Jump to content

Vista Yüklü Laptopa Xp Kurarken Hata?

Recommended Posts

iyi günler vista home basic kurulu laptopa xp kuruyorum önyükleme yapıyo ardından ; bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için windows kapatıldı

stop: 0x0000007B(0XF78D2524,0XC0000034,0X00000000,0X00000000) yardımcı olursanız sevinirim....

laptop açlılmıyor bios ayarlarına baktım sata seçeneğini bulamıyorum....???

acilll yardım edin lütfen....

Laptopunuzda HDD ile ilgili bölüme gireceksiniz. AHCİ yazabilir ordan ata ya da ati seçeceksiniz. Laptop markasına göre değişebilir bios ekranı.

yok mu bilen biri arkadaşlarrr :( :(

Bios ayarlarında System Advenced gibi bir bölüm olması lazım orada SATA > Enable yada ASCI olan kısmı Disable yada IDE yap kaydet ve tekrar format at sorunun düzelir.

Bios ayarlarında System Advenced gibi bir bölüm olması lazım orada SATA > Enable yada ASCI olan kısmı Disable yada IDE yap kaydet ve tekrar format at sorunun düzelir.

bios ayarlarına girmek için del ' e basıyorum yani ö nceden nasıl giriyosam simdie de girmeye calısıyorum ama girmiyor aptal bilgisyaar :S

del e basınca bios a girmen lazım fazla kurcalama bir bilgisayarcıya ******ür bence.

biosa girdm de arkadasın dediği yere giremedim. suan vista kurulu daha önce sp2 denemiştim sp 3 kur dediler onu da deniyorum aynı ssorunu veriyor problem ne anlamadımki :( her zaman yaptıgım bişey vistayı Xp ye cevirmek :S

kardeş bence Hp ye yüklemeye çalışma elindeki bilgisayardan da olabilirsin benden demesi.. hp biosundan vista tanımlanıyor microsof ile anlaşmalı olarak bir nevi xp yükletmeyi istemiyor. makineyi kilitledin mi daha hiç işlem yapamaz bence ugraşma

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...