Jump to content

Ekran Kartı Tavsiyesi Yardım?

benwade_21

Recommended Posts

Yeni ekran kartlarından almanız daha yerinde olur.Aşağıdaki ekran kartı 9800 gt ile eşdeğerde ve daha yeni teknoloji;

Sapphire Ati HD5670 1GB 128 Bit DDR5 (Directx 11) PCI-E 2.1 x16 Ekran Kartı (11168-00-20R) (181 TL)

Eğer bütceniz elveriyorsa;

Gigabyte HD5750 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 128 bit, 700/4600 (250 TL)

Please register to see this content.

AMD%20Radeon%20HD%205670%2002.gifDiRT2_1920.png

Ben şuan PALİT NVİDİA Geforge 9600 GT 256 Bit kullanıyom a kalite. bundan önce ati kullanıyodum yanlış anlamayım atiler beş para etmez biraz fazla para wer niveda alın kaliteli olsun.atilerde optemize sorunu war nivedanın ölüsünü değiştirmem atilere .

GA EP45 UD3LR Gigabyte anakartım var ve ben Direcxt11 destekli daha cazip sanırım ve fiyat aralığı aynı Ati HD 4850 ile sizce 11 Destekli mi alsam.

Kısacası bu iki model üzerinde takıldım.

POWERCOLOR - HD4850 PCS+

POWERCOLOR - HD5670 1GB

Ben şuan PALİT NVİDİA Geforge 9600 GT 256 Bit kullanıyom a kalite. bundan önce ati kullanıyodum yanlış anlamayım atiler beş para etmez biraz fazla para wer niveda alın kaliteli olsun.atilerde optemize sorunu war nivedanın ölüsünü değiştirmem atilere .

Hadi ya, ne sorunu varmış ATI'lerin?

Nvidia'yı da biliyoruz.Son sürücülerle içimizi değil kartları ısıttı.

arkadaşım bakiyoyum bir sürü yorum var da arkadaşa bu kartı ne için kullanacaksın diye soran yok oyun için mi çizim içimn mi kalite mi kelepir mi ne lazım sana onnce onu yazarmısın

Oyun grafik ve performans.

9800GT yerine HD4770 daha performanslı ve daha az güç tüketiyor.

Ama bulunabilirlik sorunu var.Bulabilirseniz HD4770 alın.Bulamazsanız 9800GT de kötü değil.

GT240 ve HD5670'e pek bakmayın.Performansları 9800GT'den kötü.

Aslında inceleme sitelerini inceleyin ve hangi kart ağırlıklı oynayacağınız oyunlarda fazla performans veriyor ona bakın ve ona göre kartınızı alın.

Bir de monitörünüz 22" ve üstü ise özellikle Nvidia model 512 MB kart almayın.

22" monitör çözünürlüğünde artık 1 GB etkisini hissettirmeye başladı (9400GT için değil tabii,GTS 250 için söylüyorum bunları)

Atizedeyim ondan :)

Tartışma çıkarmak istemiyorum ancak şu anda ATI kartlarla sorunu olan bir oyun var mı?

NFS Shift ve The Saboteur vardı hatırladığım kadarıyla ve "nedense" yapımcılar oyunlara yama çıkardı ve sorunlar düzeldi.Ama kötü olan ATI oldu.Neyse,amacım tartışma çıkarmak ya da bir firmayı savunmak değil asla.Sadece arkadaşa yanlış tavsiye verilsin istemiyorum.

Şu anda ATI kartlarla optimizasyon sorunu olan ve oynanamayan popüler bir oyun var mı piyasada?

Bu konu daha önceki aylarda açılsa "evet ATI'lerin şu şu oyunda sorunları" var diyebilirdim ve vardı (NFS Shift mesela)

Ancak şu anki sürücüleriyle ATI büyük ilerleme kaydetmiştir.

Bazı forumlardaki arkadaşların Nvidia kartları yeni sürücü yüzünden yandı.(İsteyen araştırabilir)

Nvidia'nın geri dönmesini istediği sürücü de 196.21.

O sürücü de karta overclock yapılmasına izin vermeyen bir bug'a sahip :rofl:

Evet gerçekten çok başarılı yazılım yapıyorlarmış. :clapping:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...