Jump to content

Latop Dvd Sürücümü Bozdum Yardım LÜtfen!

omrfrkozkn

Recommended Posts

laptobun dvd sürücüsünü bozdum lütfen yardım edin...

neye yardım edecez dediğinizi duyar gibiyim :p ben hemen önce durumu özetle anlatayım... :

msi marka laptobumun kulaklık girişindeki temessızlığı gidermek için arka apağı açtım fakat kulaklık girişine ulaşamadan geri kapattım.

tekrar açtığımda dvd sürücüsünün motoru sesli bi şekilde çalışmaya başladı ve içindeki dönen kısım hiç durmadan çalışıyordu.. bu durum bilgisayar açık olduğu sürece devam ediyordu... bilgisayar açıldığı andan itibaren sesli bi şekilde ve hiç durmadan dvd sürücüsünün içindeki zımbırtı dönüyordu...

hem kulaklık girişini düzeltemediğime moralim bozuldu bide üstüne dvd sürücünün patlaması iyice cabası oldu...

ertesi gün bu sefer dvd sürücüye odaklanıp arka kapağı tekrar açtım.. yalnız bu sefer kulaklık girişine ulaştım ve tamir ettim :D ...

bu moralle dvd sürücüyü yerinden çıkardım( ilk seferinde dvd sürücüye hiç dokunmamıştım zaten)

tabi ki bi şey yapamadan yerine geri taktım :D kapağı kapatıp laptobu tekrar açtım .

bu sefer dvd sürücüden daha doğrusu içindeki dönen zımbırtıdan hiç bir tepki gelmiyordu( hala da gelmiyor :D )

yani benim anladığım kadarıyla dvd sürücüye elektrik geliyor ( ışığı yanıyor çünkü ) fakat içindeki motora mı bişey oldu ne cd-dvd takınca (ya da takmasanızda) hiç bi tepki vermiyor sessizce duruyor....

evet şimdi yardım istediğim konuya geleyim...

teknik bilgisi olan arkadaşlar-abiler benim dvd sürücüme ne olmuştur sizce...

geri dönüşümü olan bi hasarmıdır yoksa artık dvd sürücüyle vedalaşmam mı lazım..

eğer yapılabilirse bunu kim-kimler düzeltebilir ( ben bursada ikamet ediyorum eğer bursada bildiği yer-kişi olan varsa tarif ederseniz sevinirim)

bide laptoplarda dvd sürücü yenisiyle değiştirilebilirmi?

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum iyi geceler

DVD yerine oturmadığından yapabilir. Eğer devre arızası vermişse, yani kontrol kartına hasar vermişsen ki öyle görünüyor, yenisiyle değiştirmen daha akıllıca olur. Bildiğim kadarıyla 65 usd + kdv gibi rakamlarla laptop dvd si alabilirsin. Ama ben bulaşmayım dersen usb dvdrom kullanmak bence en karlısı. Nec marka usb dvd alıp her bilgisayarda kullanabilirsin. En karlısı bu bence. Ha bu arada 12 Volt vermek diye bir olay yok...

beyler bende dvd yazdırıyordum bir an dalgınlıkla unuttum ve laptopu sarstım.Bir ses geldi vızzz diye dvd yazdırma işlemi durdu.dvd rom dvd yı dısarı cıkarttı.ondan snra başka dvd taktım devam ettim yine yazdırmaya yazdırdıgım program poweriso'ydu.Ancak dvd yazma işlemi bitti.Programda bir iki dakika içinde medya sonlandırılacak dedi ama 30 dk felan bekledm dvd yı cıkartmadı ve okuma hatası verdi.İşin garip kısmıda burası dvd yi geri taktıgımda dvd yi okudu yazmış yani sorun yok başka dvdleride taktım , okuyor fakat dvdyi yazdırdıktan snra dışarı atmıyor.Kendim çıkarmam gerekiyor.Bu bir arıza mı yoksa başka birşey mi neden olmuştur.Bilen biri yardım edebilirse memnun olurum.Şimdiden tüm yardımlar için teşekkür ediyorum...

Komedi ya:) Bi tersten bi düzden 12 volt ver ha:)

valla gülmekten karnım ağrıdı:)

Hiç sorma ya ben yorumu okudum hatta okumaya başlarken gülmeye başladım :D:D:D

Sevgili kardeşim elektrik nasıl veriyor ??

Soruyu soran kardeşim peki sen nasıl becerdin böyle bir şeyi önce kulaklık yerine ulaşamıyorsun bir sonraki gün birisini düzeltiyorsun birisini bozuyorsun en iyisi sen bir daha aç kapakları bu defa kulaklık bozulur dvdrom düzelir bir sonra ki tekrardan yap ikisi de düzelir :D:D:D

Kullandığın pc msi ise kesin bozulmuştur :D Bende msi kullanıcısı olarak ikitane leptopum var,fiyatındaki cazibesine aldanarak aldım,sorun üstüne sorun,ilk gün dwd rom u çalışmıyordu,ılerkı zamanlarda hoporlerı daha sonra fanı sımdıde ekran menteşleri : D bılmem benım şansızlığımmı,ama sunu diyim msi mı birdaha asla :D

Buarada dwd rom unu değiştirceksen kendisininkinden başka dwd romun uygun olmadığını biliyorum bütün leptoplar için geçerli ; teknik servisteki bi arkadaş demişti bende onun yalancısıyım ; ) Daha fazla kurcalamanı tavsiye etmiyorum,msi ın bursada yetkili servisi olması lazım googleden bi bak,gecmıs olsun : D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...