Jump to content

Yerel Disk "d" Görünmüyor

*KuZeYLi*

Recommended Posts

Sorunu düzeltmek için

denetim masası/yönetimsel araçlar/bilgisayar yönetimi/ disk yönetimi bölümünden sürücüyü görebilir harf ataması yaptıktan ve biçimlendirdikten sonra kullanabilirsiniz

TugruL --> Biçimlendirmeye gerek yok! Adamın yedeklerini yaktırma boşuna :lol:

Bilgisayarıma sağ tıkla Yönet kısmından Disk Yönetimine gel ve görünmeyen sürücüne bir harf ata!

Sanırım böyle bişi idi

:D

tam aklımda geldi baktım siz yazmışsınız çok sağolun yardımlar için...

Sorunu düzeltmek için

denetim masası/yönetimsel araçlar/bilgisayar yönetimi/ disk yönetimi bölümünden sürücüyü görebilir harf ataması yaptıktan ve biçimlendirdikten sonra kullanabilirsiniz

TugruL --> Biçimlendirmeye gerek yok! Adamın yedeklerini yaktırma boşuna :lol:

Sayın tuğrul biçimlendirme yapamadan d partı gösterdikten sonra o parta giriş yapılabilcekmi acaba sence.Tam format yapılmış yolundan giderek çözüm şekli,win 7 yi formatsız kurma yapılmış ise sistem kurulumda d kısmı görülmesi lazımdı,bazende cd yada dvd rom format sonrası kendini d olarak ataması var olan partı da e olarak atanmakta.Biçimlendirmeden d ye girilebiliyorsa ve bilgisayarımı acınca d partı görünüyorsa ne ala birşey denilemez.

Hata ile d parta format atılmış ise kullanıcı kendini telaşa vermesin pc sine sonradan getdata back ntfs ile recovery my filesi kursunlar d partta kayıp olan tüm verileri bozulmadan hemen geri getirme ve kurtarma şansı var demektir.Allaha emanet olunuz.

Ben hiç win7 kullanmadım. Fazla bilgim yok. Sadece elime geçen 2-3 laptopa kurdum ve aynı problemli yaşamıştım. Sürücü harfi atayarak olayı hallettim. Hiç biçimledirme yapmadım. Farklı bir olaydan bahsediyorsanız dediğim gibi fazla bilgim yok yazdığınız gibi olabilir!

Ben hiç win7 kullanmadım. Fazla bilgim yok. Sadece elime geçen 2-3 laptopa kurdum ve aynı problemli yaşamıştım. Sürücü harfi atayarak olayı hallettim. Hiç biçimledirme yapmadım. Farklı bir olaydan bahsediyorsanız dediğim gibi fazla bilgim yok yazdığınız gibi olabilir!

Ben bir pc ye win 7 kurdum kurulumda hdd ye tam format atmadan önde hdd e partları sildim sonra tekrar böldüm ve c ye format attım ve win 7 kurdum ve benim başıma da aynı olay geldi ve yukardaki bahsedilen yol ile sürücüye harf atadım ve bakıyorum bilgisayarımın içinde görünüyor ama içine giremiyorum sonunda içine girmek için bu sefer harf atadığım part e oldu ve onu biçimlendirdikten sonra içine girme şansım oldu onun için konuda actığım yorum çözüme biçimlendirme seceneğini ekledim,başka türlü d yada e içine girilemiyor,konu acan vatandaş win 7 kururlum yaparken benim gibi yapmadıysa d sürücüsüne dokunmadıysa formattan sonra içine girebilme şansı belki olabilir diye düşünüyorum.

Sende haklısın sayın tuğrul arkadaşım sistemler değiştikçe hepimiz onun acemisi oluyoruz bilgi ve sayılarımla allaha emanet ol.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...