Jump to content

Windows 10 Home X64 22h2- 19045.4239(hızlı Stabil Güncel 9.04.2024)

SON_VATAN
 Share

Recommended Posts

Bu çalışma Windows 10 home x64 22H2-19045-4239 sürüm üzerinde hazırlanmıştır kısaca yapılanlara gelince.!

WİNDOWS İSO ESD SIKIŞTIRMA YAPILMIŞ OLUP DOSYA BOYUTU 3.7 GB.dır.

1- windowvs defender bileşenleri ile birlikte silinmiştir.
2- Cortana silinmiştir.
3- One Drive silinmiştir.
4- sistem üzerinde stabiliteyi bozmayacak şekilde gizlilik ve ince ayarlar yapılmıştır.
5- manuel kurulum kaldırılmıştır setup exe ile windows üzerinde kurulum başlamayacaktır. 
6- Eski fotoğraf görüntüleyici aktif edilmişitir.

7-Windows kurulumda Microsoft hesabını sormadan  kullanıcı adı bölümüne giriş yapacaktır

8- Windows update sorunsuz şekilde güncelleme alır ancak yapılan ayarların bozulmaması için büyük özellik güncellemelerinin yapılmaması tavsiye olunur(Bu arada özellik güncellemeleri devre bırakılmıştır.) alacağını sanmam.

9- Microsoft edge bileşenleri ile birlikte kaldırılmıştır. Kurulum sonrası masaüstüne gelen Araçlar klasöründen dilediğiniz browseri kurabilirsiniz.

10- İso rüfus ile yazdırıldıktan sonra usb içerisine gelen (software klasörüne atacağınız katılımsız programlar  windows kurulum sonrası kurulmaya başlayacaktır.)

DOWNLOAD LİNK.!

https://drive.google.com/file/d/1g8ykKe1AloK0bQnlN3oHYMFXGmt7vv5y/view?usp=sharing

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

• Like 2
  • Thanks 1

Sistemi neyle hazırladığınız?

Eğer NTlite ile hazırladıysanız, son zamanlarda dikkatimi çeken bir şey var...

Kaldırma işlemleri yaparken, netfremawork 3.5 , 4.8 ve dicretplay olanları, kaldırma işlemi sırasında, etkinleştirirseniz.

NTlite için söylüyorum, boyut biraz daha düşüyor.

Bunun dışında, tam tersi yol izleyip, kaldırma işleminden veya carttan curtttan sonra etkinleştirdiğinizde,

kaldırdıklarınız için boyut fazla düşmüyor...

Özellikle söylemem gerekirse, defender kaldırdıysanız, boyutun daha az olması gerekirdi.

Boyut konusunda, bana da zamanında @forjest üstadım birşeyler söylemişti ama nasıl küçülteceğimi söylememişti.

Zamanla küçültmenin yollarını öğrendim ama, bazen uyguladım bazen uygulamadım.

Demem o ki, sizin sisteminizin boyutu normalde daha düşük olabilirdi ama başta yapılması gereken birşey vardı.

Kaldırma sırasında etkinleştirdiğinizde, ntlite için, sıraya alıyor ve etkinleştirdikten sonra kaldırıyor diye, boyut biraz farklı oluyor.

Yine, çok tekrara düştüm. Bazen  anlatmak istediğimi pekiştirmek için, çok tekrarlama gereği duyuyorum.

Saygılarımla...

Aşağıdaki görselde, defender silinmemiş ve netfremawork 3.5 , 4.8 ve directplay etkinleştirilmiş halde... 

Dediklerinizin neredeyse hepsi yapılmış halde, ve hiçbir sıkıştırılma yapılmamış halde... install.wim boyutu = 3.87 GB

Defender silseydim daha düşecekti yani... Edit= Edge de silinmedi, format esnasında siliniyor...

m0w0vnm.png

Edited by relati7ity