Jump to content

Laptopu Masaüstü Monitörü Gibi Kullanma ?

mert_can

Recommended Posts

Öncelikle iy igünler.Benim masaüstü pc nin monitörü bozuldu,ve düşündümde laptopun monitörünü masaüstünün monitörü gibi kullanabilirmiyim.Nette biraz araştırdım ama kimse çözüm yolunu adam gibi bulamadığından ve yapamadığından hiçbirşey anlamadım,masaüstü pc kapalıyken vga girişini laptopuma bağlıyorum fn+f7 tuşuna basıp Yalnızca bilgisayar,çoğalt,genişlet,yalnızca projektör sekmeleri var ama ne yapacağımı bilmiyorum onlardan birinimi seçmem gerekiyo galiba ? biraz uğraştım ama olmadı laptop açılmadı falan açıkçası bişe olucak diye korktum,lütfen yardım edermisiniz ?? :clapping:

Yardım edicek babayiğit lütfen tüm ayrıntılarıyla anlatırsa sevinirim :))

senin durumdan biraz farklı ama ben laptopu lcd tv'ye bağlıyorum. laptop ekranında görünümü clone yapıyorum ve lcd tv'de filmleri izliyorum. sanırım senin masaüstü pc'de de bunu yapman lazım yani görüntüyü clonlaman lazım. ekranın arızalı olduğundan bunu yapamıyorsun, başka nasıl olur bilemiyorum.

Sony nw2mtf laptopum var,laptopun yanında vga girişi var masaüstü pc den çıkan vga çıkışını ki o normalde monitöre takılcak olan parça işte onu laptopun sol yan tarafındaki vga çıkışına takıyorum ati programındada gözüküyor masaüstünün ekranını getiriyor ama ekranın deışında olduğundan olmuyor fakat bir türlü geçiş olmuyor fn+f7 yapıp çift ekran yapıncada ,aslında olmucak bişey değil,masaüstünden gelen frekansı kendi(laprop) monitörüne aktarıcak,denedim ama olmadı,olursa süper olur :D

Sony nw2mtf laptopum var,laptopun yanında vga girişi var masaüstü pc den çıkan vga çıkışını ki o normalde monitöre takılcak olan parça işte onu laptopun sol yan tarafındaki vga çıkışına takıyorum ati programındada gözüküyor masaüstünün ekranını getiriyor ama ekranın deışında olduğundan olmuyor fakat bir türlü geçiş olmuyor fn+f7 yapıp çift ekran yapıncada ,aslında olmucak bişey değil,masaüstünden gelen frekansı kendi(laprop) monitörüne aktarıcak,denedim ama olmadı,olursa süper olur :D

kardeş boşuna tırmalayıp duruyorsun, arkadaş yazmış laptop larda sadece goruntu çoğalmak için çıkış vardır giriş yoktur. sonuçta notebook ta monitorun üstünde görüntü almaya yarayan aparat yok. ekrangörüntü beslemesi notbook tarafından veriliyor, sen eğer görüntü çıkışına pc nin çıkışını takar görüntü alamaya çalıştın ve notebookta açık sen görüntü aldın n anlamaı olduğunu anlayamadım aynı anda hem noteeboook hemde pc çalıştırmak zorundasın.

onu yapana kadar normal tv ye goruntu aktarmayı desen daha mantıklı olur. Yanlız bu istek bana yabancı gelmedi geçen günankara da zafer çarşısında kulak misafiri olduğum biride aynı meseleden bahsediyordu belkide o sizsiniz ...

yinede kolay gelsin

biz türkler herşeyin olumsuzundan bakıp bu bolede olsa olamzmı diyenlerdeniz. yok ole şey

Birader yanlışın var vga girişi neymiş ya notebook undaki ve masaustundeki vga lar ikiside goruntu cıkışıdır 2 çıkışı birleştirmişsin ne adamlar var ya sonra niye goruntu gelmiyor demişsin LCD ekranların bağlantı yeri anakartın ustundedir ve elektronik soket biçimindedir.

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...