Jump to content

Elimdeki Domaini Başka Hosta Nasıl Taşırım?

Recommended Posts

Hostunu zaten senin domaininin hesabına açmışlardır. Sadece domaini aldığın yer ( isimtescil.net, GoDaddy.com ) buralara giriş yapıp ns bilgilerini yeni hostununkiyle değiştireceksin .

Hostunu zaten senin domaininin hesabına açmışlardır. Sadece domaini aldığın yer ( isimtescil.net, GoDaddy.com ) buralara giriş yapıp ns bilgilerini yeni hostununkiyle değiştireceksin .

Beende di,orum wmismail nerde ya o daha iyi bilir :)

host aldıgın firma yardımcı olmadı mı bu konuda. Çünkü bir çok firma bu konuda yardım eder. host aldı isen alan adın aynı demektir. yapman gereken eski alanına ftp ile bağlanıp ana dizinde ne kadar dosya var sa bir klasore cekmek. sonra kullandığın database i yedeklemek(varsa tabii ve yine kendi pc nize.) sonra arkadaşlarında da dedigi gibi yeni aldıgınız hostun name serverlarını eskileri ile degiştireceksiniz. aktif oldugunda ftp ile yenisine bağlanıp dosyaları aktaracaksınız yine ana klasore tabii. sonra phpmyadmin veya ne kullandıysanız veritabanı oluşturup bilgisayarınıza aldıgınız yedeği import edeceksiniz. normal şartlarda çalışması lazım.

özetlersek;

1. ftp hesabından gir wwwroot yada httpdoc içinde ne kadar klasor dosya varsa pc ye kopyala.

2. veritabanını pc ne yedekle(export et)

3. alan adının name serverlarını değiştir.

4. yeni hosta ftp şifrenle gir ve pcnindeki kalsorleri dosyaları aynen upload et.

5. veritabanı oluştur ve aldığın yedeği import et.

eğer paralı bir host aldıysanız ki anlatımınızdan oyle anlıyorum bu solediklerimi yaparsanız sorun kalmaz. bu işlemleri başındada soylediğim gibi bazı host firmaları otomatik yapabiliyor. ancak ücretsiz bir hostta yapmaya calışıyorsanız bu işlemleri başınız oldukça ağrıyacaktır.

hem domaini hem hostu taşımayıda anlatmış oldum :p

Domain Hesabımda Ns Değişikliği Yapılmıyor Sanırım Host İse Sadece Ftp Hesabım Var Nasıl Olacak Bilmiyorum Olmuyorsada Kurcalamayayım Teşekkürler

birde domaini hangi firmadan aldın. ücretsiz yada kampanyalı birşey mi acaba? benimde başıma gelmişti o şekilde alınanlar genelde taşınmıyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...