Jump to content

Windows 7 Ağ Sorunu hata kodu:0x80070035

trouble2727
 Share

Recommended Posts

arkadaslar evimdeki iki bilgisyarı birbirine bağlayamıyorum birisi masaüstü digeri laptop ....işletim sistemleri aynı...laptoptan kablosuz modem ile bağlanıyorum. herhangi birinden ağı tıklayınca diğerini goruyor ancak tıklayınca soyle bir hatayla karsılasıyorum yardımcı olabilirmisiniz?

hata kodu:0x80070035

hemen altında;

Ağ yolu bulunamadı

bununla ilgili birkaç bisey okudum uyguladımda ama nafile hala sorunu gideremedim

• 2 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

[quote name='forsaken4eva' date='17 May 2010 - 23:02 ' timestamp='1274137368' post='803681']
arkadaşlar bu sorunla ben de karşı karşıyayım bi çözüm yolu sunabilecek kimse var mı acaba? yardımlarınızı bekliyorum..
[/quote]

Merhaba

Başlat çalıştıra services.msc yazıp enter diyoruz.

Remote Registry isimli servise çift tıklıyoruz.

Başlangıç şekline otomatik diyoruz ve uygula diyoruz.

Daha sonra regedit ayarlarına giriyoruz. Yani başlat çalıştıra regedit yazıyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\SecurePipeServers\winreg isimli anahtarı buluyoruz.

Düzenle ( Edit ) ve izin ( permision ) kısmına giriyoruz,

Administrators Full Control yapıyoruz

LOCAL SERVICE Read yapıyoruz..

tüm uygulamaları ok deyip kapatıyoruz.

iyi günler..

• 2 ay sonra...
  • 10 ay sonra...

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]hata kodu:0x80070035 [/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]bu kodun iki nedeni var güncelleme gerekebilir veya benim yaşadığım çözüm bulduğum haliyle kullandığım antivirüs programının güvenlik duvarı ayarlarından ağlar bölümüne girip orada internete bağladığın ağ internet birde wireless olarak belirlediğin ağ vardır wireless olarak belirlediğin ağı güvenilir ağ yapacaksın sağ tıklayıp ondan sonra sorun çözülebilir ben böyle çözdüm sorunu.Birde windows defender var onuda pasif hale getirebilirsin[/font][/color]

windows 7 yada vista fark etmez.

1 özel firewall ve windows un firewall unu kapatın. (2 side kapalı olsun )

2 ağ özelliklerinden gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirin seceneğini tıklayın.ağ bulm aç dosya yazıcı paylaşımı aç ortak paylaşım aç 128 bit dosya payşaşımı aç parola korumayı kapat ( bütün profiller için yapın ) her iki pcde

3 ağ ismi ile giriş yapmayın mesela karsıdaki pc nin ip si 192.168.2.4 ==> adres satırına veye çalıştıra \\192.168.2.4 yazın. ( burda bu adres ornek tir siz bağlanmak istediğini pc ninkini yazın )

Başka bir ayar gerekmez.
Not.: bu ayarlar evdeki pclerin hepsi tanıdıksa yapın. ( Sorun giderme acısından hepsi açık verilmiştir.)