Jump to content

Düz Lisesimi? Meslek Lisesimi?

by_mehmet_emin

Recommended Posts

Arkadaşlar biliyorum ezilicem bu başlığı açılınca ama. Malesef koşullar nedeniyle ben Lise 1 'e bu sene başladım. Okulda başarılı birisiyim ama şu aklıma çok takılıyor.

İleride Web Programcı olmak istiyorum. İşin temelini bağladım aslında.

Web Tasarımcı olarak başlamak istedim, şuan profesyonel tasarımlar yapabiliyorum. İş biraz daha ciddiye binince tabii web programlama istedim. Şuan okulda ve aile'de Meslek Lisesi baskısı var... Şimdi Meslek Lisesinde Web programlama bölümüne geçersem neler beni bekler? Üniversite ve iş hayatında.

Yani;

Şimdi ben 10. sınıfta sizce mesleğe mi geçsem?

Yoksa Normal lise'de devam ederek internet üzerinden "Web Programlama" eğitimimi alsam?

İnşallah beni aydınlatırsınız....

bence meslek lisesine git bende meslek lisesine gidiyorum 10.sınıf bilgisayar bölümü 11.sınıfa geçerken programcılık ya da web tasarım seçcem benim ablam war 12.sınıfa gidiyor o da bilgisayar web tasarımda bilgisi war bence en iyi meslek lisesi düz liseye gidersen hiç web tasarımla ilgili bişey ögrenemessin ama meslekde 10 ya da 11 sınıfdan itibaren web tasarıma başlarsın

Teşekkürler, Benimde istediğim bu tarz bir cevap ama Web Programlama eğitimi vs. 10.sınıfdan itibaren mi başlıyor? ve Meslek lisesinden sonra üniversiteye gitme nasıl ?

Düzenlendi>Kimse cevap veremediği için sizlere soruyorum. Kusura bakmayın :)

üniversite düşünüyorsan kesinlikle en az düz lise diyorum.Web işini dışardanda yaparsın okey

Eyvallah zaten ben bu sene sayısal bölüme giremezsem geçerim anca.. Tüm arkadaşlar aydınlattınız beni sağolasınız.

ben 12.sınıf web program öğrencisiyim kardeş sana tavsiye vereyim ben çektim sen çekme. Şahsen bölümümü çok seviyorum 7 tane sitem var. İyide gidiyor 2si diğerleri sallantıda :) okulumda bilgisyar olarak iyiyim okulda rakip görmem kimseyi 2 hoca hariç onlarlada aramızda C# var. Zaten buda web ile alakalı değil tabi asp istiyorsan farklı. Bu işi düz liseye giden arkadaşım var her işimiz onunla zaten benden gayet iyi o asp ileri seviye ben php photoshop. Okul önemli bu konuda ama ilerde üniversite istiyorsan. Düz lise daha iyi bu yıl meslek lisesinede koydular tabi tüm dersleri ama lise4 ler bunları göremedi şansızım bu yüzden

arkadaşım ben meslek lisesi bilgisayar bölümünden geçen yıl (okul birincisi olarak) mezun olmuş ve hala dersane köşelerinde üniversite kazanmaya uğraşan birisi olarak sana tavsiyem meslek lisesinin yanından bile geçme.eğer üniversite düşünüyorsan düz lise oku hayatını karartma.web programcılığı diyorsun benım de bölümüm aynıydı meslek lisesinde sana verecekleri bilgiiyi pekala internetten daha üst düzeyde alırsın sırf o yüzden gideceksen hele hiç gitme.ben 12 yıllık eğitim hayatımda birçok yanlışlar yaptım en büyük yanlışım meslek lisesine gitmek oldu.nedenleri saymakla bitmez ama şöyle diyim eğitim kalitesi çok kötü ve sadece meslek dersleri var ki bu iyi görünse de mezun olduktan sonra canınızı çok yakacak.mezun olana kadar laylaylom ondan sonra herkes düz lisede mat fizik kimya temelini almış sen dersanede sıfırdan başlıyorsun.daha detaylı bilgi istiyorsan pm at msnden her konuda yardımcı olmaya çalışırım.

bnde meslek lise web tasarım bölümü 11. sınıftayım. . .sana şşunları söylemek istiyorum ki sonra pişman olma...;

eğer çok iyi anlıyorsan yazılımdan filan .. güzel tasarımlar çıkarabiliyorsan sa ve bu işide çok seviyorsan sa durma web bölümü seni bekler derim...

Ama ileride bi şirkete girersin.. tabii bu tamamen snn profesyonelliğine bağlı... bu ileri düzey şirketlerde olabilir normal servislerde olabilir.. yani herşey snn elinde...

seviyorsan yapabiliyorsan ileride sıkıntı çekeceğini hiç zannetmiyorum ... çünkü ileride küçücük bir bakkalın bile web sitesinin olma ihtimali var...

BENCE DEVAM ET .... Meslek Lisesi ...

yahu Benimkileri Duysanız bu ne yapıyor dersiniz.Kısa bir özet geçeyim istersiniz..

Bursa Işıklar Askeri Lisesini Kazandım.Bir sürü mülakattan Sonra.Neyse 1,5 hafta dayandım Okuldan kaçıyorum diye Okuldan atıldım.Sonral geldim Sağlık meslek Lisesine.Bence meslek liselerinde geleceği en parlak liselerde.Neyse burdada Sınıfta tek erkektim.Diğer öğrenciler full kızdı.Ama işim onla bunla uğraşmak değildi.Bir gün bir mesele oldu gururuma yediremedim o okuldanda çıktım.Son durağım Endüstri meslek Lisesinde oldu.Bilgisayar bölümünü okuyordum orda zaman zaman memnundum zaman zaman memnun değildim.Neyse Geldik son Sınıfa ailem dersaneye gönderdi.Ama benim düşüncem şöyleydi madem benim önüm bu kadar kapatılıyor neden boş yere at koşturayım.Neyse fazla detaya girmeyeceğim.Sonunda ne oldu Ders çalışanda 2 yıllık myo okuyor çalışmayanda.Benim burda demek istediğim meslek lisesine gitme.Sezon başında katsayı kalktı dediler bir sürü arkadaşım 2 yıllık üniversite okuma yerine 1 sene daha çalışırım kazanır giderim dediler ama ne oldu Sonunda gene karar bozuldu yine aynı duruma düştüler ve dersaneyi bocaladılar.Adamın biri üsste demiş okulda adam gibi birşey öğretmiyorlar git paşalar gibi düz lise oku istedigin mesleği net aleminde gör.

harbiden benden sonra çok doğru demişsiniz birde staj var 3 gün 2günde okul üstüne birde dershane olunca 2 3 kez katsayı problemi oldu gel şimdi bunun üzerine ders çalış 2yıllığa talim olacağım sanki burdaki meslek yüksek okulları bizim lisenin adını duyunca kendine dikkat et diyorlarmış orda da okumak zor olacak gibi de bakalım hayırlısı 6.sınıfdan beri bilgisayara merak saldım bu yaşıma geldim ilerde bu merak beni nereye sürükler çok merak ediyorum :)

bizim zamanımızda derlerdiki çağımız bilgisayar çağı bu devirde bilgisayar bölümünde okumak lazım falan bizde hep bilgisayar bölümüne girdik şimdi bakıyorum da lisede bize öğrettikleri bilgisayar bilgilerini bilmek için illa meslek lisesi okumak gerekmiyor günümüzde az merakli olan adam kolayca asp php c# öğrenebilir format atmak ufak tefek tamirat yapmak zaten çocukların oyuncağı olmuş bilgisayar artık her esnafa her eve girmiş herkes bi şekilde bunu kullanmayı biliyor veya öğreniyor bizim gibi yarı profesyonel kullanıcılar da sap gibi kalıyor ortada

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...