Jump to content

Auto Play De Fiyat Guncelleme Nasil Yapilabilir

zero6310

Recommended Posts

merhabalar , hazirladigimiz auto play dosyasi bir digital fiyat katalogu burda yuzlerce urun olacak , peki urun fiyatlari değiştiginde bir excel dosyasindan veri alınarak toplu fiyat değişikliği yapabilmemiz mumkunmu ? ornek dosyayi ekliyorum. her sayfada bir urunum olacak ve her urunu tek tek fiyat degisikligi yapmak istemiyorum, bu cok vaktimi alir. simdiden tesekkurler...

http://rapidshare.com/files/348561909/fiyat1.apt.html

Excel dosyasındaki bilgileri çekmek direk mümkün değil. Yalnız CSV dosyalarından veri çekebilirsin. Ama onda da düzenleme yapamıyorsun. Örnek şu şekilde. a sayfasına koydum:

http://www.tamotomatik.org/dosya/fiyat1_2.rar[/CODE]

Excel dosyasındaki bilgileri çekmek direk mümkün değil. Yalnız CSV dosyalarından veri çekebilirsin. Ama onda da düzenleme yapamıyorsun. Örnek şu şekilde. a sayfasına koydum:

http://www.tamotomatik.org/dosya/fiyat1_2.rar[/CODE]

calıstırdıgımda grid hatası verıyor on show , Line2: attempt to index global 'Grid' ( a nil value ) seklinde

peki csv dosyasının ıcerıgı nasıl olmalı excelde hazırlayıp csv dosyası yapabılırım. 1.sutun sayfa adı 2. sutun fıyatı seklındemı olmalı ? :s

spydevil Ben Yeniyim AIO'da Kadir Abinin Setinide indirip izledim takildigim bi yer var bi aio yaptigimizda tikliyoruz ordaki acilista loading yazisini nasil degistirebiliriz onun yerine yukleniyor yada bekleyiniz gibi simdiden cok tesekkurler vericegin bilgilerden dolayi

@oLdd

F7 > Web/Email executable bölümünde Progress Windows'dan

@zero6310

ne yapmak istediğini okumadım grid'e yazı falan diyince heralde budur diye verdim butona sayfanın on show bölümüne artık orasını bilemem arkadaşlar biraz uğraşın herşeyi bizden detaylısına kadar beklemeyin..

birde bu aio bölümünde sabit konu var sorunları oradan bildirirsek :rolleyes2:

+ yaptığım sitede ams ile ilgili detaylı içeriklerde olacak onuda yakın bir zamanda sizle paylaşacam...

Bak şimdi txt dosyasından istiyorsan kolay. Şimdi docs klasorune 1 tane hesap.txt adında metin belgesi aç. içeriği şöyle olsun:

12,50
13,50
14,75[/CODE]

Yani alt alta sayılar olsun.

Sonra A sayfasının On Show evresine su kodlari yaz:

[CODE]getir = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\hesap.txt")
Input.SetText("Input1", getir[1])[/CODE]

Sonra A sayfasınna bir input oluştur.

B sayfasına da şu kodları yaz:

[CODE]getir = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\hesap.txt")
Input.SetText("Input1", getir[2])[/CODE]

Sonra B sayfasınada bir input oluştur. Projeyi açtığında A sayfasına gelince hesap.txt dosyasındaki 1. satırı inputa yazdıracak yani hesap[1], B sayfasına gelincede 2. satırı inputa yazdıracak. yani hesap[2]. tüm sayfalara bu şekilde yaparsan sanırım işin görüşür. Ama bu uzun yöntem tabi SQLite eklentisi ile kendine ait bir veritabanı oluşturup tüm verileri ordan çekip yazdırabilirsin. Tabi bu karmaşık bir işlem. İlerde buna ait bir ders yayınlayabiliriz sanırım.

herkese cok tesekkur ederım , yazdıklarınızı deneyecegım , bundan sonra konuları dogru yere acacagım , bu ısı cok ıyı sekılde ogrenecegım, bildiklerimi paylasacagım , bilgi paylaştıkca buyuyen tek sey saygıalr selamlar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...