Jump to content

Asus Pc Format?

juvanpix
 Share

Recommended Posts

juvanpix, 14 saat önce yazdı:

Güncel

BU TARZ CİHAZ BENDEDE VAR FORMAT BASİT TAM OLARAK NERDE TAKILI KALDIN USB MI GÖRMÜYOR BİRAZ DAHA DETAY UEFİ KURMAN GEREK İSOYU O ŞEKİLDE YAZDIRACAN MBR YÜKLEYECEKSENDE BİOS AYARINI DEĞİŞTİRECEN ORJİNAL YAZILIMIYLA DURUYOR SA RECOVER MODU VAR GÜNCELLEME YAPINCADA ŞİŞER VEDE NE KURACAN LİTE BİR SİSTEMMİ HİÇ FORMAT ATAMIYOSAN DİSKPART YAPMAN GEREK DETAYLAR EKSİK

Bios'a girip security ayarlarına bakmanız, security boot olanı devre dışı bırakmanız.

Ardından boot ayarlarından usb yi seçmeniz gerekiyor...

Bazı anakartlarda security bölümünde değişiklik yapmadan, hiçbir usb yi görmemektedir.

yani demek istediğim iş sadece boot menü ve ya boot ayarlarıyla bitmiyor...

Usb yi görmek için bazen security ayarlarına bakmanız lazım..

Saygılarımla...

• Like 1

AdnanGumus, 9 saat önce yazdı:

BU TARZ CİHAZ BENDEDE VAR FORMAT BASİT TAM OLARAK NERDE TAKILI KALDIN USB MI GÖRMÜYOR BİRAZ DAHA DETAY UEFİ KURMAN GEREK İSOYU O ŞEKİLDE YAZDIRACAN MBR YÜKLEYECEKSENDE BİOS AYARINI DEĞİŞTİRECEN ORJİNAL YAZILIMIYLA DURUYOR SA RECOVER MODU VAR GÜNCELLEME YAPINCADA ŞİŞER VEDE NE KURACAN LİTE BİR SİSTEMMİ HİÇ FORMAT ATAMIYOSAN DİSKPART YAPMAN GEREK DETAYLAR EKSİK

Hocam Windows 10 u USB indirdim ordan kuracam. Sorun şurda disk bölümleme ekranında 24 gb ssd var. Tam olarak nasıl bölümlenecek, Windows nere kurulacak bunu çözemedim

• Haha 1

juvanpix, 2 saat önce yazdı:

Hocam Windows 10 u USB indirdim ordan kuracam. Sorun şurda disk bölümleme ekranında 24 gb ssd var. Tam olarak nasıl bölümlenecek, Windows nere kurulacak bunu çözemedim

ilk kez format atıyorsun galiba 24 gb olduğu için sen bölmene gerek yok orda çıkanların hepsini sil yeni bölüm oluştur o kendi halledecek çok basit  3 bölümse mbr kurulmuştur 4 veya  5 bölümse uefi kuruludur ventoyla yap bu kadar kolay 

AdnanGumus, 6 saat önce yazdı:

ilk kez format atıyorsun galiba 24 gb olduğu için sen bölmene gerek yok orda çıkanların hepsini sil yeni bölüm oluştur o kendi halledecek çok basit  3 bölümse mbr kurulmuştur 4 veya  5 bölümse uefi kuruludur ventoyla yap bu kadar kolay 

Hayır hocam bir kaç attım format ama bu PC’ye hiç atmadım tüm bölümleri sildiğimde normal alan ile 24gb ssd kalıyor. Windows u ssd mi kuracağım bilmiyorum. Bir de c ve d diye ayırmak gerekli mi

avis, 8 saat önce yazdı:

Windows 10 kullanacagı alan nerdeyse 20 gb 24 gb nesini böleceksiniz😄 direk bölümleme yapmadan kurun.

24 gb ssd ye mi hocam. Bir kez denemiştim Pc açılmamıştı. Asus s551lb ultabook

• Sad 1

AdnanGumus, 18 saat önce yazdı:

yolla bana hayrına atım 3 günde 500 pc formatlamıştım belki daha da fazla olur sana kolay gelsin by

Burdan yardım etme şansınız yok mu hocam. Disk bölümleme ekranı sorun sadece. 24 gb ssd sorun olan. Tam olarak nasıl bölünmeli ve Windows nere kurulmalı?

avis, 4.02.2024 - 13:36 yazdı:

Windows 10 kullanacagı alan nerdeyse 20 gb 24 gb nesini böleceksiniz😄 direk bölümleme yapmadan kurun.

Komik olan bi yer görmedim. Ayrıca benim sorum başka sizin cevabınız başka. 

juvanpix, 33 dakika önce yazdı:

Burdan yardım etme şansınız yok mu hocam. Disk bölümleme ekranı sorun sadece. 24 gb ssd sorun olan. Tam olarak nasıl bölünmeli ve Windows nere kurulmalı?

Komik olan bi yer görmedim. Ayrıca benim sorum başka sizin cevabınız başka. 

Görmediğiniz için zaten tekrar tekrar soruyorsunuz. Yazdıgımı bir daha okuyun.