Jump to content

Msn De Avatarı Büyük Göstermek ?

Recommended Posts

Eğer Messenger 2009 kullanıyorsanız görüntü resmi oluşturma kısmında 4 saniyelik webcam görüntünüzü hareketli olarak kaydedebiliyorsunuz. Ancak bu şekilde sadece kendi hareketli resminizi kaydedebilirsiniz.

2. olarak istediğiniz resmi kullanabilmeniz için aklıma şöyle bir fikir geldi:

-Eğer webcam programlarını biliyorsanız, sizin görüntünüze efekt katabiliyorlar. Hatta bazı programlar webcaminizde video oynatmanızı bile sağlayabiliyor. Bu yöntemden faydalanarak kameranıza bir resim gösterirseniz bu programlar ile, yapabileceğinizi umuyorum. Şahsen denemedim. Muhtemelen yazdığımdan birşey anlamadınız. Olay bayağı bir karışık. Eğer dediğimi anlayabildiyseniz, yapabileceğinizi umuyorum. Bunun dışında aklıma bir alternatif gelmiyor.

Ha bu arada, hazır dinamik resim oluşturma siteleri var. Ancak bunlardan sadece belirli şeyler yapabiliyorsunuz. İstediğinizi gerçekleştiren bir site duymadım. Zaten bu tür şeylerle ilgilenmiyorum.

İyi akşamlar..

Eğer Messenger 2009 kullanıyorsanız görüntü resmi oluşturma kısmında 4 saniyelik webcam görüntünüzü hareketli olarak kaydedebiliyorsunuz. Ancak bu şekilde sadece kendi hareketli resminizi kaydedebilirsiniz.

2. olarak istediğiniz resmi kullanabilmeniz için aklıma şöyle bir fikir geldi:

-Eğer webcam programlarını biliyorsanız, sizin görüntünüze efekt katabiliyorlar. Hatta bazı programlar webcaminizde video oynatmanızı bile sağlayabiliyor. Bu yöntemden faydalanarak kameranıza bir resim gösterirseniz bu programlar ile, yapabileceğinizi umuyorum. Şahsen denemedim. Muhtemelen yazdığımdan birşey anlamadınız. Olay bayağı bir karışık. Eğer dediğimi anlayabildiyseniz, yapabileceğinizi umuyorum. Bunun dışında aklıma bir alternatif gelmiyor.

Ha bu arada, hazır dinamik resim oluşturma siteleri var. Ancak bunlardan sadece belirli şeyler yapabiliyorsunuz. İstediğinizi gerçekleştiren bir site duymadım. Zaten bu tür şeylerle ilgilenmiyorum.

İyi akşamlar..

hocam webcam falan değil ya..Ben sadece avatarın şeklini büyütmek istiyorum..Mesela benim resmim var :

1024 -768 boyutunda

avatar ise : 300 -200 diyelim biz..

ben avatarı , 400-200 yapmak istiyorum yada daha büyüğü

anlatabildim mi ?

üstte resim koydum , bakarsanız..

Dediğimi anlasaydınız, bu şekilde cevap vermezdiniz. Bende webcam demiyorum, dinamik görüntü resmini yukarıda yazdığım şekilde oluşturabilirsiniz demiştim. Görüntü resimleriyle pek alakam olmadığı için bu şekilde cevapladım. Eğer anlamadıysanız, başkasından cevap beklemenizi öneririm. Çünkü aklıma başka bir alternatif gelmiyor. Aslında, şimdi farkettim. Yüksekliği genişliğinden fazla olan bir resim koyup boyut kısmına gelip orda "Büyük" seçeneği çıkacakmı. Deneyin hele.

Dinamik görüntü resmi oluşturak yapılıyor..

Öpüşürken mi çekmişler :)

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&q=msn+avatar+resmini+b%C3%BCy%C3%BCtme&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=1616553c29dac7ba[/CODE]

Öpüşürken mi çekmişler :)

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&q=msn+avatar+resmini+b%C3%BCy%C3%BCtme&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=1616553c29dac7ba[/CODE]

:)

arkadaşım ben google den daha öncede aramıştım da yapamadım..Programı varmış indirdim , çalışmadı..hata verdi..

bende yardım almak istedim , anlatır mısın biliyorsan ki biliyon gibi :)

• 2 hafta sonra ...

Yaa Ne Gerek Var Boy Fotonumu Koycan Ben Yapıyordum Ama Şimdi Unuttum Bu Ayarlardan Oluyordu Bişeyler Vardı Ama Hatırlamıyorum Şuan Aklıma gelirse söylerim sen şöyle yap msnyi bir karıştır fazla değil ama oralardan bir yerlerden bişey çıkıcak mutlaka ;)

şu şekilde yapıcaksın.
öncelikle msn plus kurucaksın. ondan sonra stuff plug isimli eklentiyi kurucaksın.
ardından msn de plus menüsünden tercihlere ordanda eklentilere geliceksin.
ordan eklentiyi seçip yapılandır diyeceksin. "enable oversized display pictures" seçeneği var ayarlar arasında, bunuda seçiceksin. bu kadar.
ondan sonra görüntü resmimi değiştir diyince, gözat a gelip resmini seçtikten sonra, istediğin boyuta ayarlayabilirsin resmini(abartıya kaçmıcak şekilde)

***tabii şöyle bi hatırlatma yapayım.
stuffplug kullanmayanlar, avatarını küçük görürler. yani msn in orjinal boyutunda. haberin olsun.

şu şekilde yapıcaksın.

öncelikle msn plus kurucaksın. ondan sonra stuff plug isimli eklentiyi kurucaksın.

ardından msn de plus menüsünden tercihlere ordanda eklentilere geliceksin.

ordan eklentiyi seçip yapılandır diyeceksin. "enable oversized display pictures" seçeneği var ayarlar arasında, bunuda seçiceksin. bu kadar.

ondan sonra görüntü resmimi değiştir diyince, gözat a gelip resmini seçtikten sonra, istediğin boyuta ayarlayabilirsin resmini(abartıya kaçmıcak şekilde)

***tabii şöyle bi hatırlatma yapayım.

stuffplug kullanmayanlar, avatarını küçük görürler. yani msn in orjinal boyutunda. haberin olsun.

stuff msn 9 a kurulmuyor sanırım, hata veriyor..Siz kurabildiniz mi ?

ben ve arkadaşlarım , o üstte gösterdiğim büyük avatarı görüyorlar..stuff olması gerekmiyor zannedersem

stuff msn 9 a kurulmuyor sanırım, hata veriyor..Siz kurabildiniz mi ?

ben ve arkadaşlarım , o üstte gösterdiğim büyük avatarı görüyorlar..stuff olması gerekmiyor zannedersem

Dediğim şekilde bazı hilelerle yapılabiliyor. Bunlardan biri de dinamik görüntü resmi. Messenger Live Kullanan herkes te görebiliyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...