Jump to content

Acronİs İle Alinan YedeĞİ Cd Kullanmadan F11 İle

Recommended Posts

SELAM ARKADAŞLAR

ACRONİS İLE BACKUP ALIYORUM DAHA SONRA BU ALDIĞIM BACKUP I RECOVERY YAPABİLİYORUM

TABİİ Kİ ACRONİS CD Sİ KULLANARAK

AMA BENİM İSTEDİĞİM LAPTOPLARDAKİ GİBİ CD KULANMADAN DİREK FONKSİYON TUŞLARI İLE (F11, F12 TUSUNA BASARAK VS.) BU İŞİ YAPMAK

BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLURSA ÇOK MUTLU OLURUM TŞKLER

Windows çökmemiş ise Acronisi açarak programdanda yapabilirsiniz.Ama Windows çökmüş hiç açılmıyorsa o zaman cd ile mecbur kalınıyor.

windows sağlam

ama windows çökmezken bile acronisi revovery etmekiçin cd takmamız lazım. acronis cd si ile açmazsak recovery yapamayız

ama laptoplarda recovery cdsi takmadan tek tuş ile recovery yapılıyor

sorunum bu

sanırım yanlıs anladınız

dediğin sistemi ben kullanıyorum. yapmanız gereken islemleri sıralayayım

önce acronis cd'si ile baslatıp, acronis secure zone olusturuyoruz (bu bölüme yedek dosyasını atacağız)

2. olarak bilgisayarı acronis cdsi ile baslatıp .tib formatında c'nin yedegini alıyoruz, bu yedeği acronis secure zone içine alalım böylece sistemde yedek dosyası görünmez ve güvende olur. (isterseniz yedeği secure zone içine sonra da taşıyabilirsiniz)

ardından Acronis Startup Recovery Manager kısmını çalıştırıyoruz. böylece bilgisayar açılırken acronis ile boot yapabiliyor.

acronis ile recovery yaparken restore seçeneğini seçerek acronis secure zone içindeki yedek dosyasını göstermeniz, ve yüklenecek (hedef) bölüm olarak c sürücüsünü seçmeniz gerekiyor (c'nin altında çıkan mbr boot record seçeneğini işaretlemeyin yoksa acronis boot bölümünün de üzerine yazar ve açılışta f11 boot seçeneği bozulur)

detaylı anlatım:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=47025

dediğin sistemi ben kullanıyorum. yapmanız gereken islemleri sıralayayım

önce acronis cd'si ile baslatıp, acronis secure zone olusturuyoruz (bu bölüme yedek dosyasını atacağız)

2. olarak bilgisayarı acronis cdsi ile baslatıp .tib formatında c'nin yedegini alıyoruz, bu yedeği acronis secure zone içine alalım böylece sistemde yedek dosyası görünmez ve güvende olur. (isterseniz yedeği secure zone içine sonra da taşıyabilirsiniz)

ardından Acronis Startup Recovery Manager kısmını çalıştırıyoruz. böylece bilgisayar açılırken acronis ile boot yapabiliyor.

acronis ile recovery yaparken restore seçeneğini seçerek acronis secure zone içindeki yedek dosyasını göstermeniz, ve yüklenecek (hedef) bölüm olarak c sürücüsünü seçmeniz gerekiyor (c'nin altında çıkan mbr boot record seçeneğini işaretlemeyin yoksa acronis boot bölümünün de üzerine yazar ve açılışta f11 boot seçeneği bozulur)

detaylı anlatım:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=47025

tşk ediyorum dediğiniz gibi bilgilerle karşılaşmıstım hemen deniyorum

Öncelikle bu iş için acronis secure zone oluşturmalısın. alacağın yedek bu secure zone'un içinde olacak. Ondan sonra acronisi açtıgında Activate acronis startup recovery management var oraya girip aktif hale getireceksin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...