Jump to content

Wireless Modem Ilginç Bir Sorun...

rbtarzan

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar:

wireless modem 1 gün çalışıyor 1 gün çalışmıyor. hata şu: çaışmadığı zamanlarda aygıt yöneticisinde sarı ünlemli oluyor. kablosuz bağlanma seçeneği ortadan kalkıyor. hata kodu 10 aygıt başlatılamıyor. ne kadar driver denediysem aynı hata devam etti. casper ın kendi sitesinde de saçma sapan bir sistem olduğu için asıl driver ı bulmakta da zorluk çekiyorum.

işin ilginçliği ise şurda: ağ ve paylaşım seçeneklerinde bir öneri var; internete intel pro set wireless aygıtıyla bağlanmayı deneyin!

fakat bilgisayarın modaline göre içinde realtek wireless modemi var!

aygıt yöneticisinde ise sürücüyü yükledikten sonra doğru olanın realtek olduğunu söylemesine rağmen sarı ünlem ve kod 10 hatası kalkmıyor.

bilgisayarın modeli: casper nirvana m762su

işletim sistemi vista home basic 32 bit

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

İlk önce eski sürücüyü kaldır ve bir temizlik yap yeniden başlat ve tam olrak

donanıma ve sisteme uygun drıver i bul ve setup veya zip herneyse bir klasöre extract et

ve aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştir de ve o klasörü göster sadece drıver i kur yani setup dan kurarsan kendi ağ bağlantısı yöneticisini kuruyor ve çakışma oluyor bu yüzden sorun yaşıyor olmalısın bir çalışıp bir çalışmamasıda başlangıçda bazen yükleyip bazen yükleyemediği için başlatılmamış aygıt sorunu alıyorsun

Onun modeli o değildir seri numarasını okuma bize tam modelini söyle ki drverini bulabilelim senin dediğin produc Kode numarası

Ünlem işareti olan donanıma sağ tıklayın. Sürücüyü güncelle deyin. Sürücüyü kendiniz seçin ve sürücünün olduğu klasörü gösterin.

Eğer olmazsa şu sürücü ile deneyin. ).zip

Buda olmazsa şuradan denemeye devam edin.

... Down=false

Read more:

Please register to see this content.

Onun modeli o değildir seri numarasını okuma bize tam modelini söyle ki drverini bulabilelim senin dediğin produc Kode numarası

Ünlem işareti olan donanıma sağ tıklayın. Sürücüyü güncelle deyin. Sürücüyü kendiniz seçin ve sürücünün olduğu klasörü gösterin.

Eğer olmazsa şu sürücü ile deneyin. ).zip

Buda olmazsa şuradan denemeye devam edin.

... Down=false

Read more:

Bu sorunu çözebilecek kadar olmasada az çok bilgim var driver yükleme vb konularda. bilgisayarın product kodu bi işe yaramaz driver bulmada. benm yazdığım "casper nirvana m762su" bilgisayarın modeli.

yazdığınız şeyleri denedim daha önce ve kabul etmemişti aynı hata devam etti.

teşekkürler ilginiz için.

İlk önce eski sürücüyü kaldır ve bir temizlik yap yeniden başlat ve tam olrak

donanıma ve sisteme uygun drıver i bul ve setup veya zip herneyse bir klasöre extract et

ve aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştir de ve o klasörü göster sadece drıver i kur yani setup dan kurarsan kendi ağ bağlantısı yöneticisini kuruyor ve çakışma oluyor bu yüzden sorun yaşıyor olmalısın bir çalışıp bir çalışmamasıda başlangıçda bazen yükleyip bazen yükleyemediği için başlatılmamış aygıt sorunu alıyorsun

söylediklerinizi hemen deniyorum sonucu birazdan yazarım teşekkürler...

böle bi sorunla ben de karsılasmstım intel in sitesinden İntel Wifi var onu ındırıp kurdum nete baglanıyodu ama sürekli baglantı kopup tekrar geliyodu intelin sitesine girip güncel surumunu ındırdım sorun düzeldi

casperın wireles kartları intel markadır casperin sitesinden arama ben çok aradım bıraz karısık bi sitesi var

şu lınklerı bı dene derım

arkadaşlar sorun driverda değil. emin olmak için everest programıyla kartın modelini doğruladım ve orjinal siteden güncel driver ı yükledim sorun çözülmedi.

kod 10: bu aygıt başlatılamıyor.

realtek driverın yazılımını açtığımda sürekli kendini yeniliyor ve seçim yapmama müsade etmiyor. sıcaklık, anakart yuvasında temassızlık tarzı bi sorun olabilirmi. bilgisayar normalden fazla ısınıyor çünkü.

yok mu bilen yahu...

Oneri 1- Realtek Kurulumunda Use Pro wireless die bir seçenek olması gerekli onu işaretlersen default pro wirelessı kullanır.( oneride demek istediği bu olsa gerek.

Oneri 2- Casper driverlerı sitesinde makinanın kod numarası ile bulunur . Makinanın altında ortadaki etikette 8089P vs gibi büyüp puntolu bir seri no olması gerekli siteden notebook sekmesinden bu numarayla girersen asıl driverlerına ulasırsın kolay gelsin

hepinize teşekkürler arkadaşlar sorunumu şu an itibari ile çözdüm.

bilgisayarın fanı gerekenden yavaş çalıştığından bazı aygıtlarını sıcaklık artınca kilitliyor ve görünmüyor bile.

öncelikle tüm driverı sildim bios update yaptım bilgisayarı kapattım ve soğuması için bekledim. güvenli modda başlattım bilgisayarı ve aygıtı kendi kendine görerek yükledi bende güncel driverını yükledim. sorun ortadan kalktı.

yarın yeni bir fanla tam olarak sorunum çözülecek.

herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...