Jump to content

Bilgisayar Kendiliğinden Kapanıyor

BuqRaHan

Recommended Posts

Selamun aleykum arkadaşlar. Defalarca karşılaşmış olduğum bir problemi sizlerle paylaşmak istedim bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Öncelikle Bilgisayarımın özelliklerini yazayım.

Chip Seti => Intel 965PM Chipset

İşlemci Hızı => 2.4 Ghz

İşlemci Modeli => T7700

İşlemci Ön Belleği => 4 MB

İşlemci Tipi => Intel Core 2 Duo

İşlemci Veri Yolu Hızı => 800 Mhz

Hafıza Özellikleri Bellek Hızı => DDR2 667 Mhz

Bellek Miktarı => 4 GB

Max Bellek Miktarı 4 GB

Depolama Özellikleri HDD Kapasitesi 250 GB

HDD RPM 5400

HDD Tipi SATA

Ekran Özellikleri Ekran Boyutu 17"

Ekran Çözünürlüğü 1680x1050 Piksel

Ekran kartı NVIDIA 8600M GT 512MB

Ekran Tipi WXGA

Bu özelliklere rağmen OYUN OYNARKEN bilgisayar kendiliğinden KAPANIYOR.

Oynadığın oyunlar

1. Need For Speed Shift

2. PES 2009 / 2010

3. Marine Sharpshooter 4

Oyunu oynuyorum yaklaşık olarak 15 20 dakika oynuyorum ve bilgisayar kendiliğinden kapanıyor. CPU ve SD Kullanımına baktığım zaman normal değerleri gösteriyor. CPU Kullanımı % 12 SD Kullanımı 581 MB fakat bilgisayar kapandıktan sonra laptopun alt tarafına dokunduğum zaman aşırı derece de ISINMIŞ oluyor. Bu Konuda yardımlarınızı bekliyorum. SAYGILARIMLA..

bu olay 15. 20. dakkika arasında oluyo demi bendede olmusu format atım düzeldi

tekrar format at xpyi kur

Ya Arkdasın Dedıgı gıbı format atıp yaparsın yada ekran kartının güncel sürümünü indirip yükle yada güncellemsını yap aynı problem banada olyodu bazen ekran kartlarının güncel driverini indirmek çözebilir.

Ya Arkdasın Dedıgı gıbı format atıp yaparsın yada ekran kartının güncel sürümünü indirip yükle yada güncellemsını yap aynı problem banada olyodu bazen ekran kartlarının güncel driverini indirmek çözebilir.

Daha dün format attım bilgisayara Driverleri de Bilgisayarın Orjinal Cd sinden yükledim

laptop ısınıyor.

Servise ******ürün.Yada garantiye yollayın.

DATRON laptoplarda ısınma problemi var zaten. Başka laptoplarla karşılaştırma yapıyorum aynı programlar ikisinde de açık olmasına ragmen DATRON aşırı derece de ısınıyor. Normal sıcaklık değerleri kaçtır ? Ben kendi bilgisayarımın değerlerine bakabileceğim bir program var mı ?

Kime sorduysam Ekran Kartıyla alakası yoktur diyo. İşlemci TOZLANMIŞTIR ondan dolayı işlemci ısınıyordur dediler. Sizce Bilgisayarın Kapanmasının sebebi Ekran Kartının güncel olmaması mıdır yoksa İşlemci midir ?

Gerçi DATRONlarda ISINMA PROBLEMİ var fanlar soğutamıyor bilgisayarı. Aşırı derecede ısınıyor İşlemcinin bulunduğu kısma elinizi 2 saniyeden fazla tutamazsınız o derecede ısınmış oluyor.

Kime sorduysam Ekran Kartıyla alakası yoktur diyo. İşlemci TOZLANMIŞTIR ondan dolayı işlemci ısınıyordur dediler. Sizce Bilgisayarın Kapanmasının sebebi Ekran Kartının güncel olmaması mıdır yoksa İşlemci midir ?

Gerçi DATRONlarda ISINMA PROBLEMİ var fanlar soğutamıyor bilgisayarı. Aşırı derecede ısınıyor İşlemcinin bulunduğu kısma elinizi 2 saniyeden fazla tutamazsınız o derecede ısınmış oluyor.

genelde bu tür problemler ekran kartının ısınmasından kaynaklanıyor.

Özellikle Hp pavalionlarda açıcak bu görülür.

Siz en iyisi servise yada garantiye yollayın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...