Jump to content

Usb Bellek Sorunu Yardım Lütfenn

begurdogan
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar seagate maxtor 500 gb belleğim var 32 gb tını fat32 olarak biçimlendirdim gerisi ntfs yani bilgisayarımda G ve H olarak görünüyor fakat ntfs olarak biçimlendirdiğim yere giremiyorum msdos tan format atmayı denedim G/Ç hatası veriyor veya ulaşamıyor chkdsk/r/f yaptım IOCTL çağrısında hata veriyor bilgisayarımdan yönetten disk yönetimine giryorum oradada görmüyor HP usb disk storage format tool,low level format tool,r-studio,partion magic,kill disk gibi programların çoğunu kullandım ama bir türlü format atamıyorum ve dosyaların içinede giremiyorum 2003 ten beri biriktirdiğim resimlerin hepsi içinde kaldı ve kopyalarıda yok bir format atabilsem kurtaracam resimleri daha önceden yapmıştım kurtardım hepsini ama şimdi format atamıyorum lütfen yardım edinnnnnnnn!!!!

• 2 years yıl...

[quote name='begurdogan' date='09 April 2010 - 12:57 ' timestamp='1270810641' post='766300']
Arkadaşlar seagate maxtor 500 gb belleğim var 32 gb tını fat32 olarak biçimlendirdim gerisi ntfs yani bilgisayarımda G ve H olarak görünüyor fakat ntfs olarak biçimlendirdiğim yere giremiyorum msdos tan format atmayı denedim G/Ç hatası veriyor veya ulaşamıyor chkdsk/r/f yaptım IOCTL çağrısında hata veriyor bilgisayarımdan yönetten disk yönetimine giryorum oradada görmüyor HP usb disk storage format tool,low level format tool,r-studio,partion magic,kill disk gibi programların çoğunu kullandım ama bir türlü format atamıyorum ve dosyaların içinede giremiyorum 2003 ten beri biriktirdiğim resimlerin hepsi içinde kaldı ve kopyalarıda yok bir format atabilsem kurtaracam resimleri daha önceden yapmıştım kurtardım hepsini ama şimdi format atamıyorum lütfen yardım edinnnnnnnn!!!!
[/quote]

Diğer programlar ile uğraşana kadar Seagate'nin sitesindeki DiskWizard yazılımını kullanmanı tavsiye ederim. Diğer yazılımların algılayamadığı veya formatlayamadığı harddisleri düzeltebiliyor. Yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsin. Ancak diski formatlayıp daha sonra unformat ile eski verilerini kurtarma yoluna gitmen biraz sıkıntılı bir durum. Sonuçta Unformat esnasında verilerinin kaybolması veya geri getirilir iken dosyaların hasar görmesi gibi sorunlar ile karşılaşabilirsin.

[code]http://www.seagate.com/tr/tr/support/external-hard-drives/portable-hard-drives/expansion-portable/[/code]

Haydi kolay gele !

[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.[/b][/color][/warning]