Jump to content
TNC-TR

TeYyArEe

Moderator
 • Content count

  15074
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

TeYyArEe last won the day on July 27 2015

TeYyArEe had the most liked content!

Community Reputation

928 Excellent

2 Followers

About TeYyArEe

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2306 profile views
 1. Lenovo Ideapad 700 - Anlam Veremediğim Yavaşlık

  Lenovo'larda klasik sorun halini almış bir sorun bu. Sorunu kaynağı Windows 10 Home/SL sürümlerine gelen büyük Windows güncellemeleri ile Lenovo'ya ait bazı donanım sürücülerinin uyumsuzluğundan ve Windows güncellemesi esnasında ISC ve IRST sürücülerine ait registry ayarlarında yapılan değişikliklerden kaynaklanmakta. Windows 8.1 yüklemiş ve geçici çözüm üretmişsiniz. İsterseniz Windows Media Creation Tool ile Windows 10 Home sürümünü kurmanız durumunda sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Haydi kolay gele !
 2. Öncelik ile aşağıdaki şartların yerine getirilmiş olması gerekir; Öncelik ile bağlantının sürekli kurulabilmesi için Statik IP olması gerekir ( istenir ise VPN bağlantısı yapılabilir) Printer'in bağlı olduğu bilgisayarda Windows Güvenlik Duvarında 80 numaralı port açık olmalı (antivirüs var ise bu yazılıma ait ayarlardan yapılandırılması gerekir) Her iki bilgisayarda Internet Information Service (IIS) kurulu olması gerekir. Kurulu değil ise Denetim Masası -> Programlar -> Programlar ve Özellikler -> Windows özelliklerini aç veya kapat yolunu izleyerek kurulması gerekir. Sonrası kolay, IP adresi ile diğer bilgisayardaki yazıcıya ulaşmak için tarayıcıya http://IP Adresi/printers (örnek olarak http://192.168.1.1/printers ) yazmanız yeterli olacaktır. Tanımlı yazıcıları görebiliyor iseniz, üzerine tıklayarak kendi bilgisayarınıza ekleyebilirsiniz, ancak eklemek istediğinizde sizden yazıcının bağlı olduğu kullanıcı adı ve şifresini soracaktır. Haydi kolay gele !
 3. Telefon Bildirimlerini Anroid Tv'de Görme?

  Kısmen de olsa şu işine yarayabilir https://play.google.com/store/apps/details?id=de.cyberdream.androidtv.notifications.google Haydi kolay gele !
 4. Premium Link Genarator & Leecher Siteleri

  Bu konu sadece Link generator ve leech sitelerinin paylaşımı için oluşturulmuş bir konudur. Konu içerisindeki link çeviri istekleri tarafımdan silinmiş olup, bu işlemleri konu içerisinde bulunan siteler üzerinden yapmanız gerekmektedir. Anlayışınız için teşekkürler ! Haydi kolay gele !
 5. Yeni Bilgisayarda Recorvery Silmek

  Recovery bölümünün silinmesi ile garantinin bozulması ancak yazılımsal destek veren şirketlerin ürünlerinde geçerlidir, buda çoğu markalarda olmadığı anlamına gelir. Recovery bölümü, kurtarma ve yeniden yükleme ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmayan kişiler için alternatif bir yöntem olarak geliştirilmiştir. Sonuçta herkes Windows kurmayı veya virüs temizleme vb. işlemleri bilmek zorunda değil. Heleki Windows 10'da bulunan Windows'u Sıfırla seçeneği var iken Recovery ile uğraşmaya gerek kalmadı. Ne yaptığınızı biliyor iseniz Recovery bölümünü gönül rahatlığı ile silebilirsiniz. Haydi kolay gele !
 6. Excel Hakkında Yardıma Yardıma Ihtiyacım Var...

  Excel olarak mümkün ama neden uzun uzun uğraşalım ki ? Sırası ile yapılacak işlemleri anlatayım. Excel ile listeyi oluşturun. Oluşturma kriteri olarak ; Sıra No, Ad, Soyad, Adres girebilirsin. Ben şu şekilde bir liste hazırladım. Daha sonra boş bir Word belgesi açın. Sayfa Düzeni'nden zarf boyutlarını ve yazdırma yönünü vs ayarlayın. Yukarıdaki bölümden Postalar -> Alıcıları seç -> Varolan listeyi kullan yolunu izleyin ve oluşturduğunuz Excel dosyasını seçin. Bu kutucuk geldiğinde, liste hangi sayfada ise onu seçin ve "ilk satırdaki veriler sütun üstbilgileri içeriyor" kutucuğunu duruma göre kaldırın. (Benim listemde sıra no, ad, soyad gibi üstbilgiler mevcut olduğu için işaretledim) Zarfın üzerine yazılacan "SAYIN : " bölümünün yerini ayarlayın. Yukarıdan Postalar -> Birleştirme alanı ekle ile eklemek istediğimiz bölümleri seçin. (Ad, Soyad, Adres vs). Ancak aralarında boşluk olacak ise bu boşluğu space ile girmeyi unutmayın Bundan sonrası listeyi yazdırmaya geldi. Yada işi doğrulamak için en sondaki "Sonuçların ön izlemesi" ile teyidini yapabilirsiniz. Haydi kolay gele !
 7. Eksik Ram

  Öncelik ile XMP uyumlu RAM'leri A_1 ve B_1 slotlarına, 1600 MHz olan diğer RAM'leri A_2 ve B_2 slotlarına yerleştirin. Daha sonra CPU Turbo modu kapatın. Daha sonra XMP ile gereken 1600 MHz ayarını yaparak BIOS'tan çıkın ve sistemi yeniden başlatın. Düzelmesi lazım ! Haydi kolay gele !
 8. Windows 10 Gereksiz Hizmetleri Cmd Ile Kapatma

  CMD ile kapatabilirsin, ancak Yönetici olarak açılmış bir CMD olmalı. Kısaca kullanımı şu şekilde; NET START/STOP "servis adı" Yok bu beni kesmez sadece bir defalığına kapatıyor der isen, sürekli düzenleme şansında mevcut. O da şu şekilde; SC CONFIG "servis adı" START=AUTO/DEMAND/DISABLED/DELAYED-AUTO AUTO = Servisi bilgisayar açıldığında otomatik başlatır. DEMAND = Servisi gerekir ise başlatır, services.msc altında "ELLE" olarak görüntülenir. DISABLED = Servisi kapatır. DELAYED-AUTO = Servisi gecikmeli başlangıç olarak yapılandırır. Herhalde bunlar seni keser arık Ömer, yok kesmez dersen devamınıda getirebilirim Haydi kolay gele !
 9. JavaScript kodlamadan pek anlamam ama mantıken var root = $("#root").val(); ile dönecek olan değere örnek olarak TEST der isek, var url = window.location.host + root + "setup/completed.php"; ile dönecek değerin domain.comTESTsetup/completed.php olması gerekir ki tarayıcı böyle bir url'ye erişemeyeceği için kod bloğu ilerlemeyi kesecektir. Bence url değişkenini var url = window.location.host + "/" + root + "/" + "setup/completed.php"; olarak değiştirdiğin takdirde dönecek değer domain.com/TEST/setup/completed.php gibi çözümlenebilecek bir url'ye dönüşecektir ki buda kod bloğunun ilerlemesini sağlayacaktır. Haydi kolay gele !
 10. Launcher Ve Dosya Yöneticisi

  Launcher olarak TSF Shell veya Arrow Launcher önerebilirim. Dosya Yöneticisi olarak ise Solid Explorer ve Mi Xplorer öneririm. Kullanımları oldukça güzel ve detaylı özelliklere sahipler. Haydi kolay gelsin!
 11. Windows Gücelleme Sorunu!?

  0x80073701 ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING Kısaca anlatmak gerekir ise, Güncelleme için gerekli bazı sistem dosyaları eksik. C:\Windows\Logs\CBS altında ki CBS.log dosyası içerisinde hangi dosyaya erişemediğini kontrol edebilirsin. Yada işi Windows sorun gidericisi ile düzeltebilirsin. Haydi kolay gele !
 12. Hdd

  Disk birleştirme önerisi tamam da SFC /Scannow ne alaka (Onuda yanlış yazmışsın zaten )? Adam Windows hatalı demiyor ki ! SATA Mode AHCI olarak kurulmuş Windows, BIOS üzerinden SATA Mode IDE olarak tanımlandığında zaten Windows açılmayacak !!! Yardım etmek istiyor iseniz lütfen biraz daha dikkatli olun. HDD yapılandırma ayarları, BIOS Boot ekranında verilen hata resmi yada hata yazısının içeriği, HDD S.M.A.R.T. verisi, mümkün ise HDD Yüzey taraması vs gibi bilgiler olmadan bu probleme çözüm bulamazsınız. Önce bunları öğrenin ki sorunu kısa yoldan çözebilin. Haydi kolay gele !
 13. Overclock Denemesi

  H81 anakart ile i7 4790K !!! Üstelik overclock işlemi !!! Sakin ol ve PC'yi yakmadan önce klavyeyi usuldan yerine koy Overclock işlemini nasıl yaptığını bilmediğim için bir şey söylemek zor. Sadece çarpan (CPU Multiplier) değiştirerek yapmış isen genelde sorun yaratmaması lazım. Tabi BIOS üzerindeki diğer ayarları da göz önünde bırakmak gerekir. Biraz daha araştırarak uğraşır isen 4.6 GHz'de stabiliteyi yakalayabilirsin. Haydi kolay gele !
 14. Regedit Programlarý-Aýo

 15. En Uygun Ekran Kartı Önerisi

  Bu konu "[url='http://www.tnctr.com/index.php?showforum=21']Donanım[/url]" forumundan "[url='http://www.tnctr.com/index.php?showforum=103']Sistem / Donanım Tavsiyeleri[/url]" forumuna taşınmıştır.
×