Jump to content

Winxp Kurulumundan Sonra Desktop'a Dosya

Recommended Posts

WinXP Kurulumundan sonra dekstopa yani masaüstüne setup dosyaları eklemek istiyorum $OEM$ Klasörü Açtım dizinim şöyle

WiNXP\$OEM$\$Docs\All Users\Desktop

Buraya setupları koydum kurulumdan sonra yüklemek istediğimim programları addon olarak ekleyince kurulum yavaşladığından elle yüklemek için dosyaları oraya koydum ama win yüklendi ama malesef çıkmadı dizinimmi yanlış acaba ?

Kardeş önce nLite ile $OEM$ klasörünü aktif hale getirmen gerekir. Bunu katılımsız kurulum bölümünden yapıyorsun. Bunu yaptıktan sonra göreceksin ki XP cd'si içine dosyamız gelmiş. Dizinlerde aynen şu şekilde olsun $OEM$\$Docs\All Users\Desktop bu klasörün içine masaüstüne gelmesini istediğin herşeyi koy. Dağınıklık olmasını istemezsen bu verdiğim dizinin içine istediğin isimde bir klasör aç onun içine koy kurulum dosyalarını.

yükletmeyeceksen buyola olur

ben bu yola hic puroplem yaşamadım ... ( WiNXP )olmuyacak

aşagıdaki gibi ::

$OEM$\$DOCS\All Users\Desktop

yukarıdaki cevabı yazan arkadaşım benim winxp yazdığım şey windowsxp'yi kopyaladığım klasör onu öylesine yazdım

bilalozkan7 arkadaşım nlite ile OEM klasörü aktif edilmiyor sen winxp klasörüne $OEM$ diye klasör açarsan zaten xp o klasörü görüyor diye biliyorum

ben sana şöyle demek istemiştim:

runoncex yöntemi ile yaparsan, 33 dakika bitip masaüstü açıldığında sol üst köşede küçük bir kutu çıkıyor. runoncex'te tam bu sırada aktifleşiyor. yani format sonrası. bu şekil yaparsan daha iyi olur açısından söylemiştim.

masaüstünde programlara tıklamak zorunda kalmazsın diye ;)

"addonlar" adında bir klasör oluşturup içine istediğiniz dosyaları ekleyin sonra 2 tane .bat yada .cmd dosyası oluşturun içerikleri

1.bat

start /w 2.cmd
copy "addonlar\*.*" "%AllUsersProfile%\Desktop\Tnctr\" (tnctr masa üstünde oluşacak dosya adı)
exit[/CODE]

2. cmd içeriği

[CODE]chdir /D "%AllUsersProfile%\Desktop\"
mkdir TncTr
exit[/CODE]

ve bunları cmdlines.txt dosyasında belirtmeniz lazım

cmdlines.txt

[CODE][Commands]
"1.cmd"
"2.cmd"[/CODE]

dosyaların hepsi \$OEM$\ klasöründe olmalı yani toplamda cmdlines.txt dahil 3 dosya olmalı. Sonuç olarak Masaüstünüzde "TncTr" adında bir klasör onun içine addonlar klasöründe bulunan dosyalar eklenecektir

$OEM$ içeriği

[CODE]Addonlar
1.cmd
2.cmd
cmdlines.txt[/CODE]

bu kadar basit birşeyi ayrntılı olması için uzunca yazdım

@gangster94

yukarıdaki cevabı yazan arkadaşım benim winxp yazdığım şey windowsxp'yi kopyaladığım klasör onu öylesine yazdım

bilalozkan7 arkadaşım nlite ile OEM klasörü aktif edilmiyor sen winxp klasörüne $OEM$ diye klasör açarsan zaten xp o klasörü görüyor diye biliyorum

$OEM$ klasörünün aktif olduğunu belirtmeden o klasörü kullanmak mümkünmüdür sence ? winnt.sif içerisinde oranın aktif olup olmadığını belirten bir satır var. Dikkat et. O olmadan bunu yapamazsın.

"addonlar" adında bir klasör oluşturup içine istediğiniz dosyaları ekleyin sonra 2 tane .bat yada .cmd dosyası oluşturun içerikleri

1.bat

start /w 2.cmd
copy "addonlar\*.*" "%AllUsersProfile%\Desktop\Tnctr\" (tnctr masa üstünde oluşacak dosya adı)
exit[/CODE]

2. cmd içeriği

[CODE]chdir /D "%AllUsersProfile%\Desktop\"
mkdir TncTr
exit[/CODE]

ve bunları cmdlines.txt dosyasında belirtmeniz lazım

cmdlines.txt

[CODE][Commands]
"1.cmd"
"2.cmd"[/CODE]

dosyaların hepsi \$OEM$\ klasöründe olmalı yani toplamda cmdlines.txt dahil 3 dosya olmalı. Sonuç olarak Masaüstünüzde "TncTr" adında bir klasör onun içine addonlar klasöründe bulunan dosyalar eklenecektir

$OEM$ içeriği

[CODE]Addonlar
1.cmd
2.cmd
cmdlines.txt[/CODE]

bu kadar basit birşeyi ayrntılı olması için uzunca yazdım

arkadaşım sağol @djonur007 sence bu yöntem çalışırmı oluyormu yani ?

$oem$ her sistemde aktiftir. ayarları ile oynanmadı ise. sorun bu değil bence.

Winnt.sif dosyasında aşağıdaki satır olmalıdır, aksi takdirde "$oem$" iş görmez.

[Unattended]
OemPreinstall=Yes[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...