Jump to content

Pc Geç Açılıyor Ve Kasıyor?

juvanpix
 Share

Recommended Posts

Görev yöneticisindeki işlemlerin listesini atabilir misin? Hangi uygulama ne kadar işlemci gücü bellek gücü kullanıyor görürsek fikir yürütmesi daha sağlık olur. Yüklediğin sürücülerdeki sıkıntıdan kaynaklı ya da virüs ihtimalinden problem yaşıyor olma ihtimalin yüksek. Zaten bu güncelleme sonrası olan bir sıkıntı olduğu için sadece bundan kaynaklı olma ihtimali daha yüksek. Dünyanın en gelişmiş donanımı olsa bile basit bir yazılım canına okur o yüzden sistemin eskimiş olması en son seçenek ondan önce yapılacak çok şey var.

shaolin, 08.02.2024 - 08:53 yazdı:

Hocam senin cihaz sanırım bu. 01.54 süresine bak HDD söküm kısmı onu söküp aldığın SSD'yi takacaksın. Elin tornavida tutuyorsa kasanın açımı kolay gözüküyor senin model. Sandisk Samsung SSD gibi markalar alabilirsin.

Senin sıkıntılarında biri şu. Sana ne kadar yetecek yeni alacağın SSD. Çünkü pahalı SSD'ler. Ya harici bir HDD alıp oraya yedek alacaksın. Daha düşük boyutlu SSD alıp içine takacaksın.

teşekkür ederim hocam. evet bu. ssdli sistemi kurduktan sonra hdd ki verileri flaş gibi takıp alırsak, yeni ssdye zararı olur mu?

yazdo, 08.02.2024 - 12:55 yazdı:

Görev yöneticisindeki işlemlerin listesini atabilir misin? Hangi uygulama ne kadar işlemci gücü bellek gücü kullanıyor görürsek fikir yürütmesi daha sağlık olur. Yüklediğin sürücülerdeki sıkıntıdan kaynaklı ya da virüs ihtimalinden problem yaşıyor olma ihtimalin yüksek. Zaten bu güncelleme sonrası olan bir sıkıntı olduğu için sadece bundan kaynaklı olma ihtimali daha yüksek. Dünyanın en gelişmiş donanımı olsa bile basit bir yazılım canına okur o yüzden sistemin eskimiş olması en son seçenek ondan önce yapılacak çok şey var.

hocam d sürücüsü hariç format attım yinede atatyım mı?

juvanpix, 1 dakika önce yazdı:

bir nebze daha iyi hocam. hhd sentiel programı da diskte sorun olduğunu göteriyor.

Disk yeni mi eski mi? Eskiyse belki ömrünü tamamlamaya yakındır yok yeni aldım diyorsan garanti servisiyle görüş derim.

juvanpix, 1 dakika önce yazdı:

eski hocam 5-6 yıllık. ssd alacağım fakat karar veremedim. sandisk 480 gb düşünüyorum şu an nasıldır.

Ssd plus yüzlerce taktım sıfır sıkıntı. Ama 3d olanı daha iyi model sandiskte. Parana göre.

shaolin, 1 dakika önce yazdı:

Ssd plus yüzlerce taktım sıfır sıkıntı. Ama 3d olanı daha iyi model sandiskte. Parana göre.

ikisi arasında bin tl fark var değer mi ben de onu düşünüyorum hocam.