Jump to content

Ubuntu 10.04 Lucid Lynx Rc Çıktı!

Recommended Posts

Arkadaşlar önemli bir sorum olacak ubuntu yu kurmak istiyorum fakat ben diskimi C & D olarak ikiye böldüm işletim sistemi ikisininde NTFS fakat unbutu kurduğum zaman C ye D NTFS olarak kalacak mı yada illa onuda mı biçimlendirmem gerekiyor ?

Ben kendi sistemimden örnek vereyim somut olsun cevap.

Hdd'yi üç parça yaptım. C D E, C ve D ntfs, zaten ubuntu kurarken kuracağın bölüm ext4 formatında biçimleniyor, sadece E'yi onaylaman gerekiyor kurulumun yapılacağı bölüm olması için.

Ve ubuntu üzerinden NTFS biçimindeki C ve D diskine girip verilerine ulaşabiliyorsun sorunsuz. Tek dikkat etmen gereken nokta bilgisayarının kapanırken ani kapanmamış olması gerekiyor, yani elektrik kesintisinde ani kapanma veya restart sonrası Ubuntuya geçme ozaman NTFS biçimindeki C ve D bölümünde mount sorunu oluyor. Öyle bir sorun olduğunda Windowsu tekrar açarsın ve normal şekilde kapatıp Ubuntuya geçersin kullanırsın.

Kolay gelsin.

arkadaşlar acil yardım lütfen. ubuntu 10.4 ü kurdum. daha önce belirttiğim gibi aynı sorun bunda da oldu. wireless ile internete giremiyorum. hardware drivers bölümünü tıklayınca hiçbirşey görünmüyor listede. nasıl oluca k bu iş dellendim valla :(

arkadaşlar acil yardım lütfen. ubuntu 10.4 ü kurdum. daha önce belirttiğim gibi aynı sorun bunda da oldu. wireless ile internete giremiyorum. hardware drivers bölümünü tıklayınca hiçbirşey görünmüyor listede. nasıl oluca k bu iş dellendim valla :(

arkadaşım cd yi boot et

10.04 ü dene (buna tıkla dili Türkçe Seçip)

sonra live halde karşına çıkacak ubuntu

wireless ine bağlan

bağlantı kurulunca

masaüstündeki kur a tıkla kur

tanımış olarak kuracaktır dil paketini de kurmuş olur sorun olmaz ;)

arkadaşım cd yi boot et

10.04 ü dene (buna tıkla dili Türkçe Seçip)

sonra live halde karşına çıkacak ubuntu

wireless ine bağlan

bağlantı kurulunca

masaüstündeki kur a tıkla kur

tanımış olarak kuracaktır dil paketini de kurmuş olur sorun olmaz ;)

bi de öyle kuralım bakalım, kurduktan sonra yine dönerim. yaklaşık 20 - 25 dk ;)

gerçi denerken driveri kursa bile etkinleşmesi için restart gerekicek, liveda iken restart atıp tekrar dene dersem yine resetlenmiş olucak herşey!!!

bi de öyle kuralım bakalım, kurduktan sonra yine dönerim. yaklaşık 20 - 25 dk ;)

gerçi denerken driveri kursa bile etkinleşmesi için restart gerekicek, liveda iken restart atıp tekrar dene dersem yine resetlenmiş olucak herşey!!!

sen dediğimi dene sonra yorum yaz haberdar et beni :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...