Jump to content

Xp Başlat Çubuk Rengi

sibelcik

Recommended Posts

Biliyorum gene kızıp güleceksiniz bari bayanlara göre xp yapmıyorsunuz bari xp nin mavi başlat çubuk rengini değiştirmek istiyorum o nasıl yapılır onu öğretin.Benim derdimxp nin mavibaşlat çubuk rengini ciyak pembe yapmak istiyorum.Başlat yazısı kalacak şekilde buna yardımcı olun nasıl yaparım neyle yaparımöğrenmiş olurum....lütfen bari buna yardımcı olurmusunuz...

Size yardımcı olayım.Öncelikle sisteminizde ux theme patcher olmalıdır.Bu yüklenmiş olmalı aksi halde sistem klasik temaya döner.

Adım1:Luna temasını masaüstüne kopyalayın ve dını Luna-Pembe koyup tekrar C:\WINDOWS\Resources\Themes içine kopyalayınız.

Adım 2:C:\WINDOWS\Resources\Themes de Luna-Pemb klasöründeki Luna ismini deLuna-Pembe olarak değiştirn.Orjinalini değiştirme.O kalsın.

Adım3:Şimdi Luna-Pembe.msstyles dosyasını Resource hacker programı ile açınız.

Adım4:Sol pencerede Bitmap öğesine çift tıklayınız ve NORMAL_TASKBARBACKGROUND_BMP öğesini bul ve çift tıklayıp aç.Açınca 1033 adlı numaralı dosya göreceksiniz.O dosyayı değiştireceğiz.

2mmieir.jpg

Adım5:Şmdi dosyayı kaydedelim önce.

Adım 6:Bu resmi bir düzenleme programı ile açınız.Ve boyutlarını öğrenin.

Adım7:Aynı boyutta ciyak pembe renkli bir bmp dosyasını resim düzenlem programı ile yapıp bmp olrak kaydedin.

Adım8:Şimdiş resource hacker programına dönün.Ve 1033 seçili iken Üstteki Hareket butonuna tıklayıp Bitmap değiştir deyin ve resminizi gösterip kaydedin.Resource hacker den tema değişikliğini de kaydedip çıkın.

Adım9:Şimdi Luna-Pembe temana çift tıkla ve Maviyi(Normal) seç.Çiyak pembe araççubuklu temanız aktif olacaktır.

Saygılarımla

Size yardımcı olayım.Öncelikle sisteminizde ux theme patcher olmalıdır.Bu yüklenmiş olmalı aksi halde sistem klasik temaya döner.

Adım1:Luna temasını masaüstüne kopyalayın ve dını Luna-Pembe koyup tekrar C:\WINDOWS\Resources\Themes içine kopyalayınız.

Adım 2:C:\WINDOWS\Resources\Themes de Luna-Pemb klasöründeki Luna ismini deLuna-Pembe olarak değiştirn.Orjinalini değiştirme.O kalsın.

Adım3:Şimdi Luna-Pembe.msstyles dosyasını Resource hacker programı ile açınız.

Adım4:Sol pencerede Bitmap öğesine çift tıklayınız ve NORMAL_TASKBARBACKGROUND_BMP öğesini bul ve çift tıklayıp aç.Açınca 1033 adlı numaralı dosya göreceksiniz.O dosyayı değiştireceğiz.

2mmieir.jpg

Adım5:Şmdi dosyayı kaydedelim önce.

Adım 6:Bu resmi bir düzenleme programı ile açınız.Ve boyutlarını öğrenin.

Adım7:Aynı boyutta ciyak pembe renkli bir bmp dosyasını resim düzenlem programı ile yapıp bmp olrak kaydedin.

Adım8:Şimdiş resource hacker programına dönün.Ve 1033 seçili iken Üstteki Hareket butonuna tıklayıp Bitmap değiştir deyin ve resminizi gösterip kaydedin.Resource hacker den tema değişikliğini de kaydedip çıkın.

Adım9:Şimdi Luna-Pembe temana çift tıkla ve Maviyi(Normal) seç.Çiyak pembe araççubuklu temanız aktif olacaktır.

Saygılarımla

abi çok güzeianlatmıssınız ama ben 1033d e takıldım kaldım.bendekiler hep 1055 yani 1033 yokbende bitmap ın içindekiler yani blue metallic gibi altbaşlıklar var bende lunada sizin bulduğunuz ne anlamadım ben

Sibelcik farketmez.dosya adı doğru olsun yeter.NORMAL_TASKBARBACKGROUND_BMP alt başlığını bulup çift tıklayıp 1033 veya 1055 dosyasını değiştirin.Saygılarımla

NORMAL_TASKBARBACKGROUND_BMP bu yokbende metallic ile başlayan altbaşlıklar var hepsorun bu sizin dediğinizi bulamadım

Siz orjinal luna temasını hotfileye atın ve linkini bana verin..Ben size değiştirip göndereyim.Yanlız verdğiniz resimdeki renk düz renk.Yani buton parlama efekti verilmemiş.Onu eklerseniz görev çubuğu pembe olur ama çok sıkıcı durur.Saygılarımla

Not:Bendeki luna adı luna olan ama farklı bir temaymış.Uzun süredir xp kullanmadığım için farkında olamdım.

Üzgünüm o renk ve temayla bir hayli uymsuz.Saatin olduğu kısım ve başlat menüsünün kendisi uyumsuz oluyor.Bence başka tema deneyin.

Not:Sanal xp de denedim olmadı.Saygılarımla

abi siz bulun dediğim rengi biliyorsunuz canlı pembe olsunda lütfen bi deneyin başka renk ama pembe olsun biraz canlı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...