Jump to content

Internet çook Sorunlu

Bitmap

Recommended Posts

selam arkadaşlar

1 haftadır internetim kopup duruyor

ağbağlantılarına girip onar dediğim de

ıp yenileniyor yazıyor ve öyle kalıyor bi yardım

herşey sağlam sadece bilgisayarla ilgili galiba

çok teşekkürler

modemin ne marka kardeş

arayüzüne girip gerekiyorsa fırmware güncelleme yaptıktan sonra

kullanıcı adı ve şifrenle yeniden kaydedeceksin

kardeşim modem combomax (maviler varya işte onlar )

yani modemde internet var ama sürekli kopuyor

kullanıcı adı şifre kurdum daha 1 saat önce

dns değiştirdim olmaduı aynı kopuyo

kardeş yapacagın cok basit modeme gelen kabloları knt et eger orda sorun yoksa adsl kablosu olan telefon kablosunun baglantısına bak eger düz ise birde tersten bagla sorun cözülür.. ha oda deilse 4440375 ara ve sor ttnete ok..kolay gelsin.. :shiftyninja:

kardeş onları geç onlar ilk akla gelenler

hepsi tamam

sadece 15 dk 20 dk da bi kopyuyoa

sanki düzenli biçimde kopuyu

öyle geldi bana

o halde kardeş ilk başta şifreni deiştir ttnet sitesinden adsl sifreni deiştir ve söylede dene derim modemin reset tuşuna belli bir 5 saniye yada 10 saniye basılı tut ve bırak sonrasında sifreni falan yeniden düzgünce gir modemin birde öyle dene eger gene olmaz ise ordaki hatlardan kaynaklanan bir sorundur ve ttnetin telini arıcaksın onlarda sorunu bulup düzelticek başka şekilde bir yardım arama bence.. ha birde dns koyma tüm dnsleri kaldır.. bazen onlarda sorun verebiliyor.. düzelince klasik olan 4.2.2.4

4.2.2.6

koy dns olrak birde öyle dene derim..

o halde kardeş ilk başta şifreni deiştir ttnet sitesinden adsl sifreni deiştir ve söylede dene derim modemin reset tuşuna belli bir 5 saniye yada 10 saniye basılı tut ve bırak sonrasında sifreni falan yeniden düzgünce gir modemin birde öyle dene eger gene olmaz ise ordaki hatlardan kaynaklanan bir sorundur ve ttnetin telini arıcaksın onlarda sorunu bulup düzelticek başka şekilde bir yardım arama bence.. ha birde dns koyma tüm dnsleri kaldır.. bazen onlarda sorun verebiliyor.. düzelince klasik olan 4.2.2.4

4.2.2.6

koy dns olrak birde öyle dene derim..

dns koyma derken yuvalar boş mu kalsın yani ___ .____.____.___ biçiminde mi

ve dns nasıl kalkıyo

kardeş yapacagın cok basit modeme gelen kabloları knt et eger orda sorun yoksa adsl kablosu olan telefon kablosunun baglantısına bak eger düz ise birde tersten bagla sorun cözülür.. ha oda deilse 4440375 ara ve sor ttnete ok..kolay gelsin.. :shiftyninja:

kabloları ters yada düz yapmak ne işe yarar

bilmediğim bir şey mi acaba bu

nereye ne faydası var anlayamadım

arkadaş zannedersem ttnetin verdiği şu dandik modemlerden (pikatel-combomax , ZTE Wus 300 , Huawei) kullanıyorsun .bende adsl abonelikleri falan yapıyorum bunlar başımıza gelen genel sorunlar sana modemi direkmen değiştirmeni öneririm tabi hatlarında bir sorun yoksa.ama yok değştiremem dersende garantiye yolla 1 ay falan bekle tabi bekleyebilirsen.modem almayı düşünürsen düşük fiyatlı bi okadar da kaliteli TP-Link modemleri tavsiye ederim genelde çok kullanışlı ve süper ürünler.

söyle bir şey bu baglantı tipi her şeydeki gibi + ve - gibi gelir mesela hattınız 1 mb ama indirim yaparken mesela diyelim 112 kb ile indiriyor ama ters sekilde baglantı yapılmış ise 106 gibi düşüşler yada söyle anlatiyim mesela cs oyununda online oynuyorsunuz arada donarsınız cünkü verimli şekilde hatlar çalışmadıgından sorun verme durumları olur ama genelde sorun vermez ama tam destek icin kabloları ters cevirdiginizde sorunsuz sistem gücü alırsınız..

metehana cevaptır arkadaşlar ok..

arkadaş zannedersem ttnetin verdiği şu dandik modemlerden (pikatel-combomax , ZTE Wus 300 , Huawei) kullanıyorsun .bende adsl abonelikleri falan yapıyorum bunlar başımıza gelen genel sorunlar sana modemi direkmen değiştirmeni öneririm tabi hatlarında bir sorun yoksa.ama yok değştiremem dersende garantiye yolla 1 ay falan bekle tabi bekleyebilirsen.modem almayı düşünürsen düşük fiyatlı bi okadar da kaliteli TP-Link modemleri tavsiye ederim genelde çok kullanışlı ve süper ürünler.

abicim modemi zaten yeni getirdim airties vardı bunu bu gün kurdum

yani bence ya bilgisayarda yada ttnette

peki bilgisayarda ise nasıl anlayacağım

bak dediklerimi yaptıysan biraz bekle bakalım aynı sorununu verirmi ve pcden anlamak icin şöyle diyim sana eger pcne 6 ay yada daha fazla süredir format atmadıysan kurdugun intetnet ex yada firefox yada opera etlentileri belli bir zaman sonra pcyi hantallaştırdıgından sorunlar baş göstermeye başlar ayrıca internet ex 8 kurulu ise 7 kur derim sorunsuz girersin tabi firefox daha iyi deniyor ama bence şu anada kadar kullandıgım en iyi tarayıcı opera olarakda gördüm söylemesi bende :D

bak dediklerimi yaptıysan biraz bekle bakalım aynı sorununu verirmi ve pcden anlamak icin şöyle diyim sana eger pcne 6 ay yada daha fazla süredir format atmadıysan kurdugun intetnet ex yada firefox yada opera etlentileri belli bir zaman sonra pcyi hantallaştırdıgından sorunlar baş göstermeye başlar ayrıca internet ex 8 kurulu ise 7 kur derim sorunsuz girersin tabi firefox daha iyi deniyor ama bence şu anada kadar kullandıgım en iyi tarayıcı opera olarakda gördüm söylemesi bende :D

abi safari kullanıyodum sabahtan beri mozillaya döndüm

internet hızımda sorun yok 4 mbit internet var ama kopmalar çok

abi safari kullanıyodum sabahtan beri mozillaya döndüm

internet hızımda sorun yok 4 mbit internet var ama kopmalar çok

dediklerimi uygula bakalım ayrıca kullandıgın ttnet hattı olan 4 mb ordaki eger telekoma uzak ise kullandıgın hat bazı aksaklıklar yaşaya bilirsin cünkü o yaşadıgın yerin alt yapısı eskiligindende olabilir sanırım kopmalar hepde indirimlerden sonradır yada video izlemeler yani aynı seyler ama dedigin gibi ise dediklerim yap eger gene sorn yaşarsan ttneti aramanı öneririm sana en güzel hattı verirler anladıgım bu yani sorundan..

dediklerimi uygula bakalım ayrıca kullandıgın ttnet hattı olan 4 mb ordaki eger telekoma uzak ise kullandıgın hat bazı aksaklıklar yaşaya bilirsin cünkü o yaşadıgın yerin alt yapısı eskiligindende olabilir sanırım kopmalar hepde indirimlerden sonradır yada video izlemeler yani aynı seyler ama dedigin gibi ise dediklerim yap eger gene sorn yaşarsan ttneti aramanı öneririm sana en güzel hattı verirler anladıgım bu yani sorundan..

abi bişey var ama saçma diye dalga geçme

buralarda son 1 haftadır rüzgar var

birde burası telekom ilçe merkeze yaklaşık 15 km mesafede

veeee

elektrikler sık gidip geliyo

nedeni bunlardan biri olurmu

eve gelen hat yani apartman telefon kutusu 15 yıllık

neden i bunlardan biri ise boşuna uğrşmayayım

vve kopmaların çoğu internetten bişey indirdiğimde oluyo

konuyu açtığımdan beri kopmadı

bence ttnet ten. çünkü aynı sorun belirli dönemlerde bende de oluyor ama sonra kendiliğinden düzeliyor. birde modemide değiştirdim diyorsun üstelik buna rağmen oluyormuş. bende modemden olabilir diye değiştirmeyi düşünüyordum. iyiki değiştirmemişim:) ayrıca arkadaşlarınkine bakıyorum onlarda da oluyor modemleri iyi olmasına rağmen. yani ttnetin kulaklarını çınlatmaktan başka yapılcak bir şey yok gibi:)

veeee

yok dalga gecilecek bir şey yok bunda dedigin eger dogru ise 15 yıllık ise 4 mb kullandıgında hat kabloları ısınma yapar ise bundanda olabilir mesela modeme gelen kablonun ucuna bak eger karamaya yüz tutmussa o kaployu ya yarıdan kesip ek yap yada yenilettir cünkü kara bir bakır kablosu her zaman verimli işler vermez ve apartmanın kutusunuda en kısa sürede bence deiştirin bu sekildeki bir olay 4 mb kaldırmaz söyliyeyim sana ve rüzgardan sorun olucagını zannetmiyorum sadece ttnetin koydugu beyaz kutular ben kara kutu diyorum onlara onlarda sorun yaşanır yada kablolar kesilirse ancak orda sorun baş göstermeye başalar yani yapacagın üstte anlattıgım gibi şekildeki tüm dediklerimi yap gene sorun verir ise ttneti arayıp evinize bir yetkili servisin gelmesi icin talepte bulunun kesin yollamicaklardır türk telekomdan halletmeye calışıcaklardır ama sen genede ısrarla gelmelerini iste..

veeee

konuyu açtığımdan beri kopmadı

demissinki indirmeler yaptıgımda hep kopmalar yaşıyorum işte bu şunu gösterirki ordaki kablo yapısı ve ag sistemi senin hattın olan 4 mb kaldırmıyor4 demektir 2 mb yapmanı öneririm kardeş..

abicim 4 ay oldu bağlatalı interneti ama

gerçekten öyle bişey varsaki vardır çünkü çok ısısnıyor o kutu

yani benim donanımda sorun yok ttnetin verdiği sarı kabloyu kullanıyorum

modemim sağlam

bide airties mi combomax mı kullanayım modem olarak

abi bide apartmanda 2 kişide 4 mbit 16 kişide 1mbit var o kutunun halini bi düşün

yani o kutu apartmanın hatlarını ayırıyo

abicim 4 ay oldu bağlatalı interneti ama

gerçekten öyle bişey varsaki vardır çünkü çok ısısnıyor o kutu

yani benim donanımda sorun yok ttnetin verdiği sarı kabloyu kullanıyorum

modemim sağlam

bide airties mi combomax mı kullanayım modem olarak

.

modemden olucagnı sanmıyorum ama deiştir ve birde öyle dene ve hattnı kesinlikle üzülerek söylüyorum 4 mb den 2 mb yapmanı ha dersenki yapmak istemiyorum o kutudaki senin eve gelen kablonun baglantıları tersten cevirip bagl öyle dene eger gene aynı sorunlar devam ederse hattının hızını düşürmek zorundasındır demektir bu..

Modemi güncellemeyi dene.

http://www.multiupload.com/63MJVOTQWP[/CODE]

modem güncellemeri eger modemde artık calışmama durumarı baş gösterirse denenmesnden fayda var bence bunu hic deneme bile derim ama genede senin paşa keyfin bilir :D

modem güncellemeri eger modemde artık calışmama durumarı baş gösterirse denenmesnden fayda var bence bunu hic deneme bile derim ama genede senin paşa keyfin bilir :D

Bende kullanıyorum güncelleyince düzeldi.

Modemin bozulma durumuda asla yok diyebilirim.

Ayrıca o işe yaramazsa bunu dene :

http://www.multiupload.com/KPH425FYIS[/CODE]

Bende kullanıyorum güncelleyince düzeldi.

Modemin bozulma durumuda asla yok diyebilirim.

bak düzgün okursan dedimki eger bozulmalar baş gösterirse bunu yapmanız tabikide haklı bir durum ama normal calışan bir modemi güncellediginizde sorunlar asıl o zaman baş gösterir cünkü her modem kendi kaldırablecegi hat mb olarak yapılır türkiyenin hatları agır ve dengesiz oldugundan bunu yapar iseniz calışır durumdaki modeme büyük sorunlar yaşana bilir demek istedim.. :rolleyes:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...