ile kurulum yapmadan, yapar gibi gösterip izleyebiliyor muyuz? Nereye ne çıkarıyor diye?

Öyle bişey yazmışsınız sanırım. Eğer öyleyse benim çok işime yarar.

Doğru anlamak için tekrar sormak istedim.

Evet derseniz Total Uninstaller kuracağım.

Saygılarımla...

va7eyla, 1 saat önce yazdı:

Sayenizde bir şey daha öğrendim. Bu dediğiniz Total Uninstaller ile kurulum yapmadan, yapar gibi gösterip izleyebiliyor muyuz? Nereye ne çıkarıyor diye?

Öyle bişey yazmışsınız sanırım. Eğer öyleyse benim çok işime yarar.

Doğru anlamak için tekrar sormak istedim.

Evet derseniz Total Uninstaller kuracağım.

Saygılarımla...

Selam, kurulum yapmadan olmaz. Sanala kurup orda test işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ben güvenmediğim tüm dosyalara sanala kurup test ediyorum bu tür programlarla + glasswire vb program ile eğer ağ hareketi varsa inceliyorum.

• Like 1

KiNGHaZe, 7 dakika önce yazdı:

Selam, kurulum yapmadan olmaz. Sanala kurup orda test işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ben güvenmediğim tüm dosyalara sanala kurup test ediyorum bu tür programlarla + glasswire vb program ile eğer ağ hareketi varsa inceliyorum.

Tamamdır, teşekkürler.

Bu arada sizin sunduğunuz ve katılımsız içerisinden 7-zip ile alamadığım crack dosyalarını.

Bazen ben de sanalda kurup alıyorum. Ve de bazı patch dosylarını sanalda patchlayıp masa üstüne çekiyorum.

Hiç yapmadığım bir işlemdi aslında bunlar ama bu aralar sık sık yapıyorum. 30 adet program oluşturdum bu şekilde...

KiNGHaZe, 11 dakika önce yazdı:

Not düşmeyi unutmuşum pardon...

Size güvenmediğimden değil, sizin katılımsızlar virüs olarak algılanıyor ama ben bu işlemleri yapınca crack dosyasını virüs olarak görmüyor.

• Like 1

va7eyla, 20 saat önce yazdı:

Tamamdır, teşekkürler.

Bu arada sizin sunduğunuz ve katılımsız içerisinden 7-zip ile alamadığım crack dosyalarını.

Bazen ben de sanalda kurup alıyorum. Ve de bazı patch dosylarını sanalda patchlayıp masa üstüne çekiyorum.

Hiç yapmadığım bir işlemdi aslında bunlar ama bu aralar sık sık yapıyorum. 30 adet program oluşturdum bu şekilde...

Not düşmeyi unutmuşum pardon...

Size güvenmediğimden değil, sizin katılımsızlar virüs olarak algılanıyor ama ben bu işlemleri yapınca crack dosyasını virüs olarak görmüyor.

Bunu Hibituninstaller de Revo uninstaller de yapabilir. Denemedim ama sanırım BCUninstaller, Soft Organizer, Uninstall Tool da yapabiliyor.

Edited by cmlacla
  • Like 1

Bu işi Repackager yapıyor. programı kurmadan sistem görüntüsü alıyor. programı kurun ayarları yapın son haline getirdikten sonra Repackager ile tekrar görüntü alın nerde ne dosya var gösterir. Tavsiyem bunları yaparken interneti devre dışı bırakın.