Jump to content

Winrar İle Katılımsız Kurulum Hazırlama

Share

Recommended Posts

WinRar İle Katılımsız Kurulum Hazırlama

Anlatım bana aittir.

Öncelikle forumda kişi adına yapılmış 3 adet winrar ile katılımsız kurulum dersi var. Ben yeni versiyon winrar ile katılımsız kurulum nasıl yapılır göstereyim dedim.Derse başlayalım...

İlk önce SFX Arşivi Oluştur'a tıklıyoruz...

35kj52r.png

Daha sonra Gelişmiş>SFX Seçenekleri'ne tıklıyoruz...

25oz9ds.png

Çıkartılacak kısmı aşağıdaki gibi ayarlıyoruz...

e5srx2.png

Sonra kısayol atmasını istediğimiz yeri seçiyor ve gerekli uygulamaları yapıyoruz. Aman buraya dikkat klasörün ilk adından sonraki kısma kadar olan yeri yazıyoruz. Yani sadece .exe dosyasının adını yazmıyoruz. Ben örnek vereyim...

Mesela böyle bir içerikte KLASOR'e 1.2.3. adımları uyguladıktan sonra. Gerekli işlem aşağıdaki gibidir.

vylk69.png

Sonra ekran çıkmaması için Modlar>Tümünü gizle'ye tıklıyoruz...

mayvtl.png

En sonunda ise üzerine yazılsın mı diye soru sorulmaması için resimdeki ayarları yapıyoruz. Sonra tamam'a tıklayıp, işlemin bitmesini bekliyoruz.

20j1bi9.png

bu sanki katılımsız portable program hazırlama anlatımı olmuş. :D

emeğine sağlık...

Not: autoit derslerinin 2. dersi eklenmiştir. (AIO Yapımı)

Edited by djonur007

eline emeğine sağlık kardeşim daha öncedeki derslerde masaüstü kısa yol atma anlatılmamıştı sanırım."

"Sonra kısayol atmasını istediğimiz yeri seçiyor ve gerekli uygulamaları yapıyoruz. Aman buraya dikkat klasörün ilk adından sonraki kısma kadar olan yeri yazıyoruz. Yani sadece .exe dosyasının adını yazmıyoruz. Ben örnek vereyim...

Mesela böyle bir içerikte KLASOR'e 1.2.3. adımları uyguladıktan sonra. Gerekli işlem aşağıdaki gibidir."

burasını pek anlamadım (yani Masaüstünde Klasörmü oluşturdunda KLASÖR/2KLASÖR/3KLASÖR oldu) biraz açarsan sevinirim.

anlatım çok sade sadece orasına kafam takıldı...

tabi ya anlamalıydım teşekkür ederim sağolasın...

pardon ancak sayfayı kopyalayıp word belgesine kaydetmek istediğimde sadece 1. resim kopyalanıyor tek tek kopyalamayı denedim yinede aynı 1. resim oluyor acaba bendemi hata......

teşekkürler

Edited by bynec

hocam ben de kısayol işini anlamadım..

Ben windows klasörüne , atıcam o kısayolu ne yazmak gerekiyor oraya ?

ve birşey daha var kafamda takılan :

ben winrar dan çıkarttıktan sonra bu işlem tamamlandığında , o çıkartılan dosyayı açmak için ne yapmam gerekiyor , mümkün mü bu ?

Edited by ahmet_2626

hocam ben de kısayol işini anlamadım..

Ben windows klasörüne , atıcam o kısayolu ne yazmak gerekiyor oraya ?

ve birşey daha var kafamda takılan :

ben winrar dan çıkarttıktan sonra bu işlem tamamlandığında , o çıkartılan dosyayı açmak için ne yapmam gerekiyor , mümkün mü bu ?

Mümkün tabiki.Bak dosyalarını atmak istedigin yer olarak Sfx menüsünde "Çııkartılacak Yol" yazan yere yolu yaz.başlatmak istedigin program icin ise.diyelimki sen örnek.exe ni çalıstırtmak istiyorsun.kurulum bittikten sonra çalıstır komutu var sfx menüsünde yine.ordan kurulum bittikten sonra çalıstır komutuna örnek.exe yaz bitince o çalısıcaktır.elimde olsa resimli yapardım ama malesef

x files ,teşekkür ederim aydınlattığın için..

Yanlız deneyemedim , çünkü benim taşıyacağım dosya windows a gidecek..Kıasyol olarak ne yazmam gerekiyor , onu bulamadım..

Yardım istemeden önce denedim, ama bulamadım..Yardımcı olur musunuz ?

Ams ile yapılabiliyor mu ?

Nasıl yapabilirim ?

Edited by ahmet_2626

x files ,teşekkür ederim aydınlattığın için..

Yanlız deneyemedim , çünkü benim taşıyacağım dosya windows a gidecek..Kıasyol olarak ne yazmam gerekiyor , onu bulamadım..

Yardım istemeden önce denedim, ama bulamadım..Yardımcı olur musunuz ?

Ams ile yapılabiliyor mu ?

Nasıl yapabilirim ?

Tam olarak anlamadım demek istediğini ama sen elindeki dosyanı tıklama ile windowsa göndericek isen.winrarla sfx yaptıgın zaman Dosya yolu kısmınına C:\WINDOWS yazarsan dosyan windowsa gider.Ams programını kurmak bile bu işlemden uzun :)

• 1 yıl yıl...