Jump to content

Regedit Ve Görev Yöneticisi Açılmıyor !

gokhanxxx
 Share

Recommended Posts

)))arkadaş sanırsam kurulu xpnin üzerine yazdırıyo.....bazıları xpnin üzerine xp kuruyo.....format attım diyo....format atldıgında gitmeyen virüs olurmu ya????....

Evet olur virüs ya diğer disklere bulaşmışsa

Edited by saydax

peki bunu nasıl anlıcaz????diğer disklere bulaşırsa hangi diske nasıl bulaştıgı konusunda ne dersiniz???

İlgili HDD söküp Partitionların içerisine girmeden ayrı bir pc de yada kurtarma CD'lerinin içinde ki antivirüs yazılımları ile taratarak.

özellikle Güvenli Mod'da tarama yapmanızı öneririm.

benim başıma da gelmişti combofix ile halletmiştim

combofix öneririm.

slm arkadasım combofıx i kullanma ben kullandım herseyı sılmek zorunda kaldım. format atıyorum drıverları yukluyorum ondan sonra vırus programını kurnca herseyı vırus olarak goruyor. regedıt ve gorev yonetıcısı ıcın en saglıklısı format

görev yöneticisi için:

başlat çalıştıra gpedit.msc yazıp enlere basın ve kullanıı yapılandırması-yönetim şablonları-sistem altında bulunan ctrl+alt+del seçeneklerine gel görev yöneticisini devre dışı kaldırı çift tıkla ve devre dışı bırak tamam dediğinde sorun kalmayacaktır

Kayıt defteri için:

Başlat/Çalıştır ı aç "gpedit.msc" yaz ve tamam de

Grup İlkesi gelir sırasıyla Kullanıcı Yapılandırması/

yönetim sablonları/sistem

(kayıt defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle )seçeneği üzerine

iki kere tıkla "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştir uygula tamam

Alıntıdır

gpedit.msc ile olmuyor.

Bu virüs benim bilgisayarada bulaşmıştı... tek çözümü.... "Güncel antivirüs" ve "Spware" onun dısında silinmez.

Yalnız işin kötü tarafı bu solucan antivirüs yüklense bile güncellemesine izin vermiyor...

Sorunu yaşayan arkadaşa tavsiyem şu....

1- Hijack ile startup ve diğer listedeki proğramları fixlemesi

2- İşlemleri yaparken "Explorer.exe" kapalı olsun ve "CMD" ile uygulamaları açması örnek "Taskmgr" gibi

3- Offline güncellenen bazı antivirüsler var misali nod32 ama mükünsede "portable veya katılımsız türü

4-Combofix

5- Gmer Programı

6- RRT proğramı

7- Download: "Bu dosya şart"

Son olarak symantec sitesinden indirdiğim bir inf dosyası idi...

********************************************************************************

Hatırladıkça linleri senle paylaşırım... yapabilirseniz buyrun ama benim 4 saatimi almıştı...

Link1:

Link2:

Link3:

Link4:

Please register to see this content.

Dediğim gibi uzun ve zahmetli iştir... kolay gelsin

sen biostan mı format atıyorsun yoksa xp üzerine yazdırarakmı....yani format atmayı bazıları xp üzerine cd yazdırmayı zannediyorda....ben bios tan format atılıpta silinmeyen bi virüs görmedim........allah esirgesin)))...sen bu işi hala çözemedinaarkadaşımya....

Bunları da bi dener misin. Diğer disklere bulaşıp bulaşmama konusunda bi live cd yardımıyla görüp silebilirsin yabancı gördüğün dosyaları ama dikkatli olmalısın. Ben hep öyle düzeltiyorum. Kolay gelsin.

birde bi flash tak disk yok uyarısı vericek mi verirse amvo yada kamo adlı virüs girmiştir

msconfig den başlangıç programlarına bi bak amvo.exe yada ona benzer bişey varmı

Edited by byvistakazim

kardeşim sen pcden hiçmi anlamıyorsun nasıl formatla çözülmedi CD-D-E ne varsa biçimlendir XP Baştan kur ;)

anlıyorum kardeşim rahat olabilirsn o konuda virus.win32.sality.aa diye google da arat bak gör bakım formatla gidıomu gitmıomu

sen biostan mı format atıyorsun yoksa xp üzerine yazdırarakmı....yani format atmayı bazıları xp üzerine cd yazdırmayı zannediyorda....ben bios tan format atılıpta silinmeyen bi virüs görmedim........allah esirgesin)))...sen bu işi hala çözemedinaarkadaşımya....

yo normal bildiğimiz format boot üzerinden yapıyorum.ben arkadaşların pclerinide formatlıyorum.şimdiye kadar kımse gelip demedi bı,u pc bozuk diye

arkadaşlar hepinizee çok teşekkür ediyorum sorunu çözdük.avira rescue cd ile yaptık.bu virüs D deki system volume ınformatıon klasörunun içine yuvalanıyomuş.(bu klasör herkeste var ama gizli) çok şükür hepsini b uldu sildi.not:normal anti virüslerle sistem çalışırken silmez.(2500 tane:D sildik ayrıca)

Edited by gokhanxxx

• 2 hafta sonra ...
arkadaşlar hepinizee çok teşekkür ediyorum sorunu çözdük.avira rescue cd ile yaptık.bu virüs D deki system volume ınformatıon klasörunun içine yuvalanıyomuş.(bu klasör herkeste var ama gizli) çok şükür hepsini b uldu sildi.not:normal anti virüslerle sistem çalışırken silmez.(2500 tane:D sildik ayrıca)

ESET boot CD rescue disk ilede bu işlevi yapabilirsiniz

linkler

veya

Please register to see this content.

Tek yapmanız gereken ISO kalıbını CD'ye (veya USB Belleğe) aktarmak ve bilgisayarınızı bu yazılımla boot etmek.Windows ortamından bağımsız olarak çalışan bir yazılım olduğundan sistem dosyalarınıza bulaşmış virüsleri de silebilme imkanı sunuyor.

linkler alıntı

Edited by fettan_x

>"Başlat"

>>"Çalıştır"

>>>Aç Kutusuna "gpedit.msc" yazın ve "tamam deyin.

Karşımızda "Grup İlkesi" geldi.Şimdi sırasıyla şu yolu izliyoruz.

>"Kullanıcı Yapılandırması"

>>"Yönetim Şablonları"

>>>"sistem"

>>>>"Ctrl+Alt+Delete" Seçenekleri" burada

>>>>>"Görev Yöneticisini Devre Kaldır" üzerine iki kere tıklayıp "devre dışı"

seçeneğini etkinleştirip "uygula" "tamam" diyoruz.

Benden Sana Tavsiye Başka Xp Cd'si İndir Ve C: D: Sil Yeniden Oluştur Format Çek Sorun Çözülür.

Birde Bulaşan Dosyaları Silmezsen Yine Bulaşır En Sonunda Çökertir Pc'yi

win32-sality-virus-clean.rar Bu Program İşini Görebilir

Edited by piton

• 2 years yıl...

1. Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yazıyoruz.

2. Kullanıcı yapılandırılmasını açıyoruz.

3. Yönetim şablonlarını açıyoruz.

4. Sistem seçeneğine giriyoruz.

5. Ctrl + Alt + Delete seçeneklerine giriyoruz.

6. Görev yöneticisini devre kaldır'ı açıyoruz, Yapılandırılmadı seçeneğini seçip Uygula / Tamam'a basıyoruz