Jump to content

Tarayıcı Hız Karşılaştırması

ghostdesigner

Recommended Posts

Yaptığım testler sonucu en yavaş tarayıcının Firefox, en hızlı tarayıcı ise Safari çıktı. İşte Sonuçlar:

Peki bu sonuçlar Güvenilir mi ?

Bu Sonuçlar tamamen tarafımca yapılmıştır. Yapılış şekli ise siteme bir süreliğini sayfayı yüklediği zamanı sayan bir sayaç ekledim ve bütün tarayıcılarda sırayla girdim. Fakat tarayıcılar herhangi bir Cacheden yararlanmayıp sıfırdan siteye girebilmesi için bilgisayara format attım.

Haberin Devamı :

http://www.burakkoc.com/tarayici-hiz-karsilastirmasi[/CODE]

zaten safarı en hızlı tarayıcı oldugunu ıddıa edıyor

exploreri hıc test etmeye gerek yok

firefox eklentılerı yuzunden hızı dusuk olabılır

(ne kadar eklentı o kadar guvenlık acıgı)

cromenın cok basıt bı arayuzu var

bu kadar hızlı olması normal:)

ben operadan sasmam

ben de operadan şaşmam her şeyiyle güven veriyor ayrıca operanın diğerlerine göre yavaş yüklemesi şundan da kaynaklanabilir diye düşünüyorum Araçlar/Tercihler/Gelişmiş/Tarama bölümünde normalde sayfa yüklendiğinden 1 sn. sonra görüntülemeye başla seçilidir onu sayfa yüklendiği anda görüntülemeye başla yaparsanız 1 sn. daha kazancınız olur

Ecel arkadasımızında dediği gibi firefox sayfaları nasıl açıyorsa hayranım mesela. tnctr.com'a internet explorer olan bir bilgisayar ile girin göreceksiniz ki anasayfadaki menü kayması hafif kasma yapıyor. Ama firefox hiç yapmıyor.

evet bunu ben de fark ettim.ie ile bu siteye girmeye kalktığımda aşırı kasılma oluyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...