Jump to content

Ağ Bağlantısı üzerinden Pc'yi Açmak Ve Kapatmak

angel101

Recommended Posts

Masaüstü ve laptop bilgisayarlarım var.Zor olanı yani xp ve vista arasında zor da olsa dosya paylaşımı yapmayı becerdim.Ama sürekli yerimden kalkıp masaüstünü açıp ve kapamaktan bıktım.Her yerde araştırdım.Shutdown komutlarıyla kapatamıyorum.Açmayı becersem kapatmayı da beceririm.Bilen varsa çok yardımı dokunacak.Şimdiden yardım edenlere teşekkür ediyorum.

wake on lan diye aratırsan karsına bir program cıkacak bu sayede bilgisayarı internet üzerinde acabiliyorsunuz. ancak bilgisayarınızın bu özelliği desteklemesi gerekir. bios ayarlarında kontrol etmeniz gerekir. ayrıca aynı switch uzerinde değilse sabit ip ye de ihtiyacınız olacak. işyerinde yaptığımız denemede ev den iş bilgisayarını tam hatırlamıyorum eski zaman ya actık ama kapatamadık yada tam tersi kapattık ama açamamıştık. sonrada zaten sıkılıp denemeyi bıraktık ....

ultra wnc isminde bir program var onunla yapabilirsin ayrıca acmak istediğin pc nin bios tan power vake up özelliğinin enabled konumunda olmasıl lazım..anakarta göre değişir bu modül ismi bazılarında wake up onlıne diye yazar..benim kafelerdeki pc leri öle acıyorum

Üstteki arkadaşların dediği gibi pc nin biosunda wake on lan ( ethernet uzerinden uyan ) enable yapmalısın ve won programıyla sinyal gonderip pc ni acabilirsin. Kapatması daha kolay.

resim_489618501.jpg

Ama sana tavsiyem vnc falan kullanma uzak masautunden hem paylaşım yaparsın hem yonetirsin hem kapatırsın.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=127260&st=0&p=722101entry722101[/CODE]

Ha bide resim carpma değildir ingilizce windows 7 kullanıyorum :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...