Jump to content

Win.7 Bilgisayarım Açılmıyor..

PcMatiq

Recommended Posts

Merhabalar...

Benim sorunum tam bi baş belası..

2 gündür bilgisayarımı tam açıyorum herşey yolunda gidiyor win7 loading ekranı geliyor loading çubugu 2 kere doluyor tam 3uncunun yarısında bılgısayar kapanıyor format atıyorum duzelmıyor biosdan sıcaklıkları kontrol ettım sorun yok 40-32 şeklınde sıcaklıklar biosta 1.5 saat beklettım sıcaklıkları kontrol amaclı kapanmadı fakat pc yı resetledım tekrar actım aynı dedıgım gıbı tam yarıda pc kapandı çözebılmış degılım...laptoptan arkadaslarla ıletısıme gecıp sordum işlemcının termal jeli bitmiştir dedıler bende baktım fanı söküp jel erimiş resmen işlemcinin üzeri parlaktı ve + olarak jel bittiği halde bios ta sıcaklıklar 40-32 gosterıyor ...bugun termal jel alıp süreceğim fakat tekrar çözülmez ise ne yapmamı önerirsiniz... bilgilerinize acil ihtiyacım var..Şimdiden teşekkürler...

Amd Sempron 3800+1,8 Ghz. 256 Onboard Ekran kartı 3GB ram var..

power supply ile de ilgili bir sıkıntı olabilir. eger power supply kaliteli bir ürün degilse muhtemel içindeki kondansatörler şiştigi için bir süre sonra kapanmasına sebep oluyor olabilir. jel konusunda birşey diyemem yanlız pc tekrar kapandıgı sırada eger bakma imkanınız varsa işlemci fanını hemen söküp sıcaklıgına bakmanız da mantıklı olabilir. çünkü bazı anakartlarda sıcaklıgı ölçen parça arızalı olabiliyor.

Önce live çalışan bi linux ile sistemi başlat bak bakalım başlıyacak mı yoksa gine restar mı olacak

Restart olmaz ise sistem kaynaklıdır yeniden sistem kurmalısın

Restart olursa donanım kaynaklıdır biosdan onboard ekran kartını devre dışı bırak ve başlat ekran göremiyeceksin doğal olarak fakat pc normal sadce ekran görünmeden çalışır ve restart yapmaz ise bi ekran kartı alır sorunu çözersin

Ram leride bu şekilde sadece biri kalacak şekilde fazlasını sök onlarda da hata olabilir

Yani hedef donanımsal bi hatadan kaynaklandığını düşündüğümüz bi arızayı aşmak için sistemi olabildiğinca az çevre donanımı ile başlatmaya çalışmak

Tabi anakart ve işlemci gibi temel donanım hatası ise bu yöntem işe yaramaz

Termal macun işlemci ısısını soğutucuya iletme ve soğutucu ile işlemci bloğu arası titreşimi tamponlama görevi yapar eğer dediğin gibi hiç arada yok ise bu bi sorun dur ve macun uygulamalısın

Bunları denersin ve tekrar buraya sonuç veya karşılaştığın farklı durumları yazarsın yardımcı olmaya çalışırız

Kolaygelsin

Önce live çalışan bi linux ile sistemi başlat bak bakalım başlıyacak mı yoksa gine restar mı olacak

Restart olmaz ise sistem kaynaklıdır yeniden sistem kurmalısın

Restart olursa donanım kaynaklıdır biosdan onboard ekran kartını devre dışı bırak ve başlat ekran göremiyeceksin doğal olarak fakat pc normal sadce ekran görünmeden çalışır ve restart yapmaz ise bi ekran kartı alır sorunu çözersin

Ram leride bu şekilde sadece biri kalacak şekilde fazlasını sök onlarda da hata olabilir

Yani hedef donanımsal bi hatadan kaynaklandığını düşündüğümüz bi arızayı aşmak için sistemi olabildiğinca az çevre donanımı ile başlatmaya çalışmak

Tabi anakart ve işlemci gibi temel donanım hatası ise bu yöntem işe yaramaz

Termal macun işlemci ısısını soğutucuya iletme ve soğutucu ile işlemci bloğu arası titreşimi tamponlama görevi yapar eğer dediğin gibi hiç arada yok ise bu bi sorun dur ve macun uygulamalısın

Bunları denersin ve tekrar buraya sonuç veya karşılaştığın farklı durumları yazarsın yardımcı olmaya çalışırız

Kolaygelsin

Öncelikle Bilgilerini benımle paylaştıgın ıcın mınnettarım...

Ben bi hastanenın veri firmasındakı abılerıme danıstım ve bana Win7 harıcınde bı işletim sistemi kurmamı onerdıler bende forumumuzdan

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=89935[/CODE]

linkdekı xp yı ındırdım kurdum ve suan maşallahı var fakat jel i ihmal etmeyeceğim .. size teşekkürlerimi sunarım iyi forumlar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...