Jump to content

Explorer.exe Hatası

haylazmask

Recommended Posts

explorer.exe hatası genelde sorunlu olan dll dosyalarından olur.Bazı dll dosyaları explorer.exe ile tümleşik çalışır.Ona bağlanarak sağ tuşta işlev görmeye başlar.Örneğin winrar,7zip programları.

Eğer bu dll dosyaları zarar görmüşse explorer.exe bunları açmaya çalışır.Açamayınca hata verip kapanır.Yapabilirseniz şunu yapın.

1.xp cd si içinden explorer.ex_ dosyasını 7zip ile arşivden çıkrın.Bu explorer.exe orjinaldir.

2.Adını explorer1.exe adını koyup C:/Windows içine kopyalayın.

3.Şimdi görev yöneticinizden esas explorer.exe nin görevine son verin ve explorer1.exe yi çalıştırın.

4.Şimdi C:/Windows içine gidin ve explorer1.exe yi kopyaslayp aynı yere yapıştırın.Ve bu klasördeki önceki explorer.exe silin.Gelen uyarıya aldırmayın.Ve explorer1.exe yi kopyalayp yapıştırın ve C:/Windows içinde.

5.adını explorer.exe adını verin.

6.Ve şimdi yine görev yöneticinizi açıp explorer1.exe görevine son verin.

7.Ve görev yöneticinizden yeni görev deyip explorer.exe yi çalıştırın.

Eğer yine hata verirse sizin sağ tuşta aktif olan dll dosyalarınızda hasar var demektir.

saygılarımla

explorer.exe hatası genelde sorunlu olan dll dosyalarından olur.Bazı dll dosyaları explorer.exe ile tümleşik çalışır.Ona bağlanarak sağ tuşta işlev görmeye başlar.Örneğin winrar,7zip programları.

Eğer bu dll dosyaları zarar görmüşse explorer.exe bunları açmaya çalışır.Açamayınca hata verip kapanır.Yapabilirseniz şunu yapın.

1.xp cd si içinden explorer.ex_ dosyasını 7zip ile arşivden çıkrın.Bu explorer.exe orjinaldir.

2.Adını explorer1.exe adını koyup C:/Windows içine kopyalayın.

3.Şimdi görev yöneticinizden esas explorer.exe nin görevine son verin ve explorer1.exe yi çalıştırın.

4.Şimdi C:/Windows içine gidin ve explorer1.exe yi kopyaslayp aynı yere yapıştırın.Ve bu klasördeki önceki explorer.exe silin.Gelen uyarıya aldırmayın.Ve explorer1.exe yi kopyalayp yapıştırın ve C:/Windows içinde.

5.adını explorer.exe adını verin.

6.Ve şimdi yine görev yöneticinizi açıp explorer1.exe görevine son verin.

7.Ve görev yöneticinizden yeni görev deyip explorer.exe yi çalıştırın.

Eğer yine hata verirse sizin sağ tuşta aktif olan dll dosyalarınızda hasar var demektir.

saygılarımla

denemek isterim ama yanlış olursa ve beni formata ******ürürse diye korkuyorum

haylazmask bu dediğim yöntem sistemi çökertmez.Sana tavsiyem şu olur.Sistemini cd den çalışan bir xp ile aç.Onunla dedğim işlemi yap.Eğer explorer hatalı ise sorun kalmaz ama explorere bağlı çalışan bir dll de sorun varsa explorer yine kapanır.Hangisinin sorunlu olduğunu da bilmek zor.Ben 7zip programının simge kütüphanesi deolan 7z.dll dosyasına ait 1,2,4,5 numaralı simgelerini değiştiriyorum.O an pek hata vermiyor.Aradan 2-3 dakika gelince explorer.exe hata verip yeniden başlatıyor.Ve bir bakıyorum 7zip sağ tuştan kaybolmuş.Programı üzerinden aktif etmek istediğimde 7z.dll yüklenemedi hatası veriyor.

Bu anlattığım size bir örnekti.Sizde deböyle bir dll hatası olabilir.Saygılarımla

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...