Jump to content

Need For Speed Shift Ve Pes 2010 Oynarken

BuqRaHan

Recommended Posts

Selamun Aleykum arkadaşlar. Öncelikli olarak konuyu yanlış yere açmış olabilirim bundan dolayı affınıza sıgınıyorum.

Arkadaşlar Bilgisayarın kapanma sebebi sistemden kaynaklanan bir şey olabilir fakat tam emin değilim. Need For Speed Shift oynarken Bilgisayar kendiliğinden kapanıyor ve Açıp Kapatma Tuşuna bastığımda fanlar vs. çalışmaya başlıyor ve tekrardan kapanıyor. Tekrardan açıp kapatma düğmesine basıp çalıştırdığımda normal bir şekilde çalışıyor.Oyunla birlikte winampta müzik çalıyordu ilk kapanmasında 2 program aynı anda çalıştığı için böyle bir hata vermiştir diye düşündüm fakat 2. denememde Need For Speed hariç başka program açık olmadıgı halde bilgisayar yine aynı şekilde kapandı.

Need For Speed normal bir şekilde açılıyor tam yarışa başlayacağım zaman kapanıyor. Aynı şekilde PES 2010 da da maçın 1. yarısına yaklaşıldığı zaman bilgisayar kendiliğinden kapanıyor.

Böyle bir HATA verme sebebi ne olabilir?

Yardımlarınız için şimdiden TEŞEKKÜRÜ bir borç bilirim.

Bilgisayarın Özellikleri:

İşlemci Özellikleri İşlemci Hızı : 2.4 Ghz

İşlemci Modeli : T7700

İşlemci Ön Belleği: 4 MB

İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo

İşlemci Veri Yolu Hızı : 800 Mhz

Hafıza Özellikleri Bellek Hızı DDR2 667 Mhz

Bellek Miktarı : 4 GB

Max Bellek Miktarı : 4 GB

Depolama Özellikleri HDD Kapasitesi : 250 GB

HDD RPM 5400

HDD Tipi SATA

Ekran Özellikleri Ekran Boyutu 17"

Ekran Çözünürlüğü 1680x1050 Piksel

Ekran kartı NVIDIA 8600M GT 512MB

Ekran Tipi WXGA

imkanın varsa ve kendine güveniyorsan işlemcinin fanını değiştirip denemeni öneririm. bir arkdaşından alcağın benzer özellikteki fan işini görür. sonuçta bu iş deneme yanılmadır. belki fanın sağlamdır ama başka bir parçada -ki ben güç kaynağından şüpheleniyorum- sorun yaratabilir. eğer kendine güvenemiyorsan en iyisi servise ******ürmen.

Kardeşim ilgilendiğin için öncelikle teşekkür ederim. O kadar bilgim yok maalesef en iyisi servise göndermek olacak daha GARANTİ süresi bitmedi Servise yollamak daha mantıklı

Kardeşim ilgilendiğin için öncelikle teşekkür ederim. O kadar bilgim yok maalesef en iyisi servise göndermek olacak daha GARANTİ süresi bitmedi Servise yollamak daha mantıklı

kardeş sorunun ekran kartından.Tahminimce ısınma problemin var.Markası ve kaç bit olduğunu yazarmısın.

eger servıse gondermedıysen pc yı ılk once oyuna baslamadan once ekran cozunurluk ayarlarını dusur. bır de bu sekılde dene. ekran kartın normal denebılcek sevıyede cunku bnde 6600gt var onda pes10 calısıyor kapanma sorunuda yok.ama shift i yukledgımde asırı kasılmalar meydana gelıyordu. bende shift i kaldırdım. oyun gereksınımlerının yuksek olmasından dolayı bole ama senın sıstemde kucuksenemeyecek sekılde iyi. diğer bir ihtimalde power yanı guc kaynagının yetersız olması olabılır. onu belırtmemıssın 350-400 watt ise yetersiz gelebilir sendeki sistem için. normalde calıstırması gerekır ama daha dusukse sorun bundan da kaynaklanıyor olabılır. saygılarımla.

kardeş sorunun ekran kartından.Tahminimce ısınma problemin var.Markası ve kaç bit olduğunu yazarmısın.

Kardeş evet bilgisayarda ısınma problemi oluyor bilgisayarın bataryasının oldugu yerin biraz üstü aşırı derece de ısınıyor el vurulmayacak derecede DATRON MS 1719 32 bit SP3 kullanıyorum

Bir dahaki sorunda flood yapmaman dileğimle....

Güç kaynağı,işlemci ısısı,ram,kullandığın işletim sistemi bu kapanmanın sebepleri olabilir

İşlemci ısısı vs. değerleri öğrenebileceğim program veya önerebileceğiniz bi site var mı ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...